Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

tak ako mastny dopoteny a nahy pri PC v lete nesedavam :D keby bolo najhorsie tak si tam daco prehodim... chapem ale predsa len od potu sa ti spravia na ciernej latke take pekne biele flaky ako napr. mozes vidiet na podlozke pod mys ale ta sa da podstatne lahsie ocistit...
tiez som nazoru ze karbonova folia je maximalna sedlacina ale toto sa mi paci :laugh:
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Znovu použijem tvoje slová, ale veď " mastny dopoteny a nahy pri PC" nesedíš, takže nerozumiem tej logike. Ak, na látku sú tiež čističe, a to veľmi účinné.

Ale veď...jak še hutorí, ne moje peneži.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

lenze ked ti raz daco cez latku pretecie a nasiakne ta pena alebo cokolvek uz to neni ok... ta koza je fakt kvalitna vidiet to aj na priereze vydrzi to mega dlho si myslim
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa GASPi »

Ak by mal niekto zaujem, prevadam svoju DXRACER Formula (kedze to nie je IT vecicka, nie je v miestnom bazari). Viac info poskytnem do SS.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

som to bral ze latkova toho vydrzi viac ako PU.... elementar tesim sa nato co popises ... pridaj fotky ... idu vianoce spravil by som si radost :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Ja by som na vašom mieste, kým sa ešte dá, pozrel tuto Secretlab TITAN alebo Secretlab Omega. Tie sú kvalitou úplne na inom levely než DX Racer a sú momentálne v black friday zľave za super cenu. Kebyže mi pred 2 týždňami nedošla iná stolička tak beriem asi určite Titána.
.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa dexterav »

leon včul si ma navnadil :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

To uz vsetci budu sediet na umelych sedadlach z auta na koleckach. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa dexterav »

predpokladáš že sedím celý čas na vankúši položenom na zemi ? :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11478
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Andre »

kks za tu cenu aspon Sparco mohlo byt, ked uz nie Recaro alebo Momo
do akeho sportiaku to pojde? alebo len k simulatoru?
kedze sa nepreteka dlhsie nez 3h, tak by to malo byt ok
furt som nazoru, ze takto ma vyzerat stolicka k pc https://www.hermanmiller.com/global/en_ ... hairs.html
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

dexterav napísal: Pi 24. Nov, 2017, 23:17 leon včul si ma navnadil :D
no ako? :D asi ešte objednám, ešte stíham :D Momentálne sedím na Sirius Q24 Mesh (tá s tou kovovou základňou aj opierkami.) Skúsim zistiť či sa dá ešte vrátiť :D Oproti prvej EX8 čo som mal je ale 50km úplne inde. Sedí sa na nej fajn, kým sa sedí, ale musím vytknúť akurát že na nej sedím iba takto ako pán na obrázku. V podstate na úzko.

Obrázok

... ani na jednu stranu sa nemôžem vyvaliť a oprieť o opierku ani na druhú ani nič. A za druhé na sieťovom sedáku sa neviem "šmýknuť" keď sa chcem posunúť dopredu/dozadu tak ako napr na látke alebo koži, kvôli tomu, že sieťovina je taká rapkavá alebo ako to napísať. Tie ergo stoličky sú tak možno do kancelárie na 8 hodinovú šichtu, keď si sekretárka medzi tým ešte odskoči 4x na cigaretu, 10x na kávu a na polhodinový obed. Mne tieto veci pri 10-11 hodinovom sedení za PC trocha prekážajú a človek si to začne všímať častejšie. Ale inak je to kvalita a pohodlie za určitých podmienok.

Už vidím, že ich tu, Andrej, radíš len čisto preto lebo Tebe sa iné nepáčia a len podľa tvojeho názoru (viď posledná veta). A nie objektívne. Myslel som si, že tie ergonomické-sieťové tu hypujete z určitého dôvodu. Argument, že spotená koža je akože čo? To robíš v lete na stoličke kliky a sedíš nahý ? Aj keď odniekaľ prídem po celom dni spotený, tak sa osprchujem či? Ver že už aj mi na východe máme teplú vodu. Ani nekomentujem hento, ako keby doteraz neboli látkové/kožené stoličky. Tie sparco si myslel dúfam zo srandy. Je rozdiel byť pritlačený z každej strany ako hento a sedieť na vyšúchanej lacnej čiernej koži ale k Secretlab sa to prirovnávať určite nedá. Rovnako má ergonomické tvary, bedrovú opierku, nepremokavá, prémiová koža, kovová základňa, nemá tak agresívne ohnuté tie bočné operadlá, dokonca sa dá nastavovať hĺbka zadného operadla chrbta (čo som ešte asi nikde ani nevidel) a podobne. Záleží na preferenciách. Čiže nie sú všetky pretekárske ako ty tvrdíš tak si nabudúce nechaj tie sprostosti radšej pre seba ok ?
.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa dexterav »

ale nakoniec nič :D
ale veru sa mi páčia
ja som na pár ergo sotičkách sedel, a nič mi to nevravelo, vyzerajú otrasne a sedienie je nič moc :D :?
ťažko ma niekto presvedčí že ked to neni pohodlné 5min bude to pohodlné po 8 hodinách
spústa vecí mi príde ako hype lebo to teraz letí a nikto si nechce priznať že je to len výstrel do prázdna + moda + bubáky lebo ergo :D
btw sedím v tkej červenej veci, vyrobenej na slovensku a nemám problém
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal: So 25. Nov, 2017, 02:08
dexterav napísal: Pi 24. Nov, 2017, 23:17 leon včul si ma navnadil :D

no ako? :D asi ešte objednám, ešte stíham :D Momentálne sedím na Sirius Q24 Mesh (tá s tou kovovou základňou aj opierkami.) Skúsim zistiť či sa dá ešte vrátiť :D Oproti prvej EX8 čo som mal je ale 50km úplne inde. Sedí sa na nej fajn, kým sa sedí, ale musím vytknúť akurát že na nej sedím iba takto ako pán na obrázku. V podstate na úzko.

