Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Príplatok 10€. Oproti čiernemu hliníku.
Naposledy upravil/-a tunner1024 v Po 27. Aug, 2018, 13:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Vezmi lesteny :D

Alebo aky chces. Ked ti nebude vadit plast a chces usetrit tak kludne plastovy.
.
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Práveže asi jej zavolám späť. Pokazí to dojem z celej stoličky
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Presne preto som ja chcel kovovy kriz. Uz som na to aj zvyknuty a downgradovat som nechcel.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tunner1024 napísal: Po 27. Aug, 2018, 13:20 Príplatok 10€. Oproti čiernemu hliníku.
Nehovoril si, že "obyčajný" hliník (čo beriem, že čierny, kedže tam je na výber - nylon, čierny, leštený) nie je dostupný? A medzi nylonom a lešteným je 28,33€ rozdiel...čo si sa zbláznil? Priveľa, pozri si tie fotky, predpokladám, že v tom prípade na fotkách je ten nylon a povedz mi, aký dojem zo stoličky to kazí. Pri tvojej konfigurácii by si tým pádom platil skoro presne 200€ s nylonovým krížom.

Ten nylon by mal vyzerať nejako takto
http://www.interier-shop.sk/pruzinove/n ... cierny.htm
nie ako kedysi na tých 20€ stoličkách.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Moja konfigurácia stojí 250€. Na výber je len plast - nylon a leštení hliník. Keď si pozrieš užten čierny ani neni v ponuke
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No veď o tom hovorím, to bola poznámka k tomu "Príplatok 10€. Oproti čiernemu hliníku.", že už ho neber do úvahy, je to už len Nylon - 0€, leštený hliník +28,33€.

posting.php?mode=quote&f=29&p=1434588
a čo si tam ešte bral? Teraz by to malo stať len 220€.

Aj tie kolieska, bral si 65ťky čierne (mäkké podlahy) či si doplácal za tie so sivou gumou?

A nakoniec, čo ti povedali na
Tú zvýšenú bedrovú opierku nepotrebuješ, to je pri pevnej (ale overil by som si to)
?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Kolieska som doplacal na tie 65mm čo má aj stiv .Na tvrdý povrch .Vyzeraju fakt dobre. Dalej tam je podhlavník. Vzduchova bedrova opierka. 3D područky. Kríž som dal nakoniec leštený . A latka Alba- Expo 06. PS : tu zvyšenu bedrovu opierku netreba ked beriem vzduchovu.. Volal som tam :-)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale veď to je fajn, 65mm ale načo ešte priplácať na tie na tvrdý vs. tie na mäkký?

Plakal si kvôli krížu, že nylon ti poserie dizajn ale si úplne fajn s tým, že ti príde toto
https://www.manutan.sk/sk/msk/nahradne-kolieska ?
vs toto.

:?

už keď riešiš dizajn, tak ho rieš poriadne a nie len tak napoli, že si spolu priplatil (kolieska a kríž) 32,50€ (čo pri cene za celú stoličku je značná suma) za niečo, čo v konečnom dôsledku bude vyzerať 100x horšie (čierna, sivá, chróm) ako keby si tie peniaze ušetril a mal čierny nylonový kríž a čierne 65mm kolieska. To na margo toho dizajnu a ako čo vyzerá. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Loleq ja som s konfigom spokojný. V konečnom dôsledku som radšej priplatil za hliník než nylon. Už to neriešim. Podľa mňa to bude v pohode ;)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Nasiel by sa tu niekto, kto by kupil emagru vo fullke a zaruke za rozumnu cenu? :D Akosi sa zmenil moj zivot a sedim za PC 10x menej :D
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 704
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa |lucas| »

Objednal som tu Shifter, co loleq dve stranky dozadu linkoval, nema ju nahodou niekto? Som zvedavy co to bude za tie peniaze.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja tiež budem reportovať, ja a kolega máme na ceste plnú konfiguráciu Alby Lara VIP z Košického VVmixu, kde pán majiteľ sa rozhodol spraviť pekný experiment - zrušil väčšinu customizácie a človek vyberá len, či chce vzduchovú bedrovku a aké kolieska ale na druhú stranu tomu dal aj adekvátnu cenu - Lara VIP (trošku viac výplne) za cenu ešte nižšiu ako bežná Lara v obdobnej konfigurácii, teda nejakých 211€
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
okrem iného som sa informoval aj na záruku, servis ako u kancelarskezidle. Mal som možnosť aj rozprávať s majiteľom, taký GABO zo sveta stoličiek, teda veľmi príjemný rozhovor, posedel som trošku aj na Therapii (a neviem, či to je tým, že mám Ergohumana a že proste už sedím nejaký čas na ergo stoličke ale hneď som pochopil, prečo tá cena - to je proste úplne iné, každá časť je špeciálne tvarovaná -- vedel by som si predstaviť ju mať doma).

Dám potom vedieť ako sme spokojní, kolega je ako topoľ, má aj 195cm, ja cca 184cm, obaja cez 100kg, takže uvidíme, aké je pohodlie pre dvoch ne-slámkarov. :laugh:


Och, a áno, látky (poťahy) u Alby...riešili sme to tu dávnejšie raz alebo dvakrát a ja som tiež mal z toho chaos, lebo úprimne, všetky vyzerali nahovno...ako koberce.
No a pri návšteve som nahliadol do vzorkovníka a väčšina aj bola ako koberec. Na počudovanie tá najlacnejšia Fill mi neprišla vôbec špatná ale Bondai je určite cesta, ktorou ísť, väčšinou je za min. príplatok a je ako odolná, tak celkom príjemná (nie je 100% hladučká ale má proste správnu konzistenciu). Ale čo sa týka pocitu, tak totálnym favoritom a víťazom je Lucky ale...no dajme tomu, že je to jedna z drahších...mhm.......28€....pfúú...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stanley159 »

pojdem tu laru cez tyzden pozriet :)
- ako sa ti natom sedelo, zobral si aj air pump?
- kedy ti ju maju dodat?
- latku na nete maju len bondai, daju sa uneho aj ine objednat?
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Laru tam nemá, je na webe. A áno, plný config. Látku vie zmeniť ale zbytočne, nič iné sa tam veľmi neoplatí. Dodanie je rôzne, je to na objednávku, takže to záleží od toho, ako to bude Alba stíhať.

Ak, je možné objednať iné podrúčky ale úprimne, 3D nie sú tak dobré (ak človek vyslovene nepotrebuje otáčanie vrchnej časti do strán a oddialenie podrúčiek od sedáka (ale to pri montáži podrúčiek), bol som v tom, že je tam aj posun vrchnej časti dopredu dozadu ale to je až 4D, takže zase, 2D s mäkčenými plochami sú viac než dosť.

Takže naozaj len vybrať farbu (napísať do poznámky) a to, čo tam je ponúkané na výber.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"