Notebook do 600-700€ s DPH na VŠ

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
_7uraj
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 21. Nov, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Notebook do 600-700€ s DPH na VŠ

Príspevok od užívateľa _7uraj » So 06. Aug, 2011, 14:45

Čaute. Potreboval by som poradiť s výberom Ntb na vysokú. Idem na odbor aplikovaná informatika, takže sa bude často využívať na programovanie, okrem toho na nejaké tie gamesy na intráku a potreboval by som výdrž aspoň tie 4 hodky. Display max 15.6''.

Rozmýšlal som nad týmito volbami :
Tento tu už bol viac krát spomínaný.
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... g-w-b-noos

Tento je riadne nadupaný v mojich očiach, len sa bojím o výdrž batérie.
http://www.alza.sk/packard-bell-easynot ... 222002.htm

A popravde neviem momentálne ako je na tom AMD s mobilnými procesormi ale myslím si , že quad core nemôže uškodiť :-P
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv6-6130ec-d245498.htm

Tento posledný Pavilion sa dá zohnať aj do 660-670€ a velmi sa mi páči designom :D .

Budem vďačný za každú radu a za prípadné alternatívy :-)
CPU: E4500@3.07Ghz; Cooler: AC Freeezer 7 Pro; MB:Gigabyte P35 DS3-L; Ram: 2GB Axe ram DDR824@4-4-4-12; VGA: Sapphire 3870 ;HDD: WD 320GB; Power: Fortron 500W

Nightlight
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00

Re: Notebook do 600-700€ s DPH na VŠ

Príspevok od užívateľa Nightlight » So 06. Aug, 2011, 16:10

Tak nejake alternativy:
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g570- ... 248047.htm
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 236279.htm

Ak by si braval notebook casto do skoly, odporucam nieco mensie, lahsie a s dlhou vydrzou na baterku, nech nemusis nosit aj nabijacku.

edit: ten pavilion ti neodporucam, poznam vela ludi, ktori maju s pavilionmi len tie najhorsie skusenosti. tato nova rada je na tom nozno trosku lepsie, ale ten quad AMD asi len tazko vyuzijes a pre normalne pouzivanie bude urcite lepsi intel

_7uraj
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa _7uraj » So 06. Aug, 2011, 16:39

Dík za názor ;-) . Len nechápem prečo by som mal brať niečo drahšie cca o 50€ od napr. toho N35SV s tak podstatne nižším výkonom ? :? V tých dvoch alternatívach nevidím žiadne plus. Vyplýva mi z toho jedine to, že si tvrdý zástanca lenova :-P

Je možné, že ten výkon i5 poprípade quad core od AMD nevyužijem teraz ani o mesiac. Ale o rok o dva ? Nikto nevie, napr. aké náročné OS budú a ani neviem kedy ten ntb budem meniť za nový. Ale príde mi logické, že čím neskôr k tomu budem nútený , tým lepšie :-) .

Máš pravdu ak ho budem často prenášať tak pokukám po nejakej 13,3'' - 14''. Len nastáva otázka či sa tie 3-4cm oplatia vzhľadom na klesajúci potenciál tých pc. A či sa mi na tom bude pohodlne písať. Pretože to asi momentálne pokladám za najdôležitejšie. Lebo neviem či budem mať nervy opravovať po sebe desiatky preklepov v stovkách riadkoch strojového kódu :rolleyes: .
CPU: E4500@3.07Ghz; Cooler: AC Freeezer 7 Pro; MB:Gigabyte P35 DS3-L; Ram: 2GB Axe ram DDR824@4-4-4-12; VGA: Sapphire 3870 ;HDD: WD 320GB; Power: Fortron 500W

Palinos
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22

Príspevok od užívateľa Palinos » So 06. Aug, 2011, 16:43

Vyhodnejsia a lacnejsia (s HDD 7200 rpm) je varianta s i3:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... w-b-noos-5
alebo dokonca tato 14" s perfektnou vydrzou.
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -w-bt-noos
Pokial nepotrebujes tak naco sa hnat za i5.
Grafika v tom Pavilione - HD6755 G2 je nejaka asymetricka CrossFire kombinacia - na hry sa to moc nehodi.
6630 v Lenove je cosi slabsia ako GT540 a ta v tom druhom Lenove je slabucka.
Ak Ti ide o co najsilnejsiu grafiku tak do 700€ je v tomto notase:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -bt-noos-2 (dostupnost 30.08.)
amat victoria curam

