Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Veľmi jednoducho, sleduj obrázky, lacnejšie modely majú takú lacnú mechaniku (len o niečo lepšia ako na lacných šmejdoch), napríklad Formula aj Drift. Tá drahšia je taká s dvoma páčkami, každá na jednej strane. Sleduj oblasť pod sedákom:
Jedna páčka (napríklad Formula, Drift, Racing,...), všímaj, len jedna páčka, tak odkundes doboka smerovaná (ak si mal niekedy lacnú stoličku, tak ti bude povedomá)
https://www.dxracer.sk/stolicky/herne-s ... atkova.php
Dve páčky (napríklad Iron, King,...), mechanika ako na ergo stoličkách (veľmi známa)
https://www.dxracer.sk/stolicky/stolick ... atkova.php .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Energetik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 348
Dátum registrácie: St 18. Feb, 2015, 11:23
Bydlisko: Humenné/Ba

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Energetik »

Zdravím, mal by som na Vás otázku keďže čítam že sa niektorý celkom rozumiete a vyskúšali ste už nejaké to kreslo ku PC. Potreboval by som kreslo ku PC a som viac menej rozhodnutý pre DXRacer Formula. Ale ďalej sa už neviem pohnuť. Je tam výber medzi 1D a 3D podrúčky, a textílový, PU poťah alebo kombinácia. a ešte mam na výber ci plastový alebo kovový kríž. V tom som uplne stratený. Vedeli by ste mi zo skúsenosti odporúčiť ktoré si vybrať. :)
Ďakujem
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + scythe mugen max, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, GPU:ASUS STRIX RTX 3070Ti , PSU: Corsair RM750x, RAM: Kingston Fury 2x16GB 3600, SSD: Samsung 970 EVO NVMe M2 1TB + Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate Baracuda 1TB+2TB, CASE: Fractal Design 2500

Bike: Kona Blast Deluxe 2010
YT Jeffsy 29 AL 2018

"mať a nemať milión, to sú dohromady dva milióny" Esterad Thyssen (Zaklínač)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Podaj správu o svojich mierach (výška, váha). A rozpočet.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Energetik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 348
Dátum registrácie: St 18. Feb, 2015, 11:23
Bydlisko: Humenné/Ba

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Energetik »

Výška 178cm, váha +-77kg a rozpočet tak do 270€ ale to som si ho stanovil len podla DXracer formuly :D cize viem sa mierne pohybovat hore dole...ale radsej dole.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + scythe mugen max, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, GPU:ASUS STRIX RTX 3070Ti , PSU: Corsair RM750x, RAM: Kingston Fury 2x16GB 3600, SSD: Samsung 970 EVO NVMe M2 1TB + Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate Baracuda 1TB+2TB, CASE: Fractal Design 2500

Bike: Kona Blast Deluxe 2010
YT Jeffsy 29 AL 2018

"mať a nemať milión, to sú dohromady dva milióny" Esterad Thyssen (Zaklínač)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Osobne by som ale šiel do Iron/Work, je tam kvalitnejšia mechanika. Ale ak, tak u tej Formuly 4D podrúčky a moje vlastné odporúčanie - látka.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Energetik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 348
Dátum registrácie: St 18. Feb, 2015, 11:23
Bydlisko: Humenné/Ba

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Energetik »

Diky Loleqboleq za odporúčania, tie Iron a Work už mi príjdu cez rozpočet keďže na nej budem sedieť len po práci večer a nie celé dni. Ak by som bral do práce tak asi by som si priplatil.
Takže pôjdem do tej látkovej formuly s 3D područníkmi :)
Ešte raz danke schone
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + scythe mugen max, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, GPU:ASUS STRIX RTX 3070Ti , PSU: Corsair RM750x, RAM: Kingston Fury 2x16GB 3600, SSD: Samsung 970 EVO NVMe M2 1TB + Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate Baracuda 1TB+2TB, CASE: Fractal Design 2500

Bike: Kona Blast Deluxe 2010
YT Jeffsy 29 AL 2018

"mať a nemať milión, to sú dohromady dva milióny" Esterad Thyssen (Zaklínač)
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

a keby si este pokukal neaku GT Omega ?
https://www.amazon.co.uk/GT-OMEGA-RACIN ... B00F1MC7G2 vyzeraju celkom solidne
mali by mat podrucky 4D
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Energetik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 348
Dátum registrácie: St 18. Feb, 2015, 11:23
Bydlisko: Humenné/Ba

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Energetik »

Skúšal niekto už tú Omegu? nerad by som kebyže mi začne vŕzgať. Predpokladám že cez Amazon nie je problem s prípadnou reklamáciou akurát ta doprava. Alebo zvykne byť problém?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + scythe mugen max, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, GPU:ASUS STRIX RTX 3070Ti , PSU: Corsair RM750x, RAM: Kingston Fury 2x16GB 3600, SSD: Samsung 970 EVO NVMe M2 1TB + Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate Baracuda 1TB+2TB, CASE: Fractal Design 2500

