Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa wito »

loleqboleq napísal: St 06. Jún, 2018, 16:31 Ono to nie je až tak jednoduché, dôvod, prečo ja viac zlých reakcií je ten, že sú niekoľkonásobne viac predávané ako iné stoličky. Veď viď. táto téma, zistili sme, že aj Emagra mala kiksy a to sa bavíme o 6-8 stoličiek celkovo, nie o stovkách, pokojne až tisícoch stoličiek.

V dnešnej dobe nevidieť stoličku, ktorá nejaví príliš nepekné známky starnutia je celkom vzácnosť. Aj Herman Miller (alebo ako to je tá značka) som ja prvýkrát videl vo videu jedného človeka, ktorý našiel svoj kus pri bedni v USA, kde mala dokakané operadlo aj sedák.

Je to lotéria ale to je s hocičím, či elektronika, či nábytok, či oblečenie,...

Ale je pravda, že ak ja rtiešim stoličku, tak by som šiel určite radšej do LDčky ako do DXR, čo by som aj mohol spraviť v následujúcich mesiacoch, že či mi nesadne viac ako Ergohumanka.
toto je stolicka ktoru si spominal? https://www.stoly-stolicky.sk/kancelars ... -ergohuman
lebo este stale som ziadnu pouzitelnu nekupil i ked som moc veru nehladal posledne dni :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa icefire »

Tu som osobne skusal napriklad, na moje 2 metre nemala dobre nastavenie (rozumej nedociahlo) v hlavovej casti. Tiez mi na nej chybalo par dalsich veci a pretom som ju nezobral.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ergohumanka je primalá pre 2m vysokého človeka, ja som vysoký 184cm a je to LTT.

A Wito, ak si ochotný dávať také peniaze, tak kúp LD Seating klasiku 285 SY/SYS. A nezabúdaj na výber správneho obchodu, napríklad kancelarskezidle.com, kde ak bude problém a stolička sa musí odoslať, tak ti vybavia dopravu a ty ju len odovzdáš a nič neplatíš. Nie je nič horšie ako obchod s nábytkom bez bezstarostných reklamácií.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa wito »

loleqboleq napísal: Pi 08. Jún, 2018, 15:33 Ergohumanka je primalá pre 2m vysokého človeka, ja som vysoký 184cm a je to LTT.

A Wito, ak si ochotný dávať také peniaze, tak kúp LD Seating klasiku 285 SY/SYS. A nezabúdaj na výber správneho obchodu, napríklad kancelarskezidle.com, kde ak bude problém a stolička sa musí odoslať, tak ti vybavia dopravu a ty ju len odovzdáš a nič neplatíš. Nie je nič horšie ako obchod s nábytkom bez bezstarostných reklamácií.
hmm ja som ju kukal, ale nepride mi taka ergo na 13hod+ sedenie(pripadne uplne rozliaty pocas filmu :D), oproti tej ergohuman, tak som ju neriesil volako
ale ak je pre 184 ltt tak neriesim tu ergo teda :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Mozno by si mal napisat co od nej “ergo” chces. Tu streamku odporucaju v obchode na celodenne sedenie. Za pripatok mas bedrovu opierku dofukovatelnu, na operadle sa da sklapat a prip. si ho zarazit v pozadovanej polohe a sedak je prijemny. Uplne iny ako na lacnych stolickach kde sadas ako na vankus. :D

Zase je to stolicka, nie kreslo. Cize ak hladas nieco kde sa da sediet ako hulvat tak su aj lepsie moznosti. Ja som prave uz nechcel tak sediet.
.
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa wito »

stiv napísal: Pi 08. Jún, 2018, 17:02 Mozno by si mal napisat co od nej “ergo” chces. Tu streamku odporucaju v obchode na celodenne sedenie. Za pripatok mas bedrovu opierku dofukovatelnu, na operadle sa da sklapat a prip. si ho zarazit v pozadovanej polohe a sedak je prijemny. Uplne iny ako na lacnych stolickach kde sadas ako na vankus. :D

