Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od užívateľa Lovap » Ne 14. Apr, 2013, 16:56

Zdravím,
nejako sa mi pokazil môj receiver Jamo DMR 40, preto by som potreboval pomôcť so zvukom k PC.
Ostali mi reproduktory Jamo s 404, preto by som chcel riešenie, ktoré by s nimi počítalo, alebo, ak by sa nahradili, aby som si zvukovo nepohoršil.
Našiel som si nejaké možnosti:
1. k súčasným reproduktorom zosilňovač AQ M3D - síce je slabší, ale repráky mám na stole, tak by som ho ani moc nehnal k vysokej hlasitosti. (cena cca 160 €)
2. aktívne repráky AQ M 22 (cena cca 160 €)
3. M-Audio AV 40 (cena cca 110 €)
4. Microlab Solo 6C (cena cca 120 €)
5. Kurzweil KS-40A + slúchadlá Audio-technica ATH M35 (cena cca 68 € + cca 69 €)
Dosť som počul (čítal tu na fóre) vychvaľovať ten Kurzweil, ale M-Audio má vyšší výkon a tak nejako mi pripadajú lepšie. iste, je to len na základe testov na youtube a nete, tak neviem.
Inak k štúdiovým monitorom všeobecne - mali by mať dosť taký suchý prejav, nie? A ja by som chcel, možno, taký teplejší.
Prípadne navrhnite niečo iné.
P.S. Zvukovku mám na doske, alebo môžem použiť Asus Xonar DG. Terajšie slúchadlá mám AKG K412P.

Užívateľov profilový obrázok
Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Re: Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od užívateľa Andre » Ne 14. Apr, 2013, 18:49

microlab + z tesca maxell retro dj
zvukovku na doske ani nespominaj, ked mas xonar
alebo ak by si chcel daco poriadne http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... i-aktiv-05
suchy zvuk nehrozi
i7-4790K 4,5GHz 1,1V delid| Noctua D15S + 2x Noctua P12 | MSI Z97 GAMING 3 | 16GB DDR3 | Samsung 850 EVO 500GB | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite + 2x out Noctua S12A
Corsair Scimitar Pro + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush MX Red + CM wrist rest | Dell P2414H
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT 150 + Brainwavz pads

Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Re: Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od užívateľa Lovap » Po 15. Apr, 2013, 21:17

Takže Microlab Solo 6c mám už doma a hrajú celkom fajn. Trocha horšie ako tie Jamo s 404 (ale majú hlbšie basy, napríklad), čo som mal doteraz, ale niet divu - svojho času stáli cca 300 €. Ale Solo sa musia ešte "usadiť". Hlavne: sú strašne veľké, skoro sa mi nezmestili na stôl :laugh: - budem musieť kúpiť väčší :D
Čo sa týka slúchadiel, možno pôjdem do tých Maxellov, ale v jednej recenzii spomínali, že sú horšie ako nejaký Cresyn CS-HP600, tak možno vyskúšam tie. Stoja ale raz toľko, cca 36 €. Uvidíme.
Sranda bola, keď som sa spýtal priamo firmy AQ, na ten ich zosiľňovač, čo som chcel kúpiť - že vraj moje repráky v pohode utiahne, ale nie je priamo určený na blízky posluch, že vraj do väčších miestností ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"