Novacik

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Novacik

Príspevok od používateľa pEpinko »

ja-pc napísal:fail je tvoj prispevok, vzhadom k tomu, ze si mi nepodal ziadne padne argumenty proti veciam co som spomenul.. okej, s tym C# som to mozno prehnal, ale ludia sa niekedy nezamyslaju nad niecim co je standard, proste to tak beru.. a teraz nemyslim iba C# ci Javu ale nechcem zacinat flame. Ano C# vyrazne ulahcuje vyvoj vo Windowse, ale ked beriem do uvahy ostatne veci.
Skusim zastupit mArtinko5MB a napisat nejake argumenty, aby si vedel preco je ten tvoj prispevok mimo misu.

1. Pod Linuxom nie je Visual Studio, ak mi niekto bude tvrdit, ze pod Linuxom je nieco aspon porovnatelne, tak sa mozem len usmiat. Su mozno aj hardcore programatori, ktori ziadene pokrocile features nepotrebuju a vystacia si s vim a gcc, ale Visual Studio vela veci zjednodusuje.

2. Linux niekoho nauci viac ako funguje OS? A to uz ako? Ved Linux sa stale snazi byt viacej user friendly a s tym sa prilis nezlucuje studovanie systemovych volani...

3. Ze C# je pre lenivych? A to ma byt zle? Ved ked sa da nieco spravit jednoduhsie tak naco sa s tym kaslat? C# sa ani neda porovnavat s C, rovnako ako nikto normalny neporovnava Haskell a C, to je uplne iny pristup k programovaniu a vraviet ze jeden je horsi ako druhy sa neda. Moze byt len lepsi alebo horsi na nejaku specificku ulohu.
Používateľov profilový obrázok
morent
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne 07. Sep, 2008, 10:28
Bydlisko: Bošany

Re: Novacik

Príspevok od používateľa morent »

Michal, kazdemu je jasne, ze clovek co zacina s programovanim sa nedokaze naucit tak obtiazny jazyk ako je c++ za 21 dni. Autor to myslel iba ilustracne. Namiesto tych dni si kludne mozeme predstavit kapitoly. Napr ja sa 6 dni v knizke ucim realne 25 dni :D Samozrejme chodim este na strednu a preto sa to neucim od rana do vecera :)
CPU:Intel Core i5 750 MB:Gigabyte GA-P55-UD4 (F9) RAM:Corsair Dominator DHX+ 4 x 2GB 1600MHz DDR3 VGA:MSI GTX570 Twin Frozr III HDD:WD Caviar Green 1TB PSU:Seasonic X-760 GOLD CASE:CoolerMaster Dominator CM690 II Advanced LCD:LG FLATRON W2453TQ 24"
nonder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Jún, 2010, 15:15
Bydlisko: Hlohovec

Re: Novacik

Príspevok od používateľa nonder »

Ja som tiež prvák na strednej a dá sa to naučiť. Programujem už plne objektovo orientovano (Unrealscript) a momentálne pracujem na hernom titule založenom na Unreal Engine 3(+Steam). Začínal som C++, ale to len tak mesiac a potom som prešiel priamo k ENG dokumentácii US. Môžem povedať, že ak sa plánuješ do budúcna učiť aj programovanie hier tak sa ti hodia najmä operácie ohľadne vektorov (teda 95% hry sú len vektory) a tam sa používajú už dosť zložité algoritmy založené hlavne na matike. Avšak ak máš logiku tak si to budeš vedieť odvodiť aj takto - to je tak 90% úspechu - potom zostáva syntax. Ak nemáš tak si ju pri programovaní časom vytrénuješ. Učivo matematiky ktoré som potreboval som sa doučil z Wikipedie.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6636
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Novacik

Príspevok od používateľa M1ch4l »

hmm to tu mame nejakeho genia...
aj ked ako tak pozeram, US je traposinka, ale samozrejme pre hry je to takto jednoducho treba. Low level (vacsinou C++) na jadro, a potom jazyk na velmi vysokej urovni abstrakcie pre gameplay

a ano, hry = velka kopa linearnej algebry

hry by som chcel robit aj ja, takze by som sa mozno mohol na ten US pozriet :D by vobec nebolo zle splodit si nieco na unreal engine.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
nonder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Jún, 2010, 15:15
Bydlisko: Hlohovec

