Porovnanie vykonu procesorov na hry

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Vampires
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2014, 10:19

Porovnanie vykonu procesorov na hry

Príspevok od používateľa Vampires »

Prosim poradili by ste mi ktory procesor je lepsi na hry alebo mohli by ste mi dat nejaky link na testy
myslim medzi i7 6700k pretaktovana na 4,6 a i7 5820k pretaktovana na 4,6.
Vyuziju sucastne hry viac ako 4 jadra?Ma nejako mnozstvo pci liniek vpliv na vykon pri hrach myslim fps alebo aky to ma vyznam mate niekto skusenosti s tymito dvoma procesormi?

Pri ktorom budem mat viac fps v hrach mozete mi poslat lin na nejake testy nikde ich na internete nemozem najst?
Lebo si chcem kupit a neviem pre ktory sa mam rozhodnut?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Porovnanie vykonu procesorov na hry

Príspevok od používateľa geroswen »

FPS v hrach pri 6600k, 6700k a 5820k budes mat priblizne rovnake. Navyssie FPS budes mat statisticky pri 6700k ale rozdiel je minimalny a zalezi to od konkretnej hry.

Cenovy rozdiel medzi zostavou postavenou na Z170 a X99 nie je velmi velky, takze ja osobne by som zobral 5820k.

Pokial mas len jednu grafiku, tak je zbytocne riesit pocet liniek.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Porovnanie vykonu procesorov na hry

Príspevok od používateľa Leon »

Tu máš dokonca porovnanie týchto procesorov, stíhajú všetky a hre už nepridávajú veľa,... záleži viac už od grafiky.

.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Porovnanie vykonu procesorov na hry

Príspevok od používateľa Asnod »

Jednoznacne 5820k.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Porovnanie vykonu procesorov na hry

Príspevok od používateľa loleqboleq »

http://pctuning.tyden.cz/hardware/proce ... -a-testech

ujo Obermaier tomu dal trošku času, vidno pár vecí, ktoré už boli aj povedané, no v podstate je vidieť, že ak nepočítame produktivitu a hry, kde by zázračne bol nejaký benefit viac threadov, tak sú na rovnako (áno, v kartách s hrami sú niekedy dosť rozdiely, no na poslednej stránke (čo som sa sám čudoval, či to nájdem alebo musím písať koment) je to, že po pretaktovaní v hrách sa to viacmenej zrovnalo na rovnaké čísla a 6700k už nijako nešiel hore v hrách

no je to škoda, testovanie na 1080p je super, no ak by ich doplnili hodnoty 1440p a 2160p, tak by to bola absolútna paráda a osobne si myslím, že možno by sa tam nejako tie čísla pomenili (aj keby nemali v podstate ale kto vie)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Procesory"