Nightlight
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Nightlight » So 06. Aug, 2011, 16:54

_7uraj napísal:Dík za názor ;-) . Len nechápem prečo by som mal brať niečo drahšie cca o 50€ od napr. toho N35SV s tak podstatne nižším výkonom ? :? V tých dvoch alternatívach nevidím žiadne plus. Vyplýva mi z toho jedine to, že si tvrdý zástanca lenova :-P
Ked som siel na informatiku ja (3 roky dozadu), myslel som si to iste. A moji kamosi tiez. Vsetci sme si kupovali notebooky s co najlepsim moznym vykonom v ramci nasho rozpoctu a nezaujimalo nas, aka znacka to je. Mne sa nastastie podarilo kupit DELL. Sice s nizsim vykonom, ale bez najmensej chybicky sluzi doteraz. Kamosi si kupili HP (paviliony) a MSI, no s tymi HP sa fakt nedalo pracovat (na kovovom touchpade som si aj ja skoro popalil prst) a MSI bol donedavna fajn, kym sa mu nerozpadol cely vrchny kryt. Nie som zastanca Lenova, som zastanca kvalitnych znaciek a rad notebookov ako Dell Vostro, Lenovo ThinkPad alebo HP Elitebook.
_7uraj napísal:Je možné, že ten výkon i5 poprípade quad core od AMD nevyužijem teraz ani o mesiac. Ale o rok o dva ? Nikto nevie, napr. aké náročné OS budú a ani neviem kedy ten ntb budem meniť za nový. Ale príde mi logické, že čím neskôr k tomu budem nútený , tým lepšie :-) .
To som si tiez myslel aj ja. Ale po case som si uvedomil, ze bolo ovela rozumnejsie zaplatit si trosku aj za tu kvalitu na ukor vykonu. Po 3 rokoch mi vykon nechyba, prave naopak. Stacilo by mi aj nieco slabsie. Co mi chyba naozaj je mobilita (mam 15") a vydrz na bateriu.
_7uraj napísal:Máš pravdu ak ho budem často prenášať tak pokukám po nejakej 13,3'' - 14''. Len nastáva otázka či sa tie 3-4cm oplatia vzhľadom na klesajúci potenciál tých pc. A či sa mi na tom bude pohodlne písať. Pretože to asi momentálne pokladám za najdôležitejšie. Lebo neviem či budem mať nervy opravovať po sebe desiatky preklepov v stovkách riadkoch strojového kódu :rolleyes: .
Vacsina 13" notebookov ma plnohodnotnu klavesnicu (ved vela 15" ma aj numericku). Takze toho by som sa nebal. Akurat je problem s tym, ze v tvojom rozpocte asi nebude vela na vyber.

Na nic ta nenahovaram, aj ASUS moze dobre sluzit. Len sa chcem podelit s vlastnymi skusenostami, kedy som zacinal podobne ako ty.

Nightlight
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Nightlight » So 06. Aug, 2011, 17:12

Este raz to zhrniem - vykonne komponenty este neznamenaju, ze notebook je dobry a vykon nie je to jedine, za co si pri notebooku platis. Ale naozaj to pochopis asi az o par rokov.
Ked chces papierovo najlepsi notebook za dobru cenu, moje odporucanie je toto:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -w-b-7hp-2
Mas tam aj vykon, aj dobru vydrz na baterku, aj sikovne rozmery (13"), aj nizku vahu a samozrejme dobru cenu.

Palinos
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Palinos » So 06. Aug, 2011, 18:48

Na tej grafike sa moc nezahra.
amat victoria curam

Class
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2010, 21:43

Príspevok od užívateľa Class » So 06. Aug, 2011, 21:35

Čo by nie. Zahrá aj nové hry, samozrejme nie na high ale na rozumných detailoch :good: .
Spoiler: ukázať
PC: CPU: AMD Phenom II X4 925 + Cooler Master Hyper 412S (2x Enermax UCMA12),GPU: GIGABYTE nVidia GTX660 OC 2GB,MB: Gigabyte 970A-UD3,RAM: Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz,PSU: Seasonic S12II 430W 80Plus Bronze,HDD1: WD Caviar Black 640GB WD6401AALS,HDD2: WD Caviar Green 1TB WD10EARS,DVD: Samsung SH-S223C,Case: CoolerMaster CM 690 + 3x Enermax Magma UCMA12,Fan Controller: Zalman ZM-MFC2,LCD: Samsung SyncMaster 2333SW 23"Full HD,OS: Windows 7
NTB: Asus U30SD | CPU: Intel Core i3 2310M,GPU: nVidia GT520M,Chipset: HM65,RAM: DDR3 4GB Hynix 1333MHz,SSD: Crucial M500 240GB,LCD: 13"