Bike: Kona Blast Deluxe 2010
YT Jeffsy 29 AL 2018

"mať a nemať milión, to sú dohromady dva milióny" Esterad Thyssen (Zaklínač)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

elementar napísal: Št 25. Jan, 2018, 15:42 a keby si este pokukal neaku GT Omega ?
https://www.amazon.co.uk/GT-OMEGA-RACIN ... B00F1MC7G2 vyzeraju celkom solidne
mali by mat podrucky 4D
Vyzerajú solídne. Dovoľ mi ti ujasniť pár vecí a položiť ti pár otázok.

Koľko je finálna cena? Mne to hlási 242€. Super. Je to ponuka od Amazonu, aby si mal výhody menej starostnej výmeny/vrátenia/reklamácie?
Kde to reklamuješ? Koľko bude stáť doprava na reklamáciu? Posielal si už niečo nad-rozmerných rozmerov do zahraničia?
Nábytok je super...pokiaľ sa niečo nestane - v takom momente chceš mať bezstarostnú reklamáciu, takže ak už stoličky formátu DXR, tak komukoľvek CZ/SK sa nič iné neoplatí riešiť, pokiaľ tu je DXracer.sk, teda Mercury Star firma (kancelarskezidle.com, zidle-eshop.cz,...)

Taktie nevidím najmenší dôvod riešiť iné ako DXRacer z dôvodu, že sú v podstate o tom istom a ide len o to, kto nanúti viac kusov influencerom z Jútub a kto vychytí viac tímov na sponsoring.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mOY »

Ahojte mal niekto tuto Kancelarsku stolicku ? Racing pro ZK030. (kupoval som 2x pre seba aj priatelku)

ja ju uz mam par mesiacov a mam par vyhrad, chcel by som sa poradit ci aj niekto iny nieco take pocituje.

Pri sedeni sa stolicka naklana dopredu (zadne kolieska su ako keby jemne vo vzduchu) ale to moze byt zlym sedenim. ze obcas priklanam vahu dopredu...

Hlavne som pozoroval "bolestami" zadku pri sedeni. Ako keby ten podsedak narazal na tu ocelovu konstrukciu co je pod nou a nevydrzim na nej dlhsie sediet ako hodinu a uz mi je neprijemne.

Ona sa zatial nestazuje. (ja som taky bravčiak 179cm 100kg+)

Pouzivam aj tie vankušiky za hlavou a za chrbtom( krny a bedrovy)

https://kancelarske-kresla.heureka.sk/r ... l0EALw_wcB


Vdaka za postrehy
gru15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2017, 11:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa gru15 »

caute, vedel by mi niekto poradit dobre kreslo okolo 150e? nechcem ziadnu ergonomicku stolicku ktora ta nuti sediet rovno alebo nieco podobne. V praci sedim za PC viac ako 8h a mam tam Markusa z Ikea. Teraz hladam nieco domov. Ale nieco pohodlne do coho sa vie clovek zvalit pri pozerani filmu alebo hrani nejakej hry. Sediet sa na nej bude max 2-3 hodky par dni do tyzdna. Idealne aby mala take to synchro hojdanie ked si lahnes a vylozis nohy na stol :D
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mohamed »

tu mas daku apeXracer (snazi sa to byt dxracer ..), ale osobne by som to nekupoval ako pise aj loleq

https://ipaper.ipapercms.dk/jysk/sk/Cam ... ail&page=4
Naposledy upravil/-a mohamed v So 27. Jan, 2018, 16:09, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mOY napísal: Pi 26. Jan, 2018, 18:40 Ahojte mal niekto tuto Kancelarsku stolicku ? Racing pro ZK030. (kupoval som 2x pre seba aj priatelku)

ja ju uz mam par mesiacov a mam par vyhrad, chcel by som sa poradit ci aj niekto iny nieco take pocituje.
Pri sedeni sa stolicka naklana dopredu (zadne kolieska su ako keby jemne vo vzduchu) ale to moze byt zlym sedenim. ze obcas priklanam vahu dopredu...

Hlavne som pozoroval "bolestami" zadku pri sedeni. Ako keby ten podsedak narazal na tu ocelovu konstrukciu co je pod nou a nevydrzim na nej dlhsie sediet ako hodinu a uz mi je neprijemne.
Ona sa zatial nestazuje. (ja som taky bravčiak 179cm 100kg+)

Pouzivam aj tie vankušiky za hlavou a za chrbtom( krny a bedrovy)
https://kancelarske-kresla.heureka.sk/r ... l0EALw_wcB

Vdaka za postrehy

Skôr ja ďakujem za príspevok, ty si presné stelesnenie toho, že prečo vravím "NIE", ak niekto príde a myslí si, že tieto nebrandované DXR a spol. fejky, sú super. Nie, nie sú. Je to H.N.O.J.. :facepalm:
To, čo zažívaš je lacné šmece mechanika, najlacnejší hnoj molitan vo výplni. Všetko len má vyzerať, že je to DXR za stovku menej, lenže v skutočnosti to má cenu 20€, ale vďaka vzhľadu to predajú za osemnásobok.

