Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

"Tak nedostane obyčajnú látku čo je aj na 50 eurových stoličkách (aj na 350 eurových DX btw)"
výborne, takže aké máš dôkazy podporujúce tvoje tvrdenie? Dokážeš to? Nemyslím, myslíš si, že na trhu existujú len dve druhy látok, tie zlé na všetkom a tá dobrá BAAAAAAVLNAAAAAAAAAA na Omege/Titan?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Stream ma na vyber 16 latok (aj s kozou a kozenkou). :D

Inac ked uz tu niekto spomenul design tak tie krize vyzeraju ako na stolickach za 5 eur.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ako podľa mňa na SLkách vyzerajú veľmi pekne. To skôr Noble majú kríž, čo vyzerá ako na lacných. A DXR také...detské?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa engineer »

...a mne teda nikto nedokáže poradiť?
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Chris »

:D hlavnii diskuterii Leon a Loleq :D nerozmyslali ste sa zamestnat ako profi kritici recenzii ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

My by sme ich spravili podstatne inak, to som si istý ale to je jedno...

Engineer, pravda...ja som totálne prehliadol tvoj príspevok. Lara VIP,
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
+ air pumpa, kolieska by som asi zobral tie za doplatok, mám tie základné a nemajú žiadne pogumovanie a mal by som to pre istotu, lebo s tým vieš fungovať aj na koberci ale s obyčajným plastom sa ťažko funguje na tvrdej podlahe.
Cena tak do 210€ a 7€ UPS kuriér.

Odporúčam kúpiť aj vankúšik, niečo ako https://www.ebay.com/itm/292628555867 , opierka hlavy je príliš vzadu.

Ak chceš ale využiť rozpočet, tak môžeš brať dokonca LDčko 285 SY
https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... eam-285sy/
ak si ochotný ísť až do 340€, tak môžeš mať aj podrúčky i vzduchovú bedr. opierku; ERA látka vyzerá fantasticky, vyzerá veľmi hladučko. Ak by si sa vzdal podrúčiek alebo bedr. opierky, tak sa zmestíš aj s dopravou (nejakých 5€, čo je super).

Osobne by som priplatil za ElDéčko.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa engineer »

loleq vďaka za tipy. Takže ty sa prikláňaš za LD 285SY áno? A čo často vychvaľovaná DX Racer King?
https://www.dxracer.sk/stolicky/herne-s ... ks06-n.php

Btw.: osobne si myslím, že stoličku si treba pred kúpou vyskúšať, pretože pred 5 rokmi som kupoval stoličku Callisto (nenašiel som už odkaz na nete) za nejakých 180 EUR (synchro, nastaviteľné područky, opierka hlavy apod.) a keď prišla tak som si nedokázal na ňu zvyknúť - extrémne tvrdá bedrová opierka.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak King je už v základe 350+€ kreslo (ale je to už hotofka). Kreslo je to správne slovo, kancelárska stolička nie je a ani nemá byť ako kreslo, vždy bude tvarovaná, aby ťa nabádala sedieť správne. King nie je tak vychvaľovaná, je to skôr nepriateľ, ktorého už poznáš a vieš, že tá už má základnú kvalitu (poriadne podrúčky, studenú penu ako výplň, lepšiu mechaniku) oproti tomu rôznemu XYZ no-name stuffu za päť korún. Tam inak potom je aj Iron séria, tá je trošku iného dizajnu ale mala byť mať hustejšiu penu a na pocit jemne tvrdšia. No taktiež, tie kresličky majú 2 roky záruky a stoličky, o ktorých hovoríme 5 rokov, takže človek má istotu aj tam.

Na druhú stranu to neznamená, že sú nepohodlné, pri týchto operadlách ako Stream a Lara VIP budú na prvý "pocit" tvrdšie a až keď na nich budeš sedieť sa studená pena zahreje a "povolí" - Quicky má Streamku, mohol by doplniť info, že ako je na tom Stream, Lara áno, to nie je ako kreslo, operadlo a pena drží formu. Laru mám v práci, doma mám Ergohumana, s oboma som spokojný, Ergohuman je trošku pohodlnejší ale je to sieťovina, tá sa prispôsobuje.