Palinos
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Palinos » So 06. Aug, 2011, 21:53

Ak to chce aj na hry a dokonca na viac rokov, tak asi co najlepsiu grafiku - je predsa rozdiel medzi 540 a 520.
amat victoria curam

Nightlight
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Nightlight » So 06. Aug, 2011, 23:45

Ale kupovat notebook na hry :?: Samozrejme aj to sa da, ale podla mna je to blbost. Treba si urcit priority, co je pre neho dolezite. Pretoze volit cely notebook len podla jedneho kriteria je dost odveci. Neber to osobne - jasne, ze ak chce vela hravat a najma nove hry, lepsia grafika bude plus, takze radis dobre. Ja sa mu vsak snazim vysvetlit, co je pri notebooku naozaj dolezite, ale clovek na to casto pride az neskor. A zahra sa aj na tej grafike, ale ako uz bolo pisane, nie na full... aj tak asi vacsina vysokoskolakov hrava najma hry zo svojho mladi, ktore by v pohode bezali aj na tej intelackej grafike. Neviem ako kolega tu.

_7uraj
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa _7uraj » Ne 07. Aug, 2011, 01:57

Palinos napísal:Vyhodnejsia a lacnejsia (s HDD 7200 rpm) je varianta s i3:
alebo dokonca tato 14" s perfektnou vydrzou.
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -w-bt-noos
Tak tento ntb je takmer na 100% podla mojich predstáv ;-) . Zatiaľ najlepšia varianta... Myslím, že ho asi vezmem :cool:
Nightlight napísal: Ked som siel na informatiku ja (3 roky dozadu), myslel som si to iste. A moji kamosi tiez. Vsetci sme si kupovali notebooky s co najlepsim moznym vykonom v ramci nasho rozpoctu a nezaujimalo nas, aka znacka to je. Mne sa nastastie podarilo kupit DELL. Sice s nizsim vykonom, ale bez najmensej chybicky sluzi doteraz. Kamosi si kupili HP (paviliony) a MSI, no s tymi HP sa fakt nedalo pracovat (na kovovom touchpade som si aj ja skoro popalil prst) a MSI bol donedavna fajn, kym sa mu nerozpadol cely vrchny kryt. Nie som zastanca Lenova, som zastanca kvalitnych znaciek a rad notebookov ako Dell Vostro, Lenovo ThinkPad alebo HP Elitebook.
Na nic ta nenahovaram, aj ASUS moze dobre sluzit. Len sa chcem podelit s vlastnymi skusenostami, kedy som zacinal podobne ako ty.
Chápem o čom rozprávaš. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som mal doma (ešte aj mám) Asus výrobkov viac než dosť. Od 2 typov základných dosiek, cez grafiku, myš a dodnes sa mi na stole povaluje 6 ročný noťas so sempronom 3100+ :D . A s ničím od Asusu som nemal akýkoľvek problém, takže tejto značke verím :-) . A pravdepodobne pôjdem do tej varianty ktorú navrhol Palinos.
Nightlight napísal:Este raz to zhrniem - vykonne komponenty este neznamenaju, ze notebook je dobry a vykon nie je to jedine, za co si pri notebooku platis. Ale naozaj to pochopis asi az o par rokov.
Ked chces papierovo najlepsi notebook za dobru cenu, moje odporucanie je toto:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -w-b-7hp-2
Mas tam aj vykon, aj dobru vydrz na baterku, aj sikovne rozmery (13"), aj nizku vahu a samozrejme dobru cenu.
Tento notebook nieje zlý ale má 2 zásadné vady. Nemá mechaniku čo je dosť veľký problém pre mňa + má len 5400rpm disk. No a aj dosť slabú grafiku :-P .

