Mini ITX NAS Server Nechladeny

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
MX1
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 27. Feb, 2011, 17:59

Mini ITX NAS Server Nechladeny

Príspevok od užívateľa MX1 » Po 05. Sep, 2011, 23:17

Zdravim Chcel by som poradit ohladom serveru potrebujem ho hlavne na pozeranie Full HD filmou cez LAN mozno neskor prepojenie cez WI-fi alebo k TV cez HDMI a na spusatanie programow tak stredne narocnych mam disk 2T sata II + niekedy neskor dokupit druhy takze treba dva sloty v bedni ale hlavne musi byt komplet nechladeny (procak skrina zdroj) a najlepsie by bolo s doskou mini itx
pozeral som na tieto dve dosky
http://www.alza.sk/asus-at5iont-i-deluxe-d205983.htm
http://www.alza.sk/asus-at3iont-i-deluxe-d161272.htm
Ale neviem ako to je s ich vykonom ci by stacili alebo ist radsej do novsich procesorov
bedna mozno tato
http://www.alza.sk/cfi-a8989-itx-cerny- ... .htm#popis
poradil by mi niekto s nakupom dakujem

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00

Re: Mini ITX NAS Server Nechladeny

Príspevok od užívateľa faugusztin » Ut 06. Sep, 2011, 00:45

Nemozne. "Kompletne nechladeny" je totalna magorina. Funkcne to bude iba ak nebudes mat ziadnu skrinku.

Takze ked sme si to vyjasnili, podme riesit realnu zostavu.

1) skrinka - je sice pekne, ze si si vybral lacnu skrinku, ale to ti prd pomoze pretoze tu skrinku nezozenies. A komponenty sa ti v nej roztopia. A zdroj bude hlucny. Musime teda vybrat skrinku, dobrou volbou bude napriklad Lian Li PC-Q07. Ma to jednu poziciu na 3,5" disk, jednu na 2,5" disk a jednu 5,25" poziciu, teda ak nepozadujes DVD mechaniku tak mozes do tej hornej 5,25" pozicie dat druhy disk. Do toho das akykolvek ATX zdroj (teda podla tvojho vyberu), ktory sa zaroven postara o chladenie dosky. Pasivny ci semi-pasivny ti ale kvoli chladeniu neodporucam.
2) Co sa tyka dosiek, mas to jedno, obe s dobrym prehravacom FullHD zvladnu.

MX1
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 27. Feb, 2011, 17:59

Príspevok od užívateľa MX1 » Ut 06. Sep, 2011, 08:03

TAk ja som mal vplane s tej skrine vyhodit ten zdroj aj vetrak na chladenie pretoze tie dosky maju vlastny nechladeny adapter prave preto som ich vybral server bude bezat nonstop. a na tej ASUS AT5IONT-I DELUXE sa mi paci ze ma vykonejsi procesor ale nepaci ze mi len 2x sata ale na druhu stranu ASUS AT3IONT-I DELUXE ma 90W adapter a to neviem ci by dokazalo napajat viac ako dva disky
aj ked podla tejto recenzie to ma spotrebu max 41W ale maju tam SSD disk
http://www.tweaktown.com/reviews/3479/a ... dex11.html

Užívateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa steel » Ut 06. Sep, 2011, 20:14

Ja osobne:
1. By som nebral deluxe verziu, ale normalnu a za usetrene peniaze kupil co bude treba napr. zdroj - Musis si polozit ci to co deluxe verzia ponuka, potrebujes / vyuzijes. Recenzia je fajn, ale nejak mi chyba test prenosu cez wifi. To ci ma doska vela / malo portov riesit nemusis, vzdy mozes dokupit radic na dalsie disky. K spotrebe sa nevyjadrujem nemam merac, ale faugusztin by ti vedel dat urcite par statistickych udajov z jeho starejho stroja.
2. Lian Li PC-Q07 je dost mala skrinka. Pozri si par klipov na youtube. Osobne by som zobral radsej Lian Li PC-Q08B http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-Q08B-m ... =001022004, ktory bol aj moj kandidat. Avsak ta skrinka je uz celkom dost draha a v tej cene uz mozes pozerat po nejakej inej alternative a ked tam casom zapojis viac diskov tak to zakonite musi byt hlucne (hlinnik, 2.8kg).

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa faugusztin » Ut 06. Sep, 2011, 20:30

Ono sa napriklad pekne povie ze pasivny pocitac... Lenze napriklad na mojej zostave s Pentium G620+H61 doska+Corator DS+4 disky+4 ventilatory pocut najviac tie disky, a nie ventilatory. Pretoze ventilatory kludne stocis na minimum a bude to dostatocne pre uchladenie, no disky nespomalis. Jedine uspis, ale beziaci disk (aj 5400RPM) je pocut omnoho viac nez bezny pomaly beziaci ventilator.

zavo
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2004, 14:00

Príspevok od užívateľa zavo » Pi 09. Sep, 2011, 12:14

Urcite brat deluxe verziu! ten adapter ma celkom slusnu ucinnost a nulovu hlucnost! porovnatelne riesenie su len picoATX zdroje, ale ked si zoberies cenu takeho riesenia tak na to rovno zabudni.

Dalsia vec pokial chces len dva disky tak zober AT5 a do USB3 mozes dat dalsi externy na zalohu. AT3 je dobra pokiach chces SSD ako primary disk, ktory bude bezat nonstop a dalsie dva disky do raidu na zalohu. Ma to svoje vyhody, pretoze klasicke disky mozu byt uspate a zapnu sa len ak bude pozerat film alebo tahat z nich data. (setri to energiu a ma to v podstate nulovu hlucnost).

Deluxe verzia ma aj vyhodu v tom, ze ma wifi a ked si dokupis dalsiu sietovku do PCIE tak si z toho mozes spravit aj router.
Najvacsi problem je skrinka. Dobra a zaroven lacna skrinka na taketo riesenie neexistuje ... Najlepsie je spravit homemade napr. upravit daku staru skrinku konstrukcie desktop.

Ako chladenie urcite pouzi aspon jeden ventilator noctua na 600rpm !

charonme
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa charonme » Ne 18. Sep, 2011, 21:42

neviem aky je dovod toho nechladenia, ale ak tym dovodom ma byt hluk, tak disky robia ovela vacsi hluk ako pomalobezny ventilator. Pridanim velkeho pomaleho ventilatora k diskom sa hluk nezvysi, ale chladenie sa mnohonasobne zlepsi.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25

GABO
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GABO » Po 19. Sep, 2011, 15:04

Presne tak, ja sa veľmi čudujem ak niekto dáva do systému disky a proste nie je schopný zjesť jednu 450RPM Noctua FLX alebo ULN...pretože tú nepočuť na rozdiel od pevného disku. Teda úplne pasívne je naozaj scestné hlavne dnes ak máme naozaj kvalitné možnosti vzduchového chladenia.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"