Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nemusí, tu je
https://www.kancelarskestolicky.com/zid ... ynchro.php

Takže to už Zota sa odporúčala? Ja som pred tými pár dňami na to chcel pozrieť ale som pozeral práve v tých cenách ~120€. Otázka je, či už aj Zota má studenú penu vo výplni a ak áno, tak definitívne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Pronto »

Kancelárske stoličky ZOTA s dlhoročným dizajnom a preverenou kvalitou.
Hrebeňovito nastavenie výšky operadla v ľubovoľnej pozícii.
V sedadla a operadla je použitá studená pena, ktorá sa vyznačuje vysokou pamäťou
(návratnosťou do pôvodného tvaru) tzn. nesesedne sa len tak.
Možnosť pridania pevnej bedrovej opierky.
Podla popisu je tam studena pena.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Parádička. Prípadne môže potom pozrieť aj väčšie modely ale aj to je pecka.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Jednoduska »

zoty mame doma dve, sme spoko celkom :) je to klasika ale kvalitna.

Dalsia snad bude spinalis ale cez 1k dat za 2 kusy stoliciek. not today
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Pozeram tie zoty ale dost nepekne priplatky tam maju , normalne sa asi oplati si objednat podrucky od niekoho ineho ved to by mali byt standardizovane cize pasovat by mali nie ?

Inak aku latku odporucate a preco ?
Ako kriterium mi prislo odolnost voci odieraniu v cykloch , svetelna stalost a podbne ale to su take tabulkove hodnoty , skor by ma zaujimala realna prax
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Realne ti to tazko niekto porovna lebo si objedna domov jeden potah a pozna iba ten :D

ja som sa snazil dostat od predajcu nejaky blizsi opis potahov (kedze mam macky co radi trhaju) ale nepodarilo sa mi, iba ti inymi slovami opisu tie technicke parametre takze good luck, to potom opat iba osahat.

Pokial viem podrucky a kolieska atd. su plus minus vsade rovnako drahe. a dost drahe :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tie látky sú vidno doménou Alby - nemali by to riešiť vôbec a malo by to byť jednoduchšie rozdelené (a hlavne menej možností) ale z toho, čo tam je mi príde (aj podľa obrázku), že Favorit je asi nejlepší "pomer cena/výkon/pohodlie".
Suedine potom zase vyzerá, že by to mala byť jemná látka ale ten vzor na obrázku mi pripomína také drsné látky...ale to môže byť len môj dojem -- ja by so mv takom prípade dal echo Albe a opýtal sa, či nemajú nejaké lepšie fotky alebo ich vlastné odporúčanie.

A hej, podrúčky sú drahá záležitosť -- taký Andrej ich nepotrebuje vzhľadom na to ako sedí pri stole (ako robot). Ak sa chceš aj oprieť, jemne sklopiť operadlo a len tak relaxovať, tak tam sú zase podrúčky omnoho užitočnejšie. Ale áno sú drahé, no ak už nejaké, tak aspoň tie P41 (P24 sú hlúposť za takú cenu, kde človek priplatí dve éčka a má aj nastaviteľné).

A je úplne normálne, že to takto funguje - všade pri týchto šopoch to takto funguje, že pridávaš komponenty.

A čo sa toho týče, tak aký máš rozpočet? Za príplatok je tam už aj
https://www.kancelarskestolicky.com/zid ... ynchro.php --väčšia stolička ako Zota