A toto toto, ja som nikdy neskúšal a je to riziko ale nájsť miesto, kde ich dokážeš vyskúšať je...vzácne, hlavne keď sa bavíme o viac ako jednom modely. Šanca je, že v Bratislavskej pobočke Kancelarskezidle by mohli mať aspoň jednu z týchto ale ak nie obe, tak zase nebudeš mať plnú referenciu.
No chápem, ak stolička nesadne, tak to je průser ale neviem ako tá Callisto, o ktore jhovoríš ale obe modely majú nastaviteľnú výšku operadla, taktiež aj podhlavník (ten je ale spravidla dosť vzadu, neviem, asi preto, aby si sa neopieral a neslábli ti svaly na krku), takže šanca, že by ti to nemalo sadnúť je menšia, obe majú ergonomický tvar, rozumej ľudský tvar a jediné,čo by malo byť potrebné je si nastaviť výšku operadla a potom samozrejme si nájsť správnu polohu z hľadiska mechaniky (rovno, operadlom jemne dozadu alebo frístajlo, kedy ťa drží v hocijakej polohe a ty sedíš rovno alebo jemne opretý podľa vlastnej potreby -- tam potom odporúčam natočiť tuhosť na maximum, nech to má dostatočný odpor).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
quafe z3r0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2018, 13:27

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quafe z3r0 »

ja by som sa chcel loleqa spytat, kolko pouzival stolicku DX Racer King, alebo Odzu chair, pretoze ich hodnoti celkom kriticky ale velmi pochybujem ze ich vobec niekedy vyuziva, alebo pouzival... vdaka za odpoved...
MAIN:Ryzen 7 3800X; Fractal Design Celsius S24; Gigabyte Aorus AX-370 Gaming 5; HyperX Predator 32Gb DDR4 2666Mhz CL13,EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra, Samsung SSD 970 PRO NVMe M.2 1Tb, Samsung SSD 850 Evo 500 Gb, AORUS P850W 80+ GOLD Modular, Evolveo T1, Dell Ultrasharp U2515h IPS 2K, Logitech G403 Prodigy, SilentiumPC Gear SR700 Black, HyperX Cloud II Headset

Secondary AMD A10 7870K, 8GB Kingston DDR3, Samsung Evo 850 250GB, Coolermaster Elite 110 ITX form, GA-F2A88XN-WIFI (rev. 3.0), Nvidia GTX 1060 3GB ITX, Playseat Challenge Black, Thrustmaster T300RS GT Edition + TH8A Add-on shifter
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kde hodnotím Kinga kriticky? Veď posledné dve strany hovorím, že je to voľba, ktorú radšej odporúčam/e, keď už niekto chce "rejser" stoličku (ja by som sa chcel quafeho opýtať, že ak tak vykoumal, že kriticky hodnotím Kinga, tak že prečo radšej Kinga a spol. ako iné "herné" stoličky).

Vieš, čo by som kritizoval? Fragmentované používanie mechaník, podrúčiek a materiálov krížov, viď. napríklad
https://www.dxracer.com/us/en-us/produc ... imensions/
nemusí byť každému jasné z popisu, že či kupuje verziu s poriadnou alebo mechanikou za päť korún a to platí aj o podrúčkach.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
quafe z3r0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2018, 13:27

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quafe z3r0 »

aha oka, tak trochu inac sa teda spytam, kolko si pouzival tu stolicku a tie ostatne co tu hodnotis, respektive ako si s nimi bol spokojny
MAIN:Ryzen 7 3800X; Fractal Design Celsius S24; Gigabyte Aorus AX-370 Gaming 5; HyperX Predator 32Gb DDR4 2666Mhz CL13,EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra, Samsung SSD 970 PRO NVMe M.2 1Tb, Samsung SSD 850 Evo 500 Gb, AORUS P850W 80+ GOLD Modular, Evolveo T1, Dell Ultrasharp U2515h IPS 2K, Logitech G403 Prodigy, SilentiumPC Gear SR700 Black, HyperX Cloud II Headset