Vyhoď to a kúp si niečo korektné - buď ergo stoličku (trebárs aj Alba Zota za šupku) alebo DXRacer, kde dostaneš aj prémiový servis, ak sa jej niečo stane - rozumej "nič neplatíš, oni to zoberú a privezú...alebo ti pošlú nový náhradný diel".

Ale neboj, všetci sa učíme, ja som pred rokmi vyhodil 160€ za
https://www.novynabytok.sk/images/Tempo ... _737_c.jpg
keď som bol ešte fagan a hovoril si, že aký šéfku v nej budem...well:
- reklamovala sa trikrát
- piest na nej odchádzal každý mesiac
- nedávno sa zlomil kríž v mieste zvaru
- asi som na nej musel sexovať, keď som bol v puberte, lebo všetky samorezky, ktoré pripevňujú tie drevené krytky boli vytrasené ako ja po piatku
- sedák je ako kameň (ako zase musím povedať, že sedák aj operadlo spredu sú koža ale v nich je bohužiaľ ako stále molitan, ktorý po roku-dvoch je kompletne zdeformovaný)
- podrúčky v miestach, kde sa pripevňujú k sedáku a operadlu vŕzgajú ako stará posteľ
- jedno z koliesok to pre istotu vzdalo a rozpadlo sa
ale inak pecka kresielko...a za 160€? Jak ZADARMENKO!


gru15 napísal: So 27. Jan, 2018, 15:40 caute, vedel by mi niekto poradit dobre kreslo okolo 150e? nechcem ziadnu ergonomicku stolicku ktora ta nuti sediet rovno alebo nieco podobne. V praci sedim za PC viac ako 8h a mam tam Markusa z Ikea. Teraz hladam nieco domov. Ale nieco pohodlne do coho sa vie clovek zvalit pri pozerani filmu alebo hrani nejakej hry. Sediet sa na nej bude max 2-3 hodky par dni do tyzdna. Idealne aby mala take to synchro hojdanie ked si lahnes a vylozis nohy na stol :D

Ahááá, takže ty chceš za 150€ vlastne také poctivé sedenie...well, prípad kolegu vyššie ti nestačí?

Viem, že premýšľať bolí a hlavne pri penetrovaní 54-stranovej témy sa človeku nechce čítať všetko ale mohol si polistovať aspoň pár strán dozadu...našiel by si napríklad toto
viewtopic.php?p=1404250#p1404250
a ak ešte stranu-dve dozadu, tak aj návrhy, kvalitnú rozpravu a pomocník ako si vybrať.

Ale teraz bez sarkazmu - nejaký model od Alby so synchro mechanikou. Alebo ak chceš niečo "hotové", tak
https://www.kancelarskezidle.com/zidle/ ... -cerna.php
https://www.kancelarskezidle.com/zidle/ ... -latka.php

Alebo si kúp nejaké kancelárske kreslo a vlastne po roku-dvoch skonč s nemožným produktom pod zadkom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
gru15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2017, 11:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa gru15 »

ten sarkazmus si si mohol odpustit. Cital som niekolko stran dozadu a kopec inych tem a for okolo toho. Ten tvoj prispevok som videl a cital, presne odtial viem rozdiel medzi synchro a asynchro. A sorry ze nemienim dat viac ako +-150e za kreslo ktore vyuzijem par hodin do tyzdna.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak potom ako hovorím - na webe si vylistuj akúkoľvek Albu so synchro mechanikou, ak je to pre teba veľa. Nič menej ako Alba. Aj keby si v ňom sedel 20 sekúnd denne, tak výplň nesmie byť nejaký lacný molitan. Pri tvojom rozpočte to potom vidím na Matrixku
https://www.kancelarskezidle.com/zidle/ ... ynchro.php
+ 60mm kolieska na mäkké podlahy
+ štandardný kríž
+ 3d podrúčky (ten rozdiel 10€ medzi nenastaviteľnými a 3D je smiešny)
+ navýšenú bedrovú opierku (predpokladám, že to znamená, že tam dajú viac peny.
Akurát nemá hlavovú opierku ale pri synchro mi až tak užitočná nepríde.

Kombinácia je presne 150€, 5 rokov záruka ale až 4 týždne čakania (bežné u skladačiek), alebo potom priplatiť na jednu z tých dvoch, ktoré som linkoval.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"