A u Alby odporúčam celkovo konfiguráciu:
- kolieska na mäkký povrch 65mm (sú na vyššej úrovni ako tie klasické 50mm, sám ich mám na Ergohumanke a iné by som určite nechcel) mám ich na parketách a nie je vôbec problém, prezentujú to ako nočná mora na tvrdý povrch ale to je hlúposť, sú taktiež pogumované a samotná váha človeka na stoličke zabráni nejakým nechceným odsunutiam),
- kríž pokojne aj plastový ale akože 18€ za čierny hliník by mne osobne za to stál --samozrejme záleží aj na modely, toto platí pre tie, kde štandardný je plastový (nylon) potom je medzikrok hliníkový (ten štýl ako má aj York Šéf, teda toto) ,
- podrúčky ako spomínam minimálne P41, P44 sa podľa mňa neoplatia a už by sa oplatilo priplatiť ešte 5€ na P95, ktoré sú už 3D (viac možností nastavenia, 3D idú dopredu, dozadu a do strán),
- u týchto Alb určite za tie 2€ zvýšenú bedrovú opierku -- na drahšom modely by som definitívne pozrel aj po tej vduchovej bedrovej opierke; potom už podľa modelu aj opierku hlavy (samozrejme, ak ju človek potrebuje alebo ak je nastaviteľná -- pevnú by som osobne asi neriešil, nie za peniaze, za ktoré je napríklad u York (30€...no to určite)).

Na margo modelov...no neviem, mne tá Zota stále prišla, že je malá - podľa mňa zasahuje len na pomerne malú časť chrbta, až model Lara (štartovacia cena 114€) mi príde, že už má predsa nejakú veľkosť ale tam sa bavíme o skladačke (ak pridám namiesto P41 už 3d podrúčky) už za 168€, čo je podľa mňa stále viac, než poctivá cena (aj s ohľadom, že to má 5 rokov záruku) -- moja vlastná preferencia zo skúseností s niekoľkými stoličkami je voči synchrónnej mechanike, teda pri hojdaní sa hýbe spolu ako sedák, tak operadlo a priznám sa, že ak nechcem sedieť vzpriamene, tak sa chcem oprieť do hojdacej, pritlačiť sa silno k stolu a mať nohy napoli vo vzduchu, asi takto
sedenie.jpg
:laugh:

Inak až teraz som si všimol jeden detail - ak vidíte pri popise/názve "Synchro" "Asynchro", tak to hovorí o tom, či je sedák a operadlo prepojený, teda či naklápanie (hojdanie) hojdá zároveň ako operadlo, tak sedák alebo sa nakláňa len operadlo. Nie som si zatiaľ istý, či je tam ešte nejaká dodatočná odlišnosť ale. Odlišnejšie sú potom len tie druhy (E, T,...).

A poyrel som aj tie Albz celkovo (do tých 120€), i keď sa to nepíše u ostatných Zote podobných modeloch, tak predpokladám, že aj tie majú studenú penu (aspoň tie skladačky).
Záruky, záruka na skladačky začína na 2 rokoch (Zota), u York Šéf (88€) je už 3 roky a od York Rektor (90€) už 5 rokov, takže aj nad tým by som sa zamyslel pri zvažovaní kúpy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

loleq pekne napisane , ja uz nejako na tej mojej aktualnej neviem ci vydrzim :D ... povodne som mal vyhliadnutu DXRACER OH/IS132/N ale ta bude az niekedy vo 2/18 co nieje az tak daleko ale 350eur je uz vcelku dost aj ked mi vyhovuje papierovo v kazdom smere (196cm vyska 100kg vaha)

ostal som mierne prekvapeny z toho ze sa moze naklapat len operadlo samo ... som myslel ze v ramci hojdania je to vzdy tak ze naklapa operadlo a sedak spolocne co by so aj rad ... to znamena ze Alby to tak nerobia ? mam v tom nejaky hokej :D ale teda mala by to byt synchro ak som dobre pochopil :D
- zaujimalo ma co myslia tymi pismenkami

co sa tyka kriza ten by som sa asi na to vykaslal nech ostane aj normalny ... ja si rad sem tam na neho vykladam nohy a ten plast moze byt este koniec koncov vyhoda

kolieska si necham poradit ... chcel som urcite vecsie len povodne som chcel na tvrdy povrch ... v konecnom dosledku ale to je jedno lebo kolieska sa daju vymenit hocikedy a nieje to az tak financne narocne

hlavne by som chcel co najpohodlnejsie sedenie s tym ze nad monitorom mam telku cize relativne vysoko je a ked sa hram na nej hokej napr tak mi pride ako silna poziadavka aby sa dala stolicka prepnut do polohy ze sa mozem v klude opriet respektive sediet ako na obrazku od loleqa ( :D inak paradny obrazok :D ) ... popripade este viac ako je to na dxraceroch .... ach len ta cena :D
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 21995
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa dexterav »