... ani na jednu stranu sa nemôžem vyvaliť a oprieť o opierku ani na druhú ani nič. A za druhé na sieťovom sedáku sa neviem "šmýknuť" keď sa chcem posunúť dopredu/dozadu tak ako napr na látke alebo koži, kvôli tomu, že sieťovina je taká rapkavá alebo ako to napísať. Tie ergo stoličky sú tak možno do kancelárie na 8 hodinovú šichtu, keď si sekretárka medzi tým ešte odskoči 4x na cigaretu, 10x na kávu a na polhodinový obed. Mne tieto veci pri 10-11 hodinovom sedení za PC trocha prekážajú a človek si to začne všímať častejšie. Ale inak je to kvalita a pohodlie za určitých podmienok.

Už vidím, že ich tu, Andrej, radíš len čisto preto lebo Tebe sa iné nepáčia a len podľa tvojeho názoru (viď posledná veta). A nie objektívne. Myslel som si, že tie ergonomické-sieťové tu hypujete z určitého dôvodu. Argument, že spotená koža je akože čo? To robíš v lete na stoličke kliky a sedíš nahý ? Aj keď odniekaľ prídem po celom dni spotený, tak sa osprchujem či? Ver že už aj mi na východe máme teplú vodu. Ani nekomentujem hento, ako keby doteraz neboli látkové/kožené stoličky. Tie sparco si myslel dúfam zo srandy. Je rozdiel byť pritlačený z každej strany ako hento a sedieť na vyšúchanej lacnej čiernej koži ale k Secretlab sa to prirovnávať určite nedá. Rovnako má ergonomické tvary, bedrovú opierku, nepremokavá, prémiová koža, kovová základňa, nemá tak agresívne ohnuté tie bočné operadlá, dokonca sa dá nastavovať hĺbka zadného operadla chrbta (čo som ešte asi nikde ani nevidel) a podobne. Záleží na preferenciách. Čiže nie sú všetky pretekárske ako ty tvrdíš tak si nabudúce nechaj tie sprostosti radšej pre seba ok ?

Lol? Na úzko? Ja som 100kg hovädo a môžem na nej robiť aj roznožku (Ergohuman=Sirius), Sirius je síce ErgoV2 (t.j. ramená kríža sú ohnuté a nie rovné) ale aj tak... :(

A ja sa prikláňam na stranu "boj proti spoceným ricám" - je jedno, či si čistý, či nie, či si prišiel z roboty, či nie ale ak máš doma 32°C v miestnosti a sedíš na koži, boži, čoži, tak to dlho netrvá a už rosíš gače. Teda okrem chalanov, ktorí sú tak suchí, že každý ždibček vody sa vstrebe a nemajú tým pádom čo potiť.

A k síkritlebs, odkiaľ si vycucal to "úplne na inom levely než DX Racer"? Už aj z obrázkov vidím, že mechanika, štýl výplne je stejný - azda máš informáciu, že DXR nepouživá studenú penu pre výplň? Ak narážaš na balónik v operadle...ak sa s tým niečo stane, tak si bez akejkoľvek opory, lebo myslím, že môžem predpokladať, že to nie je jednoduché vymeniť. Takže štýl osobitne vankušárne sú stále univerzálnejšie a ak s nimi niečo bude po čase, tak buď kúpiš nejaké nové alebo čokoľvek iné - sú príliš hrubé? Tak vyberieš náplň a kus s nej odrežeš - robota vybavená.
Mne proste prídu tieto tvrdenia silno scestné. A teraz tá najdôležitejšia vec - záruka? EU? Ok, kde ju budeš musieť v prípade problémov (rozumej gigantickú krabicu s gigantickou stoličkou) posielať? Nevieš? Ok, poviem ti, kam by si ju posielal u DXracer.sk (teda Mercury Star)...mhm...dole pred bránu, keď ti oni zriešia dopravu a kuriér po to príde, všetko bez minutia čo i len centáva z tvojej strany. Auč? Jo, auč.


A dexter, písal som o tom myslím, že včera práve na inom fóre, že ergo stoličky nie sú "1 size fits all", na to sú prerastené kreslá, aby sedeli každému. Ergo môžu ale nemusia sadnúť. Toť ako daný chalan na inom fóre skončil s X4 - vyskúšal všetko na centrále kancelárskych a proste mu vyhovovala len X4. Je to proste citlivá téma.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

https://chairs4gaming.com/pages/best-dxracer
tu je super info o DX produktoch
secretlab ma jedine + v nastavitelnej opierke krizov...
pre DX hra vacsi vyber a moznost vyberu modelov co maju celu sedaciu cast z PVC/látky
inak je to rovnake ako DX... rozdiel je mozno v kovovom rame vsetko ostatne je rovnake (mechanizmus, zakladna, opierky ruk, elasticke pasy v opierke a sedaku (o pene neviem)) ako na vyssich modeloch od DX.
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zaujímavé, netušil som, že sa u niektorých požíva aj PVC, každopádne to by mali byť len tie rôzne farebné časti na poťahoch, ak som tomu dobre porozumel. Inak to je ale PUčko (božka).
Rovnako ma prekvapilo, že kríže na low-endoch sú plastové. Parádny prehľad. Len škoda, že zabudli podstatnú vec, a to fakt, že používajú dva druhy mechaník (lacnejšia je jedno-páčkovka a drahšia je tá klasika s dvoma páčkami na každej strane).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"