Nightlight
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Nightlight » Ne 07. Aug, 2011, 09:39

_7uraj napísal:A pravdepodobne pôjdem do tej varianty ktorú navrhol Palinos.
Ten tiez vyzera velmi dobre, tak vela stastia s nim, ak ho budes brat.

drastyk
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41

Príspevok od užívateľa drastyk » Ne 07. Aug, 2011, 13:54

Zdravím ťa _7uraj.

Podobnú dilemu ako ty som riešil 3 roky dozadu. Rozhodol som sa pre kvalitu spracovania a celkovo kvalitu v podobe Lenovo thinkpad R rady(15,6" s dedikovanou grafikou). Mám veľa spolužiakov ktorý si kúpili lacné a výkonné notebooky od msi, asus, hp pavillion a po roku dvoch im poodchádzali do večných lovíšť.

Hneď asi po polroku na intráku som si uvedomil, že by mi viac vyhovoval 14"model s integrovanou grafikou (budeš na intráku - hry ťa omrzia, a keď tak si zahráš niečo staršie). Asi sa ti bude zdať 14" na prácu málo a v tom prípade by som dokúpil externý monitor - dneska kúpi lacné lcd za par euri...

Moja rada: http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 236210.htm

Notebooky lenovo môžem len a len doporučiť. Po 3 rokoch používania mám svoj Thinkpad v 99%stave. Takisto mám výbornú skúsenosť so servisom, keď mi začali odchádzať ložiská na chladiči. Prišiel som do servisu a do 15min som odchádzal s novým chladičom preč. Chcel by som vidieť či by si taký servis dostal aj u asusu alebo msi.

Ak sa už rozhodneš pre ktorúkoľvek alternatívu, prajem ti veľa šťastia v štúdiu a hlavne pevné nervy.

Bc. Mirec :)
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598

_7uraj
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa _7uraj » Po 08. Aug, 2011, 00:02

drastyk napísal:Zdravím ťa _7uraj.

Podobnú dilemu ako ty som riešil 3 roky dozadu. Rozhodol som sa pre kvalitu spracovania a celkovo kvalitu v podobe Lenovo thinkpad R rady(15,6" s dedikovanou grafikou). Mám veľa spolužiakov ktorý si kúpili lacné a výkonné notebooky od msi, asus, hp pavillion a po roku dvoch im poodchádzali do večných lovíšť.

Hneď asi po polroku na intráku som si uvedomil, že by mi viac vyhovoval 14"model s integrovanou grafikou (budeš na intráku - hry ťa omrzia, a keď tak si zahráš niečo staršie). Asi sa ti bude zdať 14" na prácu málo a v tom prípade by som dokúpil externý monitor - dneska kúpi lacné lcd za par euri...

Moja rada: http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 236210.htm

Notebooky lenovo môžem len a len doporučiť. Po 3 rokoch používania mám svoj Thinkpad v 99%stave. Takisto mám výbornú skúsenosť so servisom, keď mi začali odchádzať ložiská na chladiči. Prišiel som do servisu a do 15min som odchádzal s novým chladičom preč. Chcel by som vidieť či by si taký servis dostal aj u asusu alebo msi.

Ak sa už rozhodneš pre ktorúkoľvek alternatívu, prajem ti veľa šťastia v štúdiu a hlavne pevné nervy.

Bc. Mirec :)
Zdravím ťa Bc.Mirec

Vytiahol si na mňa silné argumenty a velmi dobrú alternatívu v podobe výberu toho ntb :) . Myslím, že 14'' by mi malo stačiť a ak náhodou nie, tak to vyriešim ako si povedal. Páči sa mi velmi ten thinkpad a myslím , že je to presne to čo hľadám :) . Aj tá grafika mi myslím úplne postačí. Pretože presne ako si vravel , keď si niečo zahrám tak len niečo ako LoL poprípade staré maniačiny ako Wow, CS poprípade CSS alebo TF2. A na to, to úplne stačí.

Len sa mi zdá tá klávesnica trošku taká nahustená. Možno to je len môj dojem. Každopádne je to veľmi horúci kandidát. Pôjdem ho obzrieť ešte do nejakej predajne ale myslím, že do toho pôjdem ;) .

Vďaka :-)

Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa Broslowski » Po 08. Aug, 2011, 17:40

pozor na jednu vec, tie edge thinkpady nie su ani zdaleka tak kvalitativne spracovane ako ine thinkpady (R,W,X)

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"