Aky dokument ste naposledy videli?

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Ten koniec bol fakt pekný. Inak keď prišiel Radek na scénu tak som sa nevedel prestať rehotať. Nneviem to ani popísať ale taký radostný nostalgický smiech :D :D To bol asi najepickejší moment. Tým seriálom pridali na kvalite hlavne poliaci a Marek v Južnej Amerike. Neskutočné je aj koľko ľudí ich čakalo nie len na konci, ale aj po ceste, všade po krajniciach a tak :)

A tie autá to hej. Veď v poslednej časti to lepili s čím prišlo, fakt len už aby bolo :D Najazdili si svoje tie šroty. Ostatne aj tí ľudia dostli svoje. Veď ked si zoberiem Dana, tak ten zostarol za tých 10 rokov ako o 20 :D Podľa mňa ich ale opravia a myslím si, že pôjdu USA, Canada, Aljaška. Na konci seriálu pred titulkami bolo, že trabanti sa zase vrátia :) Toto im ešte aj tak chýba.
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Asi tu spamujeme, ale čo už... IMO Severná Amerika by bola nuda.

Hej, poliaci boli naj, Tomek mi v ďalších cestách vedľa Radka aj dosť chýbal. Radek je k**** v najkrajšom zmysle slova. :D
"Radku, cos to udělal?"
"Hasime most."
"Tys ho ale hlavně zapálil." :D

Z toho čo ja viem, tak s Trabantami je koniec, v podstate aj promo na ten seriál a celé to ukončenie dáva najavo, že hej.
A hlavne aj podľa tohto, našli si niečo iné a aj koncept ciest sa zrejme zmení... https://plus.rozhlas.cz/s-trabanty-konc ... kt-7935573

Ono to fakt chce to posunúť už niekam inam.

Najlepšie na tom celom je, že sa tak zviditeľnili, že nemajú problém vyzbierať zdroje na cestu a nemusia robiť kompromisy. Dupľom napr. u Mareka kde na začiatku Južnej Ameriky sa dá dedukovať, že mal problém zohnať aj zlomok sponzoringu. On s trabantmi nabral veľký kredit, bez toho by určite nedal ani tú afriku na pionieroch.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Nespamujeme. Je to tu aj na debatu. A moja téma, moje pravidlá :D :D

Dík za článok. Vôbec som po skončení seriálu nezisťoval kam plánujú ďalej. No ale niečo zo Severnej Ameriky to asi nakoniec bude, keď píše o Aljaške. Veď uvidíme, som hlavne zvedavý na to auto :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Na jednom fóre ktore sa netyka filmov som narazil na tento obrazok ...

Obrázok

... a popis k nemu :
Sebastiao Salgado, nekdejsi spickovej reportazni fotograf, jehoz specializace byla valecna fotografie, ne ale z bojiste, ale z mist tesne pote. Kdyz mu bylo cca 50 rozhodl se, ze na fotografovani sere, protoze toho hnusu co v zivote videl, uz bylo proste prilis (dneska uz zase foti, ale jen zviratka). Vratil se do Brazilie na farmu svejch rodicu (to je ta ona na fotkach) a zjistil, ze je cela zadusena pousti v dusledku eroze a rozhodl se sazet stromy a tak nejak to svetu aspon trochu vykompenzovat. Nejdriv zacal sam se svou zenou, dneska mu tam jezdi pomahat hromada dobrovolniku. O tom vsem je natocenej pomerne vycerpavajici dokument, kterej vrele doporucuju, pulku filmu jsem musel polykat knedlik v krku, je to velmi intenzivni a ten chlap je strasnej frajer.
Tak som si vyhľadal a jedna sa o tento dokument.
Le sel de la Terre (The Salt of the Earth)
https://www.csfd.cz/film/374077-sul-zem ... ie/?type=1

80% je jeho komentár k fotkám ktoré vyfotil. 10% je o tej farme a zvyšok keď fotografoval zvieratá. Z toho popisu pod fotkou ako je tam spomenutá farma, tak tá je tam len okrajovo. Dokument je hlavne o jeho príbehoch o fotkách ktoré vyfotil za celý jeho život. Tie fotky ktoré tam ukazujú sú neskutočné. Hneď je vidno že sú od človeka ktorý to robí celý život. To človek len tak nevyfotí. Neskutočné ako dokáže vyfotiť utrpenie. (vyquotujem jednu časť : "... rozhodl se, ze na fotografovani sere, protoze toho hnusu co v zivote videl, uz bylo proste prilis ...") Odporúčam. Upozorňujem ale, že cca 70% filmu sú fotky a na pozadí je jeho komentár. Medzi fotkami sú potom video zábery buď z jeho ciest alebo života za mlada a veľká časť ako obnovovali tú farmu.
.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa bepetko »

