Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa GABO »

Odo mňa k tej poslednej sérii len: WTF :D
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
XYZ.HELP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa XYZ.HELP »

nasiel som na internete jeden fajn komentar nejakej dievciny:
Spoiler: ukázať
Táto posledná časť to uzavrela dobre, podľa mňa. Možno by sa dalo natočiť viac epizód do poslednej série, aby sa niektoré postavy mohli lepšie pre diváka vyvinúť, ale v celku to vyšlo dobre a uzavrelo sa, ako malo.
1. Dany zomrela, bol to jej osud. Podľa vízii na tróne nikdy nesedela a ani v poslednej časti si nestihla sadnúť na železný trón. Za to, čo urobila, ju zabil jediný človek, ktorý ju aj zabiť mal. Keby nebol Jon taký, aký bol, nedostal by sa k Dany tak blízko. Keby nebol Targerien, nikdy by ho Drogon nenechal žiť. Ani by okolo neho neprešiel k Dany. Všetci čakali, že Jon bude kráľom, lebo mal na trón nárok. On trón nikdy nechcel. Chcel spravodlivosť a lásku a život v pokoji. Pre pokoj ostatných zabil kráľovnú, ktorá sa zmenila na tyrana. Rozbil koleso, ktoré sa rozbiť malo.

2. Jon bol jediný Targerien, ktorý mal v žilách viac severu, než kráľa. Vrátil sa tam, kde bol doma. Na sever. Za stenu. Preto pieseň ľadu a ohňa, lebo ľad bol Jon a oheň Dany. Nemali spoločný osud. Jon patrí na sever. Poslali ho tam, lebo všetci vedeli, že tam má byť a aby ho nezabil Šedý červ, oklamali ho slovami, že nočná hliadka stále funguje. Nefunguje. Jon odišiel so svojimi ľuďmi na sever, posledný zhasol, zavrel bránu a hotovo.

3. Ak si niekto nevšimol, tak celý príbeh je písaný z pohľadu Tyriona. Jediný bol v každej jednej časti seriálu a ako jediný nie je nikde spomenutý v knihe, ktorú dostal na konci od Sama. Nespomína sa tam, lebo on je ten, čo ten príbeh ľadu a ohňa rozpráva. On pomohol a radil ľudom okolo seba, aby do seba zapadali jednotlivé osudy ľudí. Sám žil na hrane života a smrti, svojimi slovami zmenil mnoho. A nakoniec rozbil to koleso a vybral kráľa Brana, hoci ani Bran ním byť nechcel. A kto mu bude radiť? Tyrion.

4. s4e2 - Tywin Lannister nám presne opísal, aký má byť kráľ: Aký má byť dobrý kráľ? Zbožný? Nie. Spravodlivý? Áno, ale takého sme už mali a zavraždil ho vlastný brat v spánku. Silný? Bol taký kráľ Robert a tiež ho zabili vlastní ľudia. Myslel si, že vyhrať vojnu a vládnuť je to isté. Čo musí mať teda naozaj dobrý kráľ? Múdrosť. Dobrého kráľa robí múdrosť. Múdry kráľ pozná, čo vie a čo nie. Počúva rady svojich rádcov a drží sa ich rád do času, kým sám dospeje a ešte veľmi dlho potom....
Tyrion a Bran obaja vedia dosť na to, aby vládli po novom novému a starému svetu...

5. Starkovia dosiahli svoje. Bran je kráľ, Arya vyletela do sveta, Sansa dostala sever a Jon, hoci nie je krvou Stark, je na sever od steny, kde bol vždy viac doma než hocikde inde.

6. Ako povedal Tyrion v poslednej časti, nikto nie je úplne šťastný a tak je to vlastne aj dobre. Žiadny happy end, každý má svoj osud a je presne tam, kde mal byť.
Naposledy upravil/-a XYZ.HELP v Po 20. Máj, 2019, 18:01, upravené celkom 1 krát.
i7 9700k 4.8GHz, NH-D14, GB Aorus Z390 PRO, GB 1080 Ti Aorus, G.SKILL 32 GB 3200MHz TridentZ RGB CL 16, SSD: 970 EVO PLUS 1TB, 3x Noctua NF-A14 PWM Chromax, 3x Enermax T.B. Silence 120mm, Seasonic X-660, Fractal Design R2, Dell AW3418DW, Acer Predator Z35P, MB Pro 13 2017, iPhone 11 Pro Max, CS:GO Global Elite
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa Fanthomass »

daj si to prosím do spoilu, lebo ťa tu "ukrižujú" ako hentú nešťastnicu..:):)
CPU: Intel i7-13700K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000@4200MHz CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa red98 »