Zase je to stolicka, nie kreslo. Cize ak hladas nieco kde sa da sediet ako hulvat tak su aj lepsie moznosti. Ja som prave uz nechcel tak sediet.
tiez pravda, to je vlastne dovod preco chcem poriadnu stolicku miesto kresla aby som nerobil tie sialene polohy :D asi podvedomo bojujem so sebou :)
takze kukam si to cez tie kancelarskezidle.com, len je tam milion moznosti vyberu, su niektore veci velmi podstatne? gumene kolieska chapem ked mam plavajucu podlahu, material uplne netusim, povodne som planoval cisto daku sietkovu nech sa mi nepotia cely den jajka :D a ostatok tiez netusim ci je podstatny :?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tú LD Seating neber z kancelarkse, Stiv nám môže osviežiť pamäť so shopom odkiaľ to bral on, tam majú myslím okrem iného aj obdobný prémiový servis ako kancelarske, AVŠAK - pre potreby LD Seating - na kancelarske vyberáš (A PLATÍŠ!) poťah sedáku a operadla osobitne (tam je jednotná cena) A ten najväčší bummer, platíš 58€ (!!!) za stupídnu dopravu. Takže z Kancelarske určite nie túto stoličku.

A čo sa týka výberu, čerpám z linku na obchod, ktorý myslím je ten, z ktorého bral Stiv,
https://www.kancelarska-zidle.cz/kancel ... am-285sys/
- zmeň látku, ale ERA látka vyzerá výborne a pohodlne, takže len vyber farbu,
- podrúčky odporúčam samozrejme 3D (BR-210)
- mechaniku by som nechal tak, posuvný sedák sa preceňuje
- kríž podľa svojho gusta, ja by som osobne bral čierny hliník ale nylon je úplne fajn
- kolieska pokojne nechaj, ja RU60 mám na Ergohumanke a v pohode (píšu, že plastové ale aj tie majú pogumovanie, no jemnejšie), RM60 by poskytovali trošku viac stability na plavačke
- zloženie - je to na tebe
- bedrovú opietku určite odporúčam, Stiv ti môže upresniť ako funguje

A čo sa týka mechaniky SY a SYS...SYS bude kvalitnejšia, SY je taká rádoby lacnejšia + SYS ti umožní regulovať tuhosť pri hojdaní.

Inak, Stiv, asi som sa na to pýtal ale vieš sa na stoličke hojdať, že? Teda že operadlo a sedák sa hýbu súbežne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Bral som zo zidle.cz lebo 58 za dopravu ani nahodou a ceny sa nejak nelisili. Obchod fajn (info o stolicke, zaplateni, stave vyroby stolicky), rma som zatial nemusel riesit (snad ani nebudem).

■ Latku ti neporadim, tam som sa stratil aj ja. Neviem na com sa sedi dobre cely den. Je tam ale na vyber toho hodne. Mozes pozriet aj oficialnu stranku pre viac info o materialoch. Ja som s kozou spokojny. Je prijemne makka.
■ Podrucky som nebral tie co mozes natacat vsade mozne. Iba hore dole. Ruky mam na stole, nie na podruckach tak zbytocne. Pouzivam podrucky ked som odsunuty akurat.
■ Kriz aky chces. Mozes doplatit za hlinikovy alebo lesteny. Ja som chcel lesteny. Je to riadny kus kovu.
■ Posuvny sedak nemam, nechyba mi. Nekupil by som zas.
■ Kolieska default, ja som bral tie s dierou. Nemaju ziadnu vyhodu iba su ine.
■ Zlozenie urcite nie. 4 veci do seba zaklapnes a sedis. Sedak-piest-kriz-kolecka.
■ Opierku, nafuknes si operadlo ako potrebujes. Pumpuje sa to ako tlakomer. Raz som si to nastavil a odvtedy to tak mam.

Myslim, ze sa hojdat neda. Sedak je stale vo svojej polohe. Este to mozem pozriet ked dojdem domov, ale da sa "povolit" operadlo a nastavit odpor cize si mozes vseliak lahat a opierat sa. Ja ho mam zacvaknute stale.

Co sa tyka stolicky uz sme spolu 2 mesiace a zatial bez problemov. Nic by som nemenil a kupil zas i ked 580 je dost (zakladna stoji oveeeela menej). Vyzera stale ako nova, sedak rovnaky, svi drzia (nikde z nej netrci nitka ani nic). Pripada mi kvalitne. :)
.
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa wito »

ok dik tak som tam ponahadzoval veci a uvidim co to vlastne pride :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stiv napísal: So 09. Jún, 2018, 15:33Myslim, ze sa hojdat neda. Sedak je stale vo svojej polohe. Este to mozem pozriet ked dojdem domov, ale da sa "povolit" operadlo a nastavit odpor cize si mozes vseliak lahat a opierat sa. Ja ho mam zacvaknute stale.
Tak toto pozri, pls, lebo je to synchrónna mechanika, to má znamenať, že má "hojdanie", resp. symetrický posun.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Mas pravdu. Aj sedak sa naklapa. :good:
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale na sekundu si ma riadne vystrašil, lebo mne sa práve toto páči, keď už nechceš sedieť ako robot, tak si dáš hojdanie a frístajluješ na stoličke. Synchrónna mechanika je proste taký ideálny krok medzi čisto stoličkou a kreslom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tron44 »

loleqboleq napísal: Ut 05. Jún, 2018, 11:30 NIE! NIE! NIE! NIE!