Re: Novacik

Príspevok od používateľa nonder »

No C++ som sa samozrejme nenaučil celý za ten mesiac. Bol to pre mňa len taký vstup do programovania aby som pochopil vo co go. Išiel som do neho hneď s tým zámerom, že sa chcem vrhnúť na US takže hneď ako som pochopil princípy som naň prešiel. Čo sa týka vývoja v UE3 (UDK) tak môžem len odporučiť, pracuje sa s tým veľmi príjemne (teda mne). Je pravda, že samotný UE3 je písaný v C++ a v prípade zakúpenia plnej licencia (teda zdrojáku enginu - 250 000$) je možnosť programovať hru priamo v C++. Inak si hra US skripty preťahuje cez C++ kompilátor. Ak by mal niekto záujem sa mu venovať môže navštíviť aj stránku venovanú tomuto enginu http://www.udk-site.net-core.eu na ktorej som hlavný administrátor. V CZ/SK je veľmi málo ľudí čo sa tomuto venuje a najmä programovaniu US. Snažím sa aspoň trošku rozširovať rady programátorov a pár ľudí učím cez Skype.
AdamFCST
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 21. Jan, 2012, 17:47
Bydlisko: Trnava

Re: Novacik

Príspevok od používateľa AdamFCST »

prosim vas poradite mi nejaky prikaz pri ktorom sa program ukonci az ked stlacim klavesu?? skusal som aj system("pause") ale nefunguje teda kompilator mi to neberie .... poradte prosim ... dakujem
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Novacik

Príspevok od používateľa LordKJ »

jazyk?
AdamFCST
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 21. Jan, 2012, 17:47
Bydlisko: Trnava

Re: Novacik

Príspevok od používateľa AdamFCST »

jazyk c
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Novacik

Príspevok od používateľa pEpinko »

Sice su aj rozumnejsie sposoby, ale toto bude stacit: getchar();
jetmarek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 23. Feb, 2012, 19:49

Re: Novacik

Príspevok od používateľa jetmarek »

Zdravim,skusam programovat v Pythone ale mam taky problem,ze ked si vytvorim program v Python Shell a ulozim si ho s koncovkou ".py" a chcem si ho spustit vo windowse,tak sa spusti a hned aj vypne. Cize nevidim,co sa tam vypisalo. Neviete mi poradit? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Novacik

Príspevok od používateľa pEpinko »

To chces z toho vyrobit exe subor, alebo ti to staci len spustit a vydiet vysledok?

Ak to druhe, tak si spusti prikazovy riadok (cmd) a nastavis sa do adresara kde mas py subor (pomocou cd) a potom len napises meno suboru a das Enter.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novacik

Príspevok od používateľa Snake »

Ja zas odporúčam venovať sa plne .NET frameworku, má budúcnosť, a tímová spolupráca je nebe a dudy, takže keď budú hladať developera, nájdeš niečo v zmysle "Pozícia .NET developer", a nie "c#" / "f#" / "vb.net" developer. C# je síce jazyk pre lenivých, ale je veľmi úhladný aj bez použitia komentárov, človek čo po tebe bude pozerať kód obetuje minimum času na to aby skúmal čo s čím, taktiež neriešiť pamäť má niekedy svoje výhody ;)





.
jetmarek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 23. Feb, 2012, 19:49

Re: Novacik

Príspevok od používateľa jetmarek »

Dakujem za radu,ale asi to bude trochu hlupe spytat sa co je to "prikaz.riadok(cmd)"?To je v Pythone command line,alebo vo windowse? Dik.
jetmarek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 23. Feb, 2012, 19:49

Re: Novacik

Príspevok od používateľa jetmarek »

Ako ma presne vyzerat zapis prikazoveho riadku? Toto je adresa cim sa spusta --- C:\Python27\python.exe
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Novacik

Príspevok od používateľa galen »

start -> spustit ... cmd
a do toho cierneho okienka daj to co si napisal c:\python2...\...exe

alebo rovno:
start -> spustit ... at am daj c:\python... .exe
(ale neuvidis tracelog, ak sa to ukonci, preto sa to asi odporuca spustat cez CMD)
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Programovanie"