SCJP (Sun Certified Java Programmer)

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: SCJP (Sun Certified Java Programmer)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tí čo hovoria že je to zdrap papiera... tí ho nemajú. Aspon 99% z nich.

Inak s nimi súhlasím, aj to je zdrap papiera aj to nie je zdrap papiera. Nikto rozumny kto rozhoduje o svojich peniazoch nepozera VYHRADNE na certifikacie. Kazdy si ta zavola a prevetra co vies a napasuje to na mnozinu co potrebuje. Mozes mat certifikatov sedem, ale ked nevies robit robotu co od teba potrebuju (a ked nevidia potencial ze sa v dohladnej dobe naucis PRIPADNE ked momentalne maju lepsich kandidatov), tak ten job proste nedostanes. Poznam vela ludi co certifikacie nemaju a strcia 90% certifikovanych do strasnej hanby a rozhodne to neplati len pre Javu. Teraz akurat som par mesiacov lamal dvoch Oracle certifikovanych chlapcov (este pre starucky Oracle 8 !!) aby nieco pre nas... nevyslo to. Ze nemaju Oracle12 papiere ? Vobec ma to netrapi lebo viem ze ti chlapci denno-denne spia na RAC, Exabyte a podobnych systemoch. Strasne som ich chcel. Bohuzial.


Neviem co konkretne robis, ale dva roky su prilis malo v tejto oblasti. Ale to len na okraj. Nehovorim ze nespravis skusku, hovorim ze dva roky su prilis malo, to je cele. Rozhodne hovorim chod do toho. Skoda penazi ? To by som rozhodne nepovedal i ked neviem kolko tato konkretna skuska stoji - su to tvoje dukaty a co s nimi spravis moze byt kazdemu uplne fuk. Co sa tyka miesta kde mas ist na skusku : rozhodne v tvojom okoli bude nejaky Prometric/Pearson Vue partner, neviem nikoho konkretneho poradit lebo si nenapisal mesto (Poprad ? Svidnik ? Kosice ? Biela pod Tisou ?) ale urcite sa nieco najde. Ked si sikovny programovat v jave, pouzit google rozhodne problem nemoze byt.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: SCJP (Sun Certified Java Programmer)

Príspevok od používateľa LtK »

Ja mam MS certifikacie. Pomohlo mi to pri zmene zamestnavatela. A to je tak asi vsetko.
V reali sa pozaduje skor uzsia a vyssia profesionalita - certifikaty maju zaber na dost velku oblast. Momentalne sa specializujem SQL server, certifikat nan mam, ale aj tak riesim 90% problemov, o ktorych testy ani nechyrovali.
Na druhej strane, moje CV je v mnohych ponukach, ani o polovici z nich neviem. Ale firma preukaze, ze ma cloveka, ktory to vie = ma to potvrdene certifikatom. Druha vec je, ze ak to vyhra, tak team je poskladany z ludi co su k dispozicii a nie z ponukanych.
Zaver: ak budes mat certifikat, zvysi to tvoju hodnotu, ale to neznamena, ze Ta hocikto nestrci so svojimi vedomostami do vacku.

A este jedna poznamka, ten certifikat bude nieco platny tak max 2-3 roky. Ani dnes nikoho nezaujima, ze mam certifikaciu na .NET 1.0, ked tu za par tyzdnov/mesiacov bude 6tka.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504

Návrat na "Programovanie"