Spoiler: ukázať
Takto znicit zaver jedneho dobreho serialu, to sa len tak nevidi. Posledna sezona totalny prepad logiky a zdraveho rozumu, strata tvorivosti, kreativity a fantazie zo strany tvorcov. Hanba im!!!
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Spoiler: ukázať
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5355
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Spoiler: ukázať
Cely čas som dúfal že som zapol paródiu. Ako fakt keby mi niekto pri voľbe povedal že je to BTS resp bloopers tak mu to uverim.
Strašná strašná bieda. Nemohli celý diel nechať denny terorizovať mesta a na konci by ju Jon pichol ? Takto to bolo utahane, cringe, awkward, bet kreativity, atmosféry. Posledných 20 minút točili dookola hudobnú tému lebo nemali čo iné ponúknuť.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Spoiler: ukázať
Nemohli celý diel nechať denny terorizovať mesta a na konci by ju Jon pichol ?
Spoiler: ukázať
fuh, preco by to robili

podla mna je ukoncenie fajn, bohuzial ta cesta k nemu bola zrychlena x-krat
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa stiv »

Spoiler: ukázať
Minulu cast to bolo drak god mode vs mesto a teraz nudny john zapichne Dany a hodina nudy. Ked toto bola posledna EP za roky cakania a pozerania tak diky. Uz nech na to zabudnem
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5355
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa kllr007 »

LordKJ napísal: Po 20. Máj, 2019, 19:53
Spoiler: ukázať
Nemohli celý diel nechať denny terorizovať mesta a na konci by ju Jon pichol ?
Spoiler: ukázať
fuh, preco by to robili

podla mna je ukoncenie fajn, bohuzial ta cesta k nemu bola zrychlena x-krat
Spoiler: ukázať
Aby ludia pri epizode nezaspavali ? Ako fakt aj skalny fanusikovia obhajujuci kadeco na toto nadavali. Hodinu sa to plazilo ako sopel (ja nemam problem s ne-akcnymi dielmy, vobec, ale musia byt zaujimave). Viem si predstavit krasne ze po tom ako dopovedala tu rec vybrala by sa na dalsie mesto a vypailla ho - sledovali by sme to z pohladu Jona a hned by to bolo znesitelnejsie.. A nie ze sa rozhodne behom sekundy a ide si pichnut.

Ako ja nie som ziaden scenarista ale tento Dumb & Dumber je čire zufalstvo. A tyto ludia maju robit dalsiu trilogiu Star Wars, no congrats Disney.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Spoiler: ukázať
No ja mam pocit skor z toho ako citam diskusie tak polka nadava polka nie
taktiez taky rating ako to dostava teraz na imdb si to urcite nezasluzi, nizky ano ale ludia davaju z trucu 1/10
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa Odar »

RIP GoT :)
Spoiler: ukázať
som snad 1/3 casu kukal do telefonu - asi najnudnejsia cast celeho serialu :D
Neodolám
Naposledy upravil/-a Odar v Po 20. Máj, 2019, 21:09, upravené celkom 1 krát.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Spoiler: ukázať
ja s hodnotenim 8 serie 1\10 celkom suhlasim. Takto odflaknut zaver sa nevidi tak casto. Tolko nelogickych chyb a amaterizmu pokope som nevidel ani u amaterskych reziserov. Tazko povedat ci to bola iba chyba scenaristov, alebo dostali vymedzeny cas od HBOv ktorom serial musel byt ukonceny a tak sa robila chyba za chybou.
V poslednom diely som nepochopil napriklad ten sneh. Ked utocili bolo teplo, po utoku bola zima. Potom ked volili krala znova teplo. Pri zvoleni krala som uz len cakal kedy zozadu sa vytiahne americka vlajka a zacne hrat hymna na znak demokracie. Toto nie je GOT
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Spoiler: ukázať
to aj tak nie je za 1/10...
HBO bolo za dlhsie serie, to ti dvaja povedali, ze to ukoncia velmi rychlo
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Spoiler: ukázať
pre mna ano. Tato seria totalne zprznila GoT. Keby radsej 8 seriu nenatocili, bolo by to hadam lepsie. Nevravim ze tam neboli fajn momenty, ale bolo ich malo. Mozem len skonstatovat, ze viacej ma pobavil Dallas co pred par rokmi natocili ako toto.
Co ma potesilo, ze zo Sansy sa vyklula celkom pekna mrkva :cool:
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Game of Thrones (Serial, Fantasy/Drama)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Návrat na "Film"