python 3 - priklady

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

python 3 - priklady

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte,

Na stare kolena som si povedal, ze by nebolo uplne od veci sa naucit nejaky dalsi jazyk jednak preto, ze sa chcem posunut niekam dalej a rozsirit si trocha vedomosti. PL/SQL je sice fajn, ale stale viac sa do popredia dostavaju ine jazyky a databazam sa zrejme nebudem venovat vecne.

Som typ cloveka, co si lepsie rozumie so skriptovacimi jazykmi ako s klasickymi kompilatormi, takze C a jeho odnoze su out, a tak isto aj Java. Pascal a jeho odnoze som videl naposledy na strednej co uz je peknych par rokov dozadu a tiez su podla mna out.

Po dlhsom dumani, padla volba na Python3, ktory vyzera fakt jednoducho a ma slusnu podporu na webe. Bohuzial bez toho aby som aj nieco realne robil sa daleko nedostanem a preto hladam nejake "materialy" vo forme prikladov, na ktorych si mozem precvicovat svoje znalosti a posuvat sa dalej. Na udemy boli nejake zlavy, takze som si tam zakupil nejaky kurz ale stale to nie je ono. Problem je, ze nie som ani typ co si iba tak z fleku vymysli nejaku somarinu co ide kodit. Uplne idealne by pre mna bolo keby mi niekto daval zadania, potom to omrkol a pripadne povedal co vylepsit :D

1) Vedeli by ste mi poradit kde najdem nejake "real life" priklady? Zatial som nasiel:
http://www.practicepython.org/
http://www.w3resource.com/python-exercises/

2) Ostali niekomu nejake zadanie zo skoly, ktore by bolo ochotny sharnut? Pripadne mi potom aj skontrolovat tie zadania? :)


K praci sem tam potrebujem spravit nieco aj mimo PL/SQL a celkom ma uz otravuje ak musim zlozitejsie veci outsourcovat inym kolegom z firmy. Hlavne ak mi tie veci robia iba na zaklade nasich vztahov a teda na ukor volneho casu. Jednoduchsie veci si viem spravit s trochou googlenia v powershelly, ale kedze ani ten nepouzivam stale tak ani ten neviem tak, ze by som niektore veci spravil lusknutim prsta. Dalsia vec je, ze powershell je sice fajn ale jeho primarna sila je niekde inde ako v tom ako ho pouzivam ja + hoci sa da teraz nahodit aj na unix tak zaryteho admina u klienta presvedcim iba velmi tazko aby nainstaloval powershell. Python je na druhej strane takpovedia stalica v Unixovom svete + multiplatformovy od zakladu = sanca je vacsia.

Mojim cielom je dostat sa zo zaciatku na uroven aby som si svoje tooliky napisane v PS prehodil do pythonu (prave kvoli multiplatformosti) a ako vrchol vsetkeho by som potreboval spravit GUI pre PL/SQL workflow.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa LordKJ »

https://www.reddit.com/r/learnpython/wiki/index
neviem ti velmi pomoct, pythonom zrobis hocico, preto nie si mozno az tak obmedzovany prikladmi, skor sa z nejakych tych navodov mozes naucit "pythonic way" pisania kodu


ak si chces ale robit nejake GUIka tak by to chcelo ist cestou web apiek skor ako tazkopadne GUI (a tam na teba vybehne javascript :D)
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa steel »

Dik. Mrknem na to. To GUIko bol jeden priklad, lebo fakt potrebujem spravit iba to jedno a iba 1x :). Zvysok prace su rozne tooliky napr. ako relativne rychlo upravit obsah filov a deploynut 150 samostatnych filov do DB ...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Python je fajn jazyk, dobry aj na ucenie.

Priklady si pripadne mozes skusit vymysliet nejake vlastne, no zacal by som implementaciami nejakych jednoduchych algoritmov.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
XYZ.HELP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa XYZ.HELP »

kukni toto, na matfyze zaciatky s pythonom, aj ked neviem ci to nebude lahke pre teba uz (ked tak kukni letny semester)... http://python.input.sk/#zimny-semester
i7 9700k 4.8GHz, NH-D14, GB Aorus Z390 PRO, GB 1080 Ti Aorus, G.SKILL 32 GB 3200MHz TridentZ RGB CL 16, SSD: 970 EVO PLUS 1TB, 3x Noctua NF-A14 PWM Chromax, 3x Enermax T.B. Silence 120mm, Seasonic X-660, Fractal Design R2, Dell AW3418DW, Acer Predator Z35P, MB Pro 13 2017, iPhone 11 Pro Max, CS:GO Global Elite
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa LordKJ »

to ich uci programovat, akoze programovat (tj. prvy prog. jazyk)?

som to preletel tak mi to aspon prislo ale vyzera to dobre a po slovensky
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa steel »

Neni to zle. Kuknem si to. Nejake veci som si uz porobil, len na to teraz nemam tolko casu ako by som chcel ..
XYZ.HELP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava

Re: python 3 - priklady

Príspevok od používateľa XYZ.HELP »

je to predmet z odboru aplikovana informatika, pozeram teraz studijny plan: https://sluzby.fmph.uniba.sk/infolist/sk/sp_AIN.html
vyzera to tak, ze maju to hned v prvom rocniku zima + leto.
i7 9700k 4.8GHz, NH-D14, GB Aorus Z390 PRO, GB 1080 Ti Aorus, G.SKILL 32 GB 3200MHz TridentZ RGB CL 16, SSD: 970 EVO PLUS 1TB, 3x Noctua NF-A14 PWM Chromax, 3x Enermax T.B. Silence 120mm, Seasonic X-660, Fractal Design R2, Dell AW3418DW, Acer Predator Z35P, MB Pro 13 2017, iPhone 11 Pro Max, CS:GO Global Elite

Návrat na "Programovanie"