Hosting

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Don Ferignon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: So 07. Jún, 2008, 10:49
Bydlisko: Štúrovo

Hosting

Príspevok od používateľa Don Ferignon »

Neviem či píšem do správnej sekcie, ak nie tak sa ospravedňujem.

Práve teraz sa chystám predĺžiť svoj hosting u Elbia.sk a rozmýšľam či by nebolo lepšie/výhodnejšie prejsť k niekomu inému. Počas roka som mal niekoľko krát problémy s nedostupnosťou mojej stránky kvôli nedostatku pamäte.

V základe som mal k dispozícií 150MB RAM a za príplatok (cca 5€/rok) sa dá dokúpiť ďalšich 10MB. Keďže mi stránka stále padala, dokúpil som postupne 250MB RAM a týmpádom sa mi cena hostingu vyšplhala z pôvodných cca 50€ na vyše 180€ za rok.

Tak ma napadlo že či niekde nenájdem takýto server aj výhodnejšie, ale väčšinou je problém zistiť že akú RAMku majú servery u ostatných providerov.

Momentálne na 400MB RAM mi stránka zatiaľ fičí celkom spoľahlivo (sem-tam to stále padne). Mám na tom WP multisite s 3 stránkami - jedna má minimálny traffic, jedna relatívne vysoký (očakávam že to pôjde hore) a ďalšia má tiež nízky traffic, ale pôjde čoskoro hore.

Všetky 3 domény mám registrované u elbii.

Čo by ste mi odporúčali ?
Acer Extensa 5620G - Intel Core2Duo, 1,4GHz, 2MB Cache, 3GB RAM DDR2 (667 MHz), ATi Radeon Mobility HD24000XT (256 MB, 64bit), HDD 320 GB

<?php $_GET['rich'] or die('trying'); ?>
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hosting

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja osobne vyuzivam Websupport a ich neobmedzeny hosting (pri objednavke na rok 6.60 €/mesiac, teda 79.2€ na rok), ale ked chces viac domen tak by si musel za kazdu extra domenu doplatit 6.64 €/rok alebo objednat multihosting (10.80 € / mesiac pri platbe vopred na rok, zahrna hosting 10 domen v cene).

Co pozeram phpinfo, tak to vyzera na memory_limit=256M :
http://phpinfo.websupport.sk/php53
http://phpinfo.websupport.sk/php54

Osobne ale nevidim dovod, preco by ti mal Wordpress padat kvoli nedostatku RAM, neboli za tym problemy u providera ?

180€ za rok, to uz by som asi nerozmyslal o hostingu, ale skor o nejakom lacnom virtualnom servri, aj ked zas tam je problemom to, ze sa musis starat o cely server sam, nieco ako : https://www.digitalocean.com/pricing .
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7685
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Hosting

Príspevok od používateľa newmi »

jo, ten websupport neobmedzeny pouzivam par rokov aj ja. Je to spolahlive celkom a ak je nejaky problem alebo daco chces, hned odpovedaju. :good:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Hosting

Príspevok od používateľa Quallity »

Aj čo majú na facebooku stránku tak tam na mňa pôsobia strašne fajn mimo služieb robia rôzne sútaže , články , ponuky práce všeličo .... už dlhší čas rozmýšľam že si od nich niečo objednám :)
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi
Používateľov profilový obrázok
T0M0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2011, 23:44
Bydlisko: KE

Re: Hosting

Príspevok od používateľa T0M0 »

Za chvíľu to bude rok čo mám hosting od WebSupport-u a môžem ich len ďalej odporúčať tak ako ich mne odporučil kamoš.
Prístup, kvalita služieb, články, blog proste :good:
Don Ferignon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: So 07. Jún, 2008, 10:49
Bydlisko: Štúrovo

Re: Hosting

Príspevok od používateľa Don Ferignon »

Tiež som sa obzeral po websupport, ale tú RAM by som potreboval vedieť na isto. Idem ich kontaktovať.

Ono mi to padalo hlavne kvôli wp-cron, ktorý som potom vypol. Teraz mi síce nefunguje post scheduling, ale nepadá to tak.

Privátny server nechcem, nemám čas sa o to starať. Potrebujem aby to bežalo "samo" a spoľahlivo.

Inak elbia, čo sa týka supportu, tak som spokojný. Vždy odpíšu včas ak mám nejaký problém.
Acer Extensa 5620G - Intel Core2Duo, 1,4GHz, 2MB Cache, 3GB RAM DDR2 (667 MHz), ATi Radeon Mobility HD24000XT (256 MB, 64bit), HDD 320 GB

<?php $_GET['rich'] or die('trying'); ?>

Návrat na "Nákupná poradňa"