Kupa zrkadlovky

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

Re: Kupa zrkadlovky

Príspevok od používateľa Dan00 »

OK tak mi teraz vysvetlite ake ma vyuzitie tich 36 alebo tich 200Mpx pre tuna dotazajuceho sa ? absolutne ziaden lebo vybera medzi 16Mpx a 24Mpx bude to najsamskor pozerat na svojom tablete monitore prip raz vytlaci A4 / A3 fotku a tot vsio ... pri takom vyuziti proste rozdiel neuvidi (jdine ak je superman so superzrakom a rozlsuje z metra pixle na 200ppi monitore) to je ako by som si kupil najnovsiu audinu na cestu do prace 3km od baraku lebo ten starsi model je proste starsi a ma o par kW menej
war. war never changes ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa zrkadlovky

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejde o to ake je pouzitie toho alebo hentoho pre autora tejto temy, to uz teraz točíš v zaujme svojej obrany - podstatne je ze ty si povedal hovadinu ktoru bolo treba velmi razne vysvetlit a vyvratit. A s tym zornym polom to uz teda bol fakt vykvet.

Niekto menej zdatny - a tomu ver ze toto forum citaju mnohe tisice ludi - by sa mohol chytit a uverit. Len pre zaujimavost vylozim karty aby si vedel ako som na tom ja : mam doma Sony A57 od cias kedy vysla na trh teda 16Mpix model. Pre domace pouzitie mi to staci, prachy som vtedy nemal.

Ked raz budem velky... a to bude tento rok alebo najneskorsie buduci... :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Kupa zrkadlovky

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Čím viac prúžkov tým viac adidas!
Ja by som autorovi témy odporúčal pozrieť recky, pretože keď je viac pixelov na čipe toho istého rozmeru, tak to nemusí a zvyčajne nie je vždy košér(pokiaľ sa nejedná o modely s výrazne odlišným rokom, kedy boli ich čipy navrhnuté). Ale aj tak - keď nefotíš billboardy, tak ti sú počty pixelov absolútne na :down: vieščo. Nauč sa fotiť a nebudeš musieť veľa rezať.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kupa zrkadlovky

Príspevok od používateľa felipe25 »

samozrejme ze pocet pixelov ak je vysoky uz nijak zazracne fotku nevylepsi - ak to nieje fotka na billboard.

ved aj lepsie profikompakty idu smerom dole s pixelmi, pretoze ak by nesli, sum by bol obrovsky...
pricom lowend idu hore... sa predhana vyrobca kto da prvy 20mpix na fotak, hlavne ze fotka ja zasumena ci na 100% alebo vyreze viac ako boli fotky z digitalov 10r dozadu. a to naozaj obrovskym rozdielom.
keby som mal k dispozicii stary canon co mal 5mpix, urobi lepsie ostrejsie a krajsie fotky ako dnesne 16mpix fotky.

ked som nedavno kupil lepsi kompakt znamej za 100e, som nechapal, ake hnusne fotky to robi.

ano, zrkadlovky to sice kompenzuju, lenze zrkadlo dokaze urobit pekne fotky aj na 12mpix, a nic viac nieje nutne - hlavne ak sa netlaci na A2 formaty... a ak clovek nema monitor s nejakym rozlisenim 4000*3000 :) co ma asi malokto...
podla mna je to len zbytocna cena hore zrkadlovky, cim viac ma MPIX. clovek ak si naj fotky vyvolava, ich isto nema v lepsom ako A4 formate. a ked ano, tak to je uz ina trieda DLSR aj cloveka, ktory za to da aj par tisic €
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Nákupná poradňa"