Spracovanie dx je asik 3x lepšie co je "bežnom" kresle za slabych 140€
Nastaviteľné skoro vsetko...
Len kolieska su uplne inde, materiál drziakov, ked mic ine 2x hrubsi
Sedak vyzera tiež tak o triedu mozno aj 2 lepsi
Uz sa mi tie 2 stovky rozdielu zda skoro malo
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Anakin666 napísal: St 10. Jan, 2018, 10:48som myslel ze v ramci hojdania je to vzdy tak ze naklapa operadlo a sedak spolocne co by so aj rad ... to znamena ze Alby to tak nerobia ? mam v tom nejaky hokej :D ale teda mala by to byt synchro ak som dobre pochopil :D
Presne, dobre si to pochopil, to zonačenie synchro/asynchro je u každého výrobcu, je to proste štýl ako povedať, či stolička sa "hojdá", teda nakláňa sedák aj operado (synchro) alebo len naklápa operadlo (asynchro).

Všetky nelacné Ergo majú asynchro mechaniku, ja som to akceptoval ale teraz si hovorím, že aj ja to budem musieť viac zdôrazniť, ak niekomu budem niečo radiť.


DXR tiež majú asynchro, takže to môže byť problém...bože, až teraz si to uvedomujem, že ako rád by som mal zase synchro mechaniku. :cry: :D

A presne ako píše dexter, DXR nie sú vôbec drahé; majú masívnu konštrukciu, kvalitnú mechaniku, atraktívny (hlavne pre mladších a auto nadšencov) dizajn, celkom univerzálny (a prispôsobivý) dizajn,...hlavne majú predpoklad veľmi dlhej životnosti (výplň má byť studená pena), čo za tých následných pár rokov tú investíciu plne vynahradí.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

aaa zas som tam kde som bol ... 350 a dxracer :D ... Iron seria v latke

loleq ale DXR maju synchro ... naklana sa aj sedak aj operadlo
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Hej? Čóóóóóóóóóóóóóóóóóó :OO=
Známy si zobral Kinga, takže asi pôjdem k nemu okoštovať, či mi to vyhovuje a keď, tak možno naozaj presedlám. :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

King ze je uz prerasteny a ked nemas 130kg tak asi to nieje najlepsie riesenie ...

Vyskusal som si dnes v KE 2ks DXR obe boli z drift serie ... a ako to ze su pre nizke osoby je nejako blbost mi prislo ... lebo ten vankusi sa da nastavit a ked sa sklapa tak je poziadavka na velkost este mensia cize vyskovo na tesno by aj pasovali

DXR ma tiez minimalne 2 druhy mechanizmov , osobne som som si skusal uplne iny druh stolicky a pacilo sa mi ze sice hojdanie je fajn ale co sa mi viac pacilo ked som zmenil hojdanie tak ostala zablokovana tak v akej polohe som ju nechal , skoda ze toto DXR nevie cize neda sa nechat sedat nakloneny mierne dozadu v zaistenej polohe ale vzdy sa vrati do povodnej polohy

To presivanie sa mi pacilo a pojdem na 90% ak pojdem do DXR do latkovej varianty ...
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

jasne ze sedak sa da zaistil do naklonenej polohy aspon na king serie ( a teda je to ta konkretna mechanika)
ta mechanika nie je od DXracer to je jedna konkretna asi nemecka ktora sa pouziva na xy stolickach

cas 4:06
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

no tak bolo by zaujimave zistit ktore konkretne to maju , urcite je z mojho pohladu dolezita funkcia v ramci pohodlia

idem ich skusit pootravovat :D

este ked som si pozeral toho kinga tak sa mi zda ze su aj rozdieli v tom na aky sklon sa da stolicka naklonit ... urcite to bude urcovat aj pouzita mechanika a na druhej strane ten king je masakralny co sa naklonu operadlo voci sedadli da nastavit len neviem si predstavit vyuzitie ... mozno keby som si dal telku na strop :D

Návrat na "Nákupná poradňa"