Secondary AMD A10 7870K, 8GB Kingston DDR3, Samsung Evo 850 250GB, Coolermaster Elite 110 ITX form, GA-F2A88XN-WIFI (rev. 3.0), Nvidia GTX 1060 3GB ITX, Playseat Challenge Black, Thrustmaster T300RS GT Edition + TH8A Add-on shifter
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Definuj presne ktoré, lebo tu sa spomína všetko. Ja mám Laru VIP v práci, doma Ergohumana, ani jedna nie je k téme, ktorú si načal.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
quafe z3r0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2018, 13:27

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quafe z3r0 »

ako... pisal si tu na kazdu stolicku nieco, tak narychlo napriklad kolko si pouzival tieto a ake skusenosti s nimi mas ?
LD Seating 285 SY/SYS
DXR
SecretLabs Titan - hlavne s touto, uvazujem o nej

diki
MAIN:Ryzen 7 3800X; Fractal Design Celsius S24; Gigabyte Aorus AX-370 Gaming 5; HyperX Predator 32Gb DDR4 2666Mhz CL13,EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra, Samsung SSD 970 PRO NVMe M.2 1Tb, Samsung SSD 850 Evo 500 Gb, AORUS P850W 80+ GOLD Modular, Evolveo T1, Dell Ultrasharp U2515h IPS 2K, Logitech G403 Prodigy, SilentiumPC Gear SR700 Black, HyperX Cloud II Headset

Secondary AMD A10 7870K, 8GB Kingston DDR3, Samsung Evo 850 250GB, Coolermaster Elite 110 ITX form, GA-F2A88XN-WIFI (rev. 3.0), Nvidia GTX 1060 3GB ITX, Playseat Challenge Black, Thrustmaster T300RS GT Edition + TH8A Add-on shifter
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Bohužiaľ nesedel (je to nemožné, pokiaľ nie je človek recenzent a nemá na každom kroku stoličku...nehovoriac o tom, že dôležitá je aj "životnosť" a stálosť materiálov po čase). Tu, na fóre má Strímku Quicky, DXR King má známy (a možno niekto aj tu), takže tam ti viem zistiť, ak niečo potrebuješ, a o SL sme tu len začali repotať dve strany dozadu a presne to by som veľmi rád vedel aj ja, musíme mať nejaký base, DXR bol dokázaným krokom nad tými lacnými (základom bolo jedno z videí, kde doslova rozrezali obe stoličky - robili to priamo DXR).


Inak, späť k téme, premýšľal som nad SL a myslím, že viem ako by sme sa mohli pohnúť z miesta - rozmýšľam, že by som spravil e-mail, kde by som sa opýtal na tieto veci:
- základná otázka ako aké výplne používajú (skôr si overiť, že sa používa studená pena), prípadne dopytovanie sa ohľadom kvality boženky, ktorú používajú
- príklad telesných špecifikácii a ich odporúčanie, prípadne alternatívne odporúčania
- prečo by som mal priplatiť za drahšie verzie
- a nejako nevinne položená otázka, že prečo práve oni oproti konkurencii (je to otázka, na ktorú ale väčšinou nikto neodpovie, je to aj kvôli "business neutralite" ale kto vie).
Ak tu je niečo lepšie ako DXR a nebude to stáť majland, tak prečo nie ale dúfam, že nie som jediný, kto mi rozumie, že prečo okamžite nenaskočím na hype train typu Softvéééééééééééjvvvv....BALVNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam streamku 285SYS (v latke nejaka lepsia limegreen), ked sa o nej ani nechyrovalo a ficali tu ine hity... o par mesiacov (4) oslavime spolu 3 roky, pouzivam ju v kancelarii denne cca 6-10 hodin a zatial vyzera stale ako ked som ju kupil, mechanizmus/stolicku/ som si nastavil asi po mesiaci a odvtedy je nezmeneny.

Nemozem na nu zle slovo povedat a ja mam teda podstatne vacsiu hmotnost ako bola pre nu maximalna :) coho som sa osobne obaval, aby po case "neklesala", nastastie ide jak oci - vlastne sa o nu nijak nestaram (mam ju nejak "servisovat" preventivne? ked sme uz pri tom)

tie secretlabs velmi casto vyskakuju na fb, priznam sa,ze vizualne sa mi tiez moc paci a do domu k pc budem o nej silno uvazovat, otazka je ci to neni len marketing a ozaj su kvalitne, tusim aj priamo robia dovoz na svk

Návrat na "Nákupná poradňa"