DeathAdder vs. Lachesis

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa hulo92 »

Moja myska odisla do kremikoveho neba :smutny: tak sa rozhodujem nad nejakou razerkou. Rozhodujem sa medzi tymi z nadpisu. Mal som A4TECH - 750BF - ta mys mi nechutnedobre drzala v ruke a dobre sa mi s nou robilo dlhe hodiny... Preto by som chcel nieco ergonomicky blizsie k nej.

Linky na vybrate mysi:
http://www.progamingshop.sk/razer-death ... 40769.html
http://www.progamingshop.sk/razer-lache ... 26513.html

Rozmyslal som najprv na mambou, ale som si povedal ze tolko za mys nedam. Tak mi poradte medzi tymito dvoma. Podlozku uz mam a to Destructor.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

S tych dvoch urcite Lachesis...ale pokial by si sral tvar, tak radsej imperator....Pokial by si ale nevyhnutne nechcel Razer(neviem ako ty, ale ja tuto znacku nemusim...pride mi to ako Apple..taka namyslena znacka), tak by som odporucil herne mysi Gigabyte....jednu mam uz 2 rok(nejaky starsi model, vid. podpis) a zatial naj mys aku som mal.....Napriklad tato vyzera super a tvarovo je aj celkom podobna tej A4 http://www.alza.sk/gigabyte-gm-m8600-ai ... 5.htm#foto
Viem, že je draha...ja Ti len proste radim to co sa mne paci, ale nekupim si to, pretoze tolko za mys tak isto nedam ;)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa LordKJ »

vyberal som taktiez ztych dvoch , a vyhral to u mna DA :-)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa M1ch4l »

by som bral DA, podla mna lepsi tvar. Inak ficurovo velmi podobne mysi, ale DA sa mi pozdava akosi viac.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa hulo92 »

pozrite si tu a4tech ktoru som spomenul, najblizsie tej by mi vyhovovalo. nie je moc velka, taka akurat. :D skuste prosim vas pozriet na nu a povedat ktora by mi bola blizsia :D este pripomeniem, ze imperator mi vobec nesedi...

Arashit - som si zmyslel, ze tolko za mys ani ja nedam. preto som vylucil mambu... :-D
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa Sapo »

Tiež som mal tú myš čo ty (ale len optickú, tvar stejný) a hľadal som niečo podobné. Tá A4tech bola super myš, vyhovoval mi tvar, ale pokazila sa. Kúpil som Deathadder (vtedy 1800dpi tuším) a mám ju už 4 roky. Tá myš je stále ako nová (a to podotýkam, že ju používam denno denne dosť veľa hodín). Žiadne známky vyklikania, koliesko neprešmykuje a tvar je úplne super. Je to dobrá myš, určite ju môžem len odporúčiť.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa hulo92 »

aj mne sa najviac pozdava, ta cierna verzia je velmi pekna. este niekto nejaku pripomienku? :)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa STENLY »

dám aj ja... mal som dve... obe mali problém s dvojjklikom na bočnom tlačíku a jedna aj ho má už aj na hlavnom lavom... samozrejme sa to začalo prejavovať po dvoch rokoch, ked skončila záruka... inak všetko ok... taktiež sú bez známok používania, ako je zlomený kábel, ošúchanie a pod.
treba ju proste len pred koncom záruky predať a kúpiť novú :D istota je istota
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa hulo92 »

kapanek som prebehol youtube, a lachesis sa mi tvarom do mojej ruky viac paci si myslim. vychadzam stale z tej mojej a4tech, myslim si ze tvarom je jej viac podobna...
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa hulo92 »

no po precitani recenzi nazorov, som zmenil nazor na lachesis. viac mi pripomina moju staru, a ked a4tech chytim do ruky vidim ze to bude dost podobne. vie mi niekto povedat blizsie kto ju ma?
Používateľov profilový obrázok
Turoc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ne 04. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Kúty,Bratislava

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa Turoc »

mal som lachesis aj A4tech a lachesis som mal 3 krat v ruke a potom som ju dal do skrine lebo mi nesedela ale da sa zvyknut (A4tech sedela lepsie) snad som pomohol :)
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa rob2007 »

ja teda DA mam - ale uz si nic podobne nekupim... mal som predtym napr. Sidewinder X8 - ta bola prilis velka a lagovala - ale mala obrovsku vyhodu v bocnych tlacitkach - poloha/dostupnost... na DA to kt. je viac vpredu - je dostupne len tazko a podla mna je to ne-ergonomicke... takisto nema dedikovane tlacitko na zmenu DPI (rush/snipa) to soft.OTF si mozu strcit...
moja skusenost s DA je raz a dost. jedine co sa mi paci je kvalita a spolahlivost... no ergonomia :wallbash:
Gaming PC: i5-2500K @ 4.1 Ghz+CM Hyper 212+ * Gigabyte Z77X-UD3H * 2x 4 GB Kingstone HyperX 1600MHz * Gigabyte HD7970 GHz ed. WF * Samsung 840-120 GB+4x HDD=3.5 TB * Antec 650W platinum * DVD-RW/DL: Samsung * Case: Corsair Obsidian 300R * LCD: Dell U2410M IPS LED + Elo LCD Touch Screen ET1915 * MS SideWinder X6/Razer DA respawn + Razer Vespula * Headset : Creative Arena + Sennheiser HD205 >>> Win7 ultima x64
HTPC : Inwin -> C2D E5600+Akasa AllCooper cooler/Enermax Silence 120mm + Vtx3D HD7750 Ddr5 + 4 GB DDR3 + 2x 500GB Seagate 7200.12 -> HDMI : TV 42` LED 3D Toshiba
Laptop : Acer 15.6`` + C2D + 320 GB + 4GB RAM atd. atd. > Win7 Home Premium x64
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa Sapo »

No mne sa práveže najviac pozdáva ta ergonómia. Myš je pohodlná a ako som písal vyššie, mám ju už pekne dlho. Asi ti jednoducho nesadla do ruky. Každopádne som toho názoru, že najprv si treba myši niekde ohmatať a až potom kupovať.
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa rob2007 »

presne ... mne DA nesadla... mal som zobrat Imperatora ( kratsi + moznost posuvat bocne tlacitka )- ale nebol skladom a ja som sa STRAAASNE ponahlal... :-D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: DeathAdder vs. Lachesis

Príspevok od používateľa Papek »

Trochu to tu ozivim. Hladam nahradu za moju Microsoft Habu. Tvarovo mi zatial sadla zo vsetkych mysi, co som mal, bohuzial, po dlhych odsluzenych rokoch zacina robit blbosti, z casu na cas sa mi resetuje - skusal som aj prepajkovat vsetky suciastky a prehriat plosak na rework stanici kvoli studenym spojom, ale robi to stale s rovnakou nahodnostou - niekedy aj 2-3 razy za sebou a niekedy az raz za tyzden, nezalezi na tom, ci mam nainstalovany driver od razeru alebo windowsovy. Boli uz na nej menene tlacidla kvoli dvojklikom a nefunkcnosti atd. Proste si uz uzila svoje a pomaly ma narok na dostojny odchod.
Do oka mi padli prave dve vyssie spominane a Deathadder mi prijde vzhladovo najblizsi k Habu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Nákupná poradňa"