Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa lithrai »

Ja som nakoniec objednal tiež LARU VIP, čakám na dodanie.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa patro16 »

toto mi teraz pristalo na fb a ta seda latka sa mi neskutocne paci ale ked som si to nakonfiguroval tak 349 dolarov je celkom dost https://secretlab.co/collections/omega- ... _and_cream
Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak z EU shopu to je 390€ aj s dopravou, no nie je to práve málo peňazí a podľa mňa taký DXR King by bol stále viac bang ako niečo také.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

j King je viac nez toto.
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa patro16 »

jo len skoda ze ho nerobia s takou latkou
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak ale s látkou robia a až tak riešiť nejakú farbu na stoličke by som neriešil...použijem pravidlo, že na stoličke sedíš a nepozeráš popritom na ňu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Písal som tu o nich dávnejšie.

Ja som potom nakoniec zobral Titana v Ash farbe a neľutujem. Tie stoličky sú proste top, zatiaľ po roku žiadne známky hocijakého opotrebenia. Prišli úplne prvý s nastaviteľnou bedrovou opierkou do "gaming" stoličiek. Od nového roka vstúpili na trh aj s klasickými kancelárskými stoličkami NeueChair, ktoré vyvíjali s nemeckou firmou. A nedávno predstavili novú, vyššie spomínanú radu, Softweave, ktorá je potiahnutá (pozn pre patro) nejak husto spracovávanou BAVLNOU a nie ako každá prvá stolička obyčajnou látkou. A fakt len tak obyčajná štruktúra to nebude, keďže v každej recke čo som čítal si to strašne chválili. (tu nejaké znázornenie na 2:46, keď to ten chlap s tou ženou chytia, tak pri látke tak fakt nehúkaš :P) Ja som prvú vlnu nestihol, ale 6teho mi dôjde Titan v Softweave, takže napíšem až dôjde.

Že je King viac ako toto je riadny vtip, ani nevieš aký shit je Racer oproti tomuto. :D bez urážky ak ho niekto má. Ale zhodou náhod, čo som nedávno predával grafiku synovca, tak dostal na vianoce aj nejakú DX Racer formulu (áno je to stolička len za 250 oproti tomuto.) ale prišlo mi ako keby som sadol na stoličku z dosiek, len obtiahnutou kožou. A keď sa pozriem na top serie od DX tak tam na chrbte asi nič iné ani nemajú. U mňa je SecretLab momentálne najinovatívnejší výrobca stoličiek a to nevravím preto že ho mám, ale po skúsenostiach, čo som odtial mal 3 stoličky na odporúčania, je toto úplne iný level. Či už výzorovo, spracovaním alebo inovatívne sa oproti tomu ešte raz kukni na DX :D. A je v poriadku, že tomu ľudia veľmi neveria, lebo doteraz tu bolo všetko na jedno kopyto. Prirovnal by som to k niečomu ako keby si si doma zrobil steak z lidlu na panvičke a potom si dal nejaký HE 150 eurový v top reštike a povedal by si, že je to to isté :D Ešte k cene - tá cena je ešte nízka btw, pretože robia direct sale.
.
Hexaris

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Hexaris »

Len skoda ze max load menej ako 110kg. Ludia co maju pomaly 2m a nie su ako slamka je to trochu nefer 🙃.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Pre veľkých je Titan, ten je do 130. https://secretlab.eu/collections#sizing-guide
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal: So 12. Jan, 2019, 14:05Softweave, ktorá je potiahnutá (pozn pre patro) nejak husto spracovávanou BAVLNOU a nie ako každá prvá stolička obyčajnou látkou. A fakt len tak obyčajná štruktúra to nebude, keďže v každej recke čo som čítal si to strašne chválili.
:hysterical: Tak takúto kokosinu som asi nikdy nepočul, bože, to je BAVLNAAAAAAAAAA a nie len nejaká LÁTKA!
V rečke chválili? Čo s ňou robili? Skúšali šúchací test? 100 000 šuchnutí? Testovali stálosť na slnku? Či len sa jej chytili a zomreli? To je čo za indikátor kvality? :laugh:

