Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Slušná cenovka. Len dúfam, že bude v pohode, hneď keď som ju uvidel, tak mi pripomenula jedného chalana na YT, kde tú stoličku našiel niekde pri bedni v USA a mal tam nejaký problém s mechanikou (asi mal pokazené retenciu pri nastavení hojdania).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal: So 10. Mar, 2018, 21:09koža je proste koža...daj fotku potom, musím ju vidieť v koženej podobe!
Dnes po mesiaci konecne dosla LD. Zatial som spokojny. Hlavne ten sedak je super. Vsetko pekne licuje bez nejakych vad a pod. Fajn je, ze stacilo zacvaknut kolecka, piest a bola poskladana (podrucky, sedak a operadlo boli spolu uz). Pumpovacie operadlo je tiez dobra vec. Je ale riadne tazka a krabica bola ako 3/4 vchodovych dveri. :D (foto v spoil)
Spoiler: ukázať
Obrázok
Obrázok
Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa icefire »

loleqboleq napísal: Po 09. Apr, 2018, 09:55 Slušná cenovka. Len dúfam, že bude v pohode, hneď keď som ju uvidel, tak mi pripomenula jedného chalana na YT, kde tú stoličku našiel niekde pri bedni v USA a mal tam nejaký problém s mechanikou (asi mal pokazené retenciu pri nastavení hojdania).
Zatial co som videl reddit nazory, tak je to pozitivne, niektori ju dokonca pouzivaju 15 rokov +. V tom pripade sa tych 800 USD obstaravacia strati... teda za predpokladu, ze ju tu aspon v podobnej cene +- aj najdem. Beami aj Zidle mi inak odpisali, ze stolicku nemaju, ale vedia mi ponuknut obstojne alternativy (i ked tieto maju zaruku ''iba'' 5 rokov namiesto 10).

Zbehnem to este k nim odskusat, ked si vzhladom na ich dost blbe otvaracie hodiny najdem aj cas tam realne ist... Aspon v sobotu by mohli mat otvorene na par hodin.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stiv napísal: Po 09. Apr, 2018, 11:19
loleqboleq napísal: So 10. Mar, 2018, 21:09koža je proste koža...daj fotku potom, musím ju vidieť v koženej podobe!
Spoiler: ukázať
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Akože celkom sex. :good: Je to koža (zdiaľky nevidno veľmi detail)?
icefire napísal: Po 09. Apr, 2018, 14:40
loleqboleq napísal: Po 09. Apr, 2018, 09:55 Slušná cenovka. Len dúfam, že bude v pohode, hneď keď som ju uvidel, tak mi pripomenula jedného chalana na YT, kde tú stoličku našiel niekde pri bedni v USA a mal tam nejaký problém s mechanikou (asi mal pokazené retenciu pri nastavení hojdania).
Zatial co som videl reddit nazory, tak je to pozitivne, niektori ju dokonca pouzivaju 15 rokov +. V tom pripade sa tych 800 USD obstaravacia strati... teda za predpokladu, ze ju tu aspon v podobnej cene +- aj najdem. Beami aj Zidle mi inak odpisali, ze stolicku nemaju, ale vedia mi ponuknut obstojne alternativy (i ked tieto maju zaruku ''iba'' 5 rokov namiesto 10).

Zbehnem to este k nim odskusat, ked si vzhladom na ich dost blbe otvaracie hodiny najdem aj cas tam realne ist... Aspon v sobotu by mohli mat otvorene na par hodin.
Tak verím, že to bude stále lepšia kúpa ako Therapia, i keď škoda absencie hl. opierky ale ja ju v práci nemám a len možno raz-dvakrát denne mi to chýba. Len mám zlý pocit, že tu to bude stáť majland, na US webe som videl 800USD ale pozrel som geizhals a to vyzerá na mordor peňaženky
https://geizhals.eu/?fs=herman+miller+aeron&in= .
Čojaviem, pri tom, čo dá napríklad LD Seating by som radšej asi pozeral tou cestou, aj keby sa stalo niečo po záruke, tak verím, že náhr. diel by nestál ďalší majland.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

jj, Typ potahu: Kůže P) Pravá hovězí Barva: Černá P100. Na tej fotke hore je trochu opacana od skladania. Prijemne jemna na dotyk. Snad nieco vydrzi. Tu je detail:
Obrázok

