Programovanie, zaciatocnik

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
ShepherdVik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 18:05

Re: Programovanie, zaciatocnik

Príspevok od používateľa ShepherdVik »

Tak stiahol som si aj Python 2.7 kde som aj zvladol "Hello, World!" . Na tom najnovsom Pythom 3.3 my to neslo, vzy mi to nachadzalo syntax error na konci ....World!" a za " bol error, neviem preco, na tom strasiom to nerobi.

Mam aj Visual Studio, ale tomu sa budem venovat az neskor.

Vybral som si ten Python aj preto, ze vyzera jednoduchsie a ta online kniha je pekne a jednoducho napisana. Tu druhu si objendam ked skoncim s touto.

Velmi pekne dakujem za doterajsie rady a tipy.

Ak mate este nejaku pripomienku sem s nou :)
Ak sa niekde zaseknem a nebudem si vediet pomoc sam alebo s Googlom, tak sa na Vas opat obratim, dufam ze to nie je problem.

Pekny den.
Používateľov profilový obrázok
raul
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 12:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Programovanie, zaciatocnik

Príspevok od používateľa raul »

Dovod preco ti ten priklad nesiel v 3.3 je ten, ze medzi verziami Pythonu s cislom 2 a 3 doslo k viacerym zmenam v dizajne jazyka. Tu najdes link na tu istu knizku, ktora je prisposobena 3-jkovej specifikacii jazyka: http://openbookproject.net/thinkcs/pyth ... index.html Kedze sa ucis jazyk nanovo, bude ti lepsie ist podla nej.

Priznavam, prehliadol som, ze som ti vo svojom prvom poste poslal link na starsiu verziu. Rozdiel v priklade hello world je potom ten, ze povodne fungoval print ako statement a teraz je print funkcia - tj. za klucovym slovom print treba uviest okruhle zatvorky:

Kód: Vybrať všetko

print("Hello, World!")
Cize zaver je taky, ze si mozes znovu stiahnut verziu Pythonu 3.3 a ist podla knizky ktoru som ti teraz nalinkoval a malo by to byt bez problemov :)
Spoiler: ukázať
MONITOR: Eizo EV2436WFS
ShepherdVik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 18:05

Re: Programovanie, zaciatocnik

Príspevok od používateľa ShepherdVik »

Aha, super. Nevadi, aspon viem nieco viac.

Dakujem.

Návrat na "Programovanie"