Toto je jeden z tých fejkov so v skutočnosti otrasnou kvalitou. Chceš DXR? Kúp si DXR. Chceš stoličku do 150€? Kúp si stoličku. V tých cenách hlavne niečo s 3 a ideálne s 5 rokmi záruky.

Ak si z BA alebo je možnosť to doviesť a chceš čo najlepšie za čo najmenej "ready to buy", tak Marcus v Ikei.
Bol som si ju obzrieť a je fakt hrozná, pôsobí dosť lacno :D

Ten marcus vyzera fajn, ale bohužiaľ (bohu dík) nie som z BA. Začal som hladat teda stoličky so synchrónnym mechanizmom, našiel som https://kancelarske-kresla.heureka.sk/antares-mija/ je to akceptovateľné alebo sa da najst niečo lepšie do tých 150e ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tááák, prelistoval som kancelarskestoličky:
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... r-siva.php 113€ je to AiO stolička od Antaresu, má sieťovinu ako má aj Ergohumanka, má kríž ako mám aj ja na Ergohumanke a mechanika nie je jedna z tých za pejc korún...za 113€? Podľa mňa to môže byť celkom killer deal...

https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ynchro.php cca 162€ skladačka od Alby (5 rokov záruka), vybral som kolieska RM60 (tie čierne, nie pogumované, aj tie čierne majú akoby pogumovaný povrch), nechal som origo nylonový kríž, materiál je (bohužiaľ tak drahý) Expo, príplatok 12€ ale ak sa pozrieť na všetky ostatné, tak zistíš prečo, tie ich zadarmo a lacnejšie budú drsné a nepríjemné na sedenie, Expo je omnoho jemnejšia a príjemnejšia látka (bolo by ale dobré to overiť, na kancelarska-zidle vyzerá Expo úplne inak), 3D podrúčky (pre mňa základ, ja osobne požadujem ako nastavenie výšky, tak posunu dozadu dopredu) so zvýšenou bedrovou opierkou

https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cierna.php 175€ kompletka od Multisedu, už dávnejšie ma zaujala, má 3 ročnú záruku, vyzerá solídne, ak niekto nechce čakať týždne na skladačku ale nemal som ju osobne a nemôžem garantovať, že bude bezchybná, no napríklad na kancelarska-zidle.cz je za vyššiu cenu (v podstate aj na kancelarske ale majú túto akciu už veľmi dlho)

https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ynchro.php cca 178€ skladačka od Alby, v podstate trošku iný tvar, vyššia nosnosť a luxusnejší tvar kríža, takže za tú cenu som dal RM60 kolieska, kríž čierny hliník, Expo látka, 3D podrúčky a zvýšená bedrová opierka.

Čo z toho? Ak nechceš míňať, tak Shifter vyzerá veľmi zaujímavo a z tých volieb vyššie jediná pod 150€. A neviem, ja mám rád číp staf, možno by som aj ušetril a zobral tú Shifter ako platiť viac a čakať aj dva mesiace na skladačku (i keď za tú cenu by som dostal aj 5 rokov záruky).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa DesRe »

Objednané v www.kancelarska-zidle.cz

Kancelářské křeslo Stream 285-SYS LD-285-SYS
Typ potahu: Látka E) Éra
Barva: Červená CSE06
Područky: Nepožaduji
Mechanika: SYS + PN pravá + náklon
Kříž: F40-N6 leštěný
Kolečka: Kolečka RU 60 mm
Záhlavník: Stream
Složení: Nepožaduji
Ostatní: Bederní opěrka
dobierka - 60czk
Doprava - 120czk

hádam to dpopadne dobre, neviem čo je zač tento eshop
kreslo som vyberal v tejto téme asi bude dostatočne pohodlné aj pre mňa 185cm 90kg iba k stolu...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc

Návrat na "Nákupná poradňa"