Otázka je, ČO je ten dôvod, že prečo sú SL stoličky lepšie ako všetko ostatné, čo je na trhu z "prime" výrobcov, ešte raz? Lebo pozrieš na fotky a všade vidím tie zelené remene (že by kvôli retencii nejakej súčiastky), viď.
https://secretlab.eu/collections/omega-series -- v popise, tá časť s Multi-functional Tilt
https://d1thr50vf947j4.cloudfront.net/w ... _thumb.jpg
takže zase mi to príde akoby všetko bolo od jedného OEM bohviekde. Lebo ja tie hneď poviem, že mechanika, piest, kolieska a podrúčky sú všetko to isté, čo používa ako SL, tak Dxracer, GTOmega a Maxnomics alebo ako sa volajú.
Argumenty, aby sme aj my vedeli, lebo toto je také, že ja mám A, sedel som na B a z toho súdim, že C je také a hentaké.

A to s NeueChair, to je čo zase za balast?
https://neuechair.com/pages/about-us
sú pridružení k SL a fungujú od 2018, takže SL spravil odnož, ktorá robí stoličku. Pravdepodobne u nejakého OEM výrobcu.

Hlavne, aby to znelo ako že oni sú niečo viac. Buďme milovníci značky ale s trošku menej marketingom nasatými blábolmi.

Ako fajn, nech vieme usmerniť človeka pri výbere takéhoto kresla (mne úprimne vadí tomuto hovoriť stolička). Ale potrebujeme niečo viac, než plané informácie. A na DXR sme našli plno zlého ale to nájdeme na všetko a ak je tu niečo lepšie, tak nájdime súbor reálnych dôvodov, že prečo, lebo povieme "Ber SecretLabs", človek sa potom opýta, že prečo a my, že lebo použijeme tvoj príspevok a.k.a. som pojedol marketingový balast a ten sa nám vysmeje do tváre a nezobere nič a kúpi ConnectIT stoličku, lebo že boha gejmerská brutalita s RGB na kolieskach stoličky a také žvásty.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa patro16 »

loleqboleq ja som nemyslel len farbu ale prave tu strukturu co popisuje aj leon, ktora sa mi neuveritelne podoba ako co sa kedysi robili lanove plachty a tie vydrzali veky a mne sa to strasne paci na dotyk ale aj celkovo dizajnom

leon, dik za ozrejmenie, urcite napis som na nu zvedavy, ak to bude taky material ako si myslim ze je tak ju asi kupim.
Naposledy upravil/-a patro16 v So 12. Jan, 2019, 14:39, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Hexaris

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Hexaris »

Leon mas pravdu nevsimol som si. A je dokonca aj v latke. Inak raz J2C povedal, ze fakt nechcete tolko hodin sediet ako v aute a klasicka stolicka je proste lepsia. Hlavne skrz ergonomiu. Ja prave zvazujem nieco do worku a k sebe domov.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Loleq ja som o kvalite toho poťahu nepísal ani slovo. Tak láskavo nevyťahuj niečo čo som nekomentoval. ok ? Vypichoval som inovatívnosť SL oproti iným. Ponúkajú funkcie ktoré iný výrobcovia nemajú. Rovnako pracujú s kvalitnejšími materiálmi. A zameriavajú sa pritom ešte aj na dizajn.

Ohľadom toho vzhľadu ty si tu posledný ktorý má právo tu niečo komentovať. Keď si kúpiš stoličku a obtiahneš ju 5timi uterákmi, tak máš akurát tak posledné slovo v tom, aká štruktúra je kvalitná na akej stoličke ...

To je stále 3:0 pre SL oproti tomu, že DX ťaží roky bez ničoho iba z mena. Neviem čo si taký nadržaný na tom DX furt v tejto téme ...