Inac drzim palce s tou HM za 800 usd (650 eur??) a novu. Neviem ci sa to nepredava bez podruciek a ci pod 1000 eur nieco vobec kupis.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Parádička, z kravy je veľmi odolná koža, veľmi odolná koža, tú nepoškriabeš ani nenatiahneš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa icefire »

stiv a ty si co kupil nakoniec? Lebo si tu linkoval mesh, ale neviem co nakoniec bolo.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

https://www.kancelarska-zidle.cz/kancel ... am-285sys/

Tuto odtial. Mal by ju mat aj quicky (v inej konf).
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Chalani, prosim o tip na kreslo do kancelarie / prace, nieco nie drahe ale nech z toho neboli chrbat. Uz neviem obsediet v robote na tej cheap-shit stolicke ... nieco do 100 eur?
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ikea Markus od icefire (či niekto iný predáva) tu v bazári. :D

Inak ako sa už mnohokrát spomínalo, nejakú z Alba ponuky na kancelarske, ak nepotrebuješ podrúčky, tak aj Matrix alebo ktorá to je, ktorá myslím už je za cca 90€ ale má už aj 5 ročnú záruku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa icefire »

Hej, bude na predaj lacno, vdaka za pripomenutie a marketing :D

Inak bol som vcera v kancelarskezidle.com a po vyskusani vsetkeho mi ako najlepsie vyslo toto:
http://kancelarskezidle.cz/produkty/pro ... r-bzj-251/

Vsetko ostatne nesplnalo poziadavky, ktore boli:
- aby to nebol DXracer
- aby to malo bedrovu a hlavovu opierku
- aby to malo kvalitne prevedenie (hlavne latka) a aby to vydrzalo
- dobra sedacia cast

Tuto stolicku som dal do max konfigu a som na 384 Euro s DPH. Zaruka je 5 rokov, sedacia cast je certifikovana na 100tisic sadnuti a pri mojej vyske 2 metrov mam hlavovu opierku spravne ako na jedinom kresle.

Zaroven ta pena v sedacej casti je fakt husta, kedze je to stolicka na non-stop sedenie (zvysena zataz). Tetuska hovorila, ze teraz ich predali par na dispecing taxi-sluzby :D

A este idem pozriet Aeron od HM, si predstavte, ze MAME jeden jediny obchod v SR, co ich predava a nie su na nete nikde, ani na stranke distributora:
https://www.goyart.sk/kontakt
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Daj potom vedieť, aká je tam cenovka, aj na iné modely.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mam stolicku s vypletom..ten sa mi zacina pomaly na kraji trhat..Neviete kde zozeniem novy vyplet ? Tipujem,ze su nejake univerzalne
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22004
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa dexterav »

ja som hlavne zvedavý koľko ten môj DX vydrží, väčšina predchádzajúcich zakapala po 4-5r čo síce znie super ale sedím na tom len 3dni do týždňa max
a to už je potom skorej katastrofa a nevidá to ani 2 reálne roky :rolleyes:
Naposledy upravil/-a dexterav v Ne 15. Apr, 2018, 11:44, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

moja stolicka ma cca 2 roky
rozobral som to a ta vlozka z vypletom sa da pekne z operadla cela vybrat ..asi z dovodu moznej nahrady

pisal som do Antaresu,co s tym..uvidim co odpisu aj ked uz moju stolcku nevyrabaju..Nechem vyhadzovat 150€ solicku

Návrat na "Nákupná poradňa"