Databaza

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
Optheron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00

Databaza

Príspevok od používateľa Optheron »

Zdravim,
potrebujem vytvorit nejaky jednoduchy system vyberu najlepsie by bolo keby to slo v exceli ale asi to bude musiet byt v access

rozdelenie poloziek vyber na obchod1 a obchod2 potom v oboch na ovocie - zelenina ako moznosti zaskrtnutia alebo jednoducheho kliknutia, ak vyberiem obchod1 potom ovocie mozem vyberat z moznosti
jablko
hruska
ceresna

jablko pri zakrtnuti by malo ponuknut este moznost v rozbalovacom zozname
cervene
zelene
zlte

no a to by som chcel nejak previazat s tabulkou kde jablko - cervene bude obsahovat hodnoty v stlpcoch kvalita - velkost - hmotnost
a kde bude zadane cena/kg

no a na vystupe teda po zadani vsetkych veci mi vyhodi zoznam podla poloziek ako som to vybral a spocitalo vahu
najlepsie keby sa to dalo nejak spravit blbuvzdorne velmi jednoduche ovladanie a aby sa netrebalo vela oklikat kade tade a aby sa dala na konci vytlacit tabulka s nejakou standardnou hlavickou podla vyberu a so zadanymi hodnotami

ma niekto s takym niecim skusenosti. vie mi niekto poradit ako to spravit a hlavne v com to robit, privitam aj nejaky vzorovy dokument

dakujem
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Databaza

Príspevok od používateľa arnie »

vobec netusim co riesis .. ved si sprav excel

stlpce: obchod | typ produktu | produkt | param1 | param2 ...... zapni si automaticky filter, SUM na riadky a mas ..

ps: ak robis biznis, nerob to ked to nevies
Používateľov profilový obrázok
Optheron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00

Re: Databaza

Príspevok od používateľa Optheron »

toto je len uvedene ako priklad nejde o obchod :)
riesil som to rozbalovacim zoznamom ale na vyber bolo strasne vela poloziek a v dnesnej dobe este stale existuju ludia co ani netusia ako funguje pc a osobne som rad ze aspon vedia chytit mysku do ruky a kliknut na urcitde miesto

automaticky filter som uz skusal ale problem je v tom ze potrebujem sucty aj v riadkoch aj v stlpcoch, poloziek ze asi 160 riadkov s 4 stlpcoch ako vstupne data, ktore sa dalej triedia podla roznych kategorii

potrebujem vybrat nejaku urcitu skupinu z toho zoznamu a aby mi vytiahlo do tabulky konkretne riadky podla urciteho kluca a nakoniec este aj spravilo sucty po riadkoch a stlpcoch a tie sucty potom prenasam do inej tabulky

Návrat na "Programovanie"