Obrázok
Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja hovorím o celej stoličke a zase, kde máš dôkazy, ktoré dokazujú tvoje tvrdenia? Trieskaš tu o "inovatívnosti". Ukáž mi ju, lebo povedať, že A má toto a B má toto alebo nemá je síce milé ale zavádzajúce. Kde máš potom dôkaz o kvalitnejších materiáloch. Len preto, lebo ti tam pacnú TM a ty si šťastný? Prečo by sme mali ísť do postele s nepriateľom, ktorého nepoznáme, keď tu je druhý, ktorého už poznáme? A nezabúdaj faktor ceny, chceš látkovú Omegu? Zaplatíš skoro o 50€ viac ako za King/Iron.

Potom, tie 4 obrázky sú akože čo? Tu máš ďalší
https://www.dxracer.sk/stolicky/stolick ... atkova.php .

Takže nie dosť, že niekto je v prvom rade nechce poriadnu stoličku (rozumej pokojne aj Laru VIP za polovicu ceny), ale bude ešte doplácať nezanedbateľný peniaz (a to nehovoríme ešte o cenovom rozdiely King a Titan...nedabože látkový Titan) za ďalšie rádoby rejser kreslo, čo už sa dostávame s prehľadom do cien ako LD Seating Strím 285ťka, čo bude ako stolička lepšou voľbou?

Proste ma pouč, ja chcem úprimne odporúčať niečo iné, ukáž niečo iné, než dohady. Tu som napríklad narýchlo niečo našiel

toto je presne dôvod, prečo tak ako ty si prišiel a povedal "ani nevieš aký shit je Racer oproti tomuto", tak ja som na teba zaútočil späť, v tomto prípade som diablov kandidát, lebo ja sa dokážem nadchnúť nad stoličkami ale mám už prepracovaný bullschiit filter a tu tiež zapracoval, lebo celá tvoja argumentácia aká je napríklad super látka je vyplazený jazýčok a ako pri obyčajnej látke, keď sa jej dotkneš nehúkaš, argument čisto hodný 8 ročného decka, čo sedí druhý týždeň za počítačom. Nehovoriac o tvrdení ako "je toto úplne iný level", je to úplne iný level? Nehovoriac, že ešte trošku priplatíš a máš koženú (áno, koženú) Noblečér (rozumej ich ceny nejakých 580€ apod.), tá už minimálne materiálom bude úplne iný level.

A DXR mi je ukradnutý, ak by som nejakú mal mať, tak by som chcel mať práve koženú Noblechairs (EPIC, ICON a tak) ale nakoniec by som aj tak skončil s LD Sítink Strím. Rád DXR dičnem, ak budem mať v ruke argumenty, prečo by mal niekto doplatiť ešte oproti doplatku z nejakého ozajstného schiitu na DXR a potom ešte na kúsky ala "úplne iný level".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Keď nevieš čítať čo píšem, tak pardon, ale ja ti zato nemôžem. Oproti napr DX a ostatným výrobcom dostane uživateľ možnosť nastaviť si bedrovú opierku. Nechce PU ? Tak nedostane obyčajnú látku čo je aj na 50 eurových stoličkách (aj na 350 eurových DX btw) ale špeciálne spracovanú bavlnu. Rozdiel v kvalite látky a bavlny Ti snáď netreba vysvetľovať, či? Ten dotaz a video bolo len znázornenie toho, že je to fakt úplne niečo iné a nie nejaký výmysel, ani môj. Veď si otvor hocijakú recku, na nete ich je kopa a každý píše to isté. S tým linkom na DX si si pomohol teda  :D  ... to je presne o tom čo hovorím: diery v opierke, tie krídla po bokoch v presnom 90 stupňovom uhle  :D  Dizajn tiež mínus.

Čiže nič z tohto nieje lepšie ako u DX a podobne hej? Alebo skôr všetko? Len za 50 eur viac tu pitchuješ celú stranu ako sa to oproti DX neoplatí hej? a potom to porovnáš s o 230€ drahším koženým Noble? Kompletný si ?
.

Návrat na "Nákupná poradňa"