Vlastný web/portál

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
tronaldo55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 20. Feb, 2018, 13:18

Vlastný web/portál

Príspevok od používateľa tronaldo55 »

Zdravím Vás :)

Chcel by som sa opýtať skúsených programátorov či by mi mohli poradiť ako začať programovať, nejakú takú postupnosť pri výučbe jazykov programovania.

V budúcnosti mám v pláne si vytvoriť vlastný portál na internete a chcel by som radu od tých, ktorí majú s niečim takým už skúsenosti aby mi poradili ktoré jazyky by som sa mal naučiť. Tvorbu svojej webovej stránky si chcem spraviť celú sám (naprogramovať) , nechcem použiť šablony pre vytvorenie svojej web stránky akých je na internete veľa. Chcem si všetko spraviť sám. Pozeral som sa a jediné čomu som pochopil, čo by som sa mal naučiť je, že potrebujem vedieť programovať v Php. Kukal som na internete ako sa učiť programovanie a našiel som výbornu stránku akonaweb.sk kde je kompletná mapa programovania aj na čo sa daný jazyk využíva. Mám v pláne sa naučiť programovať, len by som chcel vedieť či by ste mi poradili na začiatok nejaku knihu o programovaní, vlastne s čím by som mal vôbec začať. Do budúcna plánujem aj kurzy v programovaní sa do nich zapojiť a tak sa učiť.

Chcel by som aby sa mi tu niekto taký vyjadril aby m napísal, že ako vlastne začať ak chcem niečo spraviť /naprogramovať.

V tomto som úplný nováčik takže príjmem každu radu a dobre ju zvážim
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Vlastný web/portál

Príspevok od používateľa materik »

V dnesnej dobe by som sa viac orientoval na JavaScript a z neho vychadzajuce zbojstva. PHP je v stave, ze od neho firmy davaju ruky prec, uz sa len udrziavaju stare veci a vyvoj novych sa robi v JS frameworkoch. Tu ocakavam, ze niekto bude oponovat, no ja som sa uz dlho nestretol s tym, ze by sa hladal PHP clovek na novy projekt.

Kedze chces robit web, zacni najprvs s HTML a CSS a postupne do toho miesaj JavaScript/jQuery. V momente, ked tomu budes chapat a zvladnes robit veci sam, tak prejdi na React alebo Vue.js, pripadne Angular. Ak do toho zamiesas Node.js na BackEnd, spravit ta to dost ziadanym na pracovnom trhu. (Co aj PHP, ale na fixovacky bugov a maintenance... :rolleyes: )

Ak si ochotny do toho nieco vrazit, sleduj Udemy a ked budu mat akcie, zaplat si nejake kurzy, napr. tieto:
Build Responsive Real World Websites with HTML5 and CSS3
The Complete React Web Developer Course (with Redux)
React kurz som si presiel a je na velmi vysokej urovni. Fakt perfektne spracovany :good:

A samozrejme, najdes aj materialy zdarma, ale tie vacsinou pokryvaju len nutne zaklady a velmi sa nezameraju na vychytavky a pokrocile riesenia. To chce potom sledovat blogy a googlit co to da.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
tronaldo55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 20. Feb, 2018, 13:18

Re: Vlastný web/portál

Príspevok od používateľa tronaldo55 »

Takže začať s HTML a potom brať sa brať k CSS a potom ďalej... skvele :D
a nebudem potrebovať niečo ako C a hentak... môže sa vôbec začať programovať keď neviem vôbec nič z toho C a C++ a tých ostatných?
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Vlastný web/portál

Príspevok od používateľa materik »

C a C++ su mrte tazke jazyky, ale naucia ta mysliet ako programator. C je super na naucenie sa funkcionalneho programovania, C++ objektovo orientovaneho. A ked si uvedomis, ze z tychto dvoch jazykov sa vyvinulo prakticky vsetko ostatne (Java, PHP, C#....), nemas velmi co stratit, ked sa do nich pustis. Teda ak mas chut, dobru literaturu alebo nejaky kurz. Len necakaj nic pekne, obycajna konzola a textovy vystup :-)

HTML a CSS sa velmi neda nazvat programovanim, a teda ich zvladnes aj bez znalosti inych jazykov. Vytvarat vsak budes staticke stranky, kde sa toho vela nedeje. V momente, ked to budes chciet ozivit, vtedy nastupi programovanie. A opat, aj JavaScript zvladnes bez toho, aby si mal sajnu o C/C++, ale mozu ti niektore veci unikat.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
tronaldo55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 20. Feb, 2018, 13:18

Re: Vlastný web/portál

Príspevok od používateľa tronaldo55 »

Perfektne :) tak už len ostáva pustiť sa do toho :) ďakujem za pomoc ;) :)

Návrat na "Programovanie"