To mi pripomenulo príbeh o mužovi ktorý sadil stromy :) veľmi pekný príbeh.
https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hm, to znie dosť zaujímavo, dávam si do záložiek cez Vianoce, dík. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Z dokumentov nominovaných tohto roku na oskara mi chýbal iba For Sama. Minulého roku to bolo Of Fathers and Sons - CSFD a rok predtým Last Men in Aleppo. Všetky dokumenty sa týkajú vojny a islámu v Sýrii ale každý rozpráva úplne iný príbeh. Tento hraje strašne na city, no nie nútene, ale reálne. Ukazuje ako vojna v Aleppe zasiahla obyvateľstvo z pohľadu ženy ktorá točila všetko od začiatku povstania. V dokumente je dosť mŕtvol a nechutných vecí. Nehodnotím ktorý je lepší, ale minimálne For Sama a Of Fathers and Sons odporúčam jednoznačne pozrieť.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Honeyland
... príbeh jednej cígánky-včelárky z Macedónskych hôr, ktorá chová včely tradičným (a hlavne úctivým) spôsobom (v kmeňoch stromov a dierách v skale) a o tom ako sa jej život zmení, keď sa do jej dediny prisťahujú cigáni, ktorý zhodou náhod tiež chovajú včely, no práve opačným spôsobom (viac peňazí, viac adidas). Aj o tom môže byť dokument :D (nominovaný na oskara). Vôbec to nie je nejaká sprostosť ako by to vyznelo. Proste vypnúť a pozrieť si príbeh zo života :)
.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa bepetko »

ahoj, kde si to viem pozrieť? Aktuálne to neviem nájsť na czt/webshare a celkom ma zaujíma ten dokument.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Sry, ze odpisujem až teraz. Ale posty od nových užívateľov (čo majú menej ako 150 príspevkov) mi po schválení administrátormi neukazuje ako nové. Poslal som ti PM.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Cheer - https://www.csfd.cz/film/804614-cheerleading/komentare/
... píšem si tu ako ch*j vždycky len pre seba :D a pravdepodobne si toto nikto ani nepozrie (nie je to práve dokument do ktorého by sa každý tlačil :D, a hlavne to má 6 hodinovú stopáž) ale musím odporúčiť tento 6 dielny dokument z dielne netflixu. Jeden športový dokument o súťažnej rytmickej gymnastike som tu už spomínal. Tento je o súťažnom (nepliesť si to s klasickým štadiónovým) cheerleandingu odohrávajúcom sa v prostredí strednej školy, ktorá je v tomto úplný top a má za sebou vyhratých už niekoľko majstrovstiev. Jedna polovica je o tom koľko driny a nebezpečia je v tomto športe a druhá sleduje príbeh cca 5-6 študentov, ktorý pochádzajú z rozvrátených rodín, alebo ich rodičia opustili, alebo bili a ako im cheerleading zmenil život k lepšiemu v prostredí tých správnych ľudí, ktorý si idú za svojím "cieľom". Ono to možno znie nudne, ale hodnotenie hovorí za seba. A fakt im to človek strašne praje, keď vidí koľko odhodlania a driny do toho dávajú a s čím sa v živote musia pasovať. Sám som bol až prekvapený ako som to s nimi prežíval, keď som sa časťami dostával čím viac ďalej až ku koncu, keď idú vo finálnej epizóde súťažiť o pohár na najväčšiu súťaž. Za mňa 9/10. :good:
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tak teda ešte aj sem prihodím... čakací link na "dokument" o najväčšom trabanťom maskotovi :crazy:
Netuším čo sa z toho vykľuje, ale kto sleduje trabantov, tak asi povinnosť.

Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

:good: Na kanále má Marek pripravenú hneď aj druhú časť. Videl som asi 2 posty na FB u Mareka z BB, že tam boli, ale netušil som, že urobia niečo také, a že vtedy vôbec stretli aj Radka (resp že ho hľadali). Veľmi pekné prekvapenie. Od nich vždy všetko ako plus :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Mno. Keď som niečo čakal, tak rozhodne nie toto :D
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tiež som nepochopil. :D Uvidíme nabudúce, ale zatiaľ trapas. :-D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Film"