Domáceho kino 5.1 cca. 1000e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Domáceho kino 5.1 cca. 1000e

Príspevok od užívateľa palee » Št 18. Nov, 2010, 20:48

vôbec neide o to, že kúpim aj tak, čo chcem, ale musím sa pre niečo rozhodnúť :-) ...keď som tu tú tému otváral, nič som o týchto veciach nevedel... kým mi tu ale niekto poradil, tak som o tom prečítal stovky strán a recenzií a urobil vlastný názor (možno zlý, neviem), tým samozrejme nechem nikoho uraziť, nemyslím to zle, veľmi pekne ďakujem za doterajšie rady... aj tak bude asi najlepšie, ak niektoré popočúvam a potom sa rozhodnem... lebo takto sa nikam nedopracujem, ale chápem , že to nie je forum pre AV, veď tu nie som prvý deň :-D

samozrejme som otvorený pre každú radu, ale niečo konkrétne prosím vás, ak sa dá, v zmysle prečo toto áno a tamto nie, ďakujem :)

lucas
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00

Re:

Príspevok od užívateľa lucas » Št 18. Nov, 2010, 21:16

palee napísal: a pre moje uši je to asi jedno, keďže rozdiel aj tak nespoznám :D
Rozdiel spoznas ak by si ich mal zapojene nazivo a nastriedacku. Podobne ako porovnavas TV vedla seba.

palee napísal:rozpočet nejak neriešim, ale viac ako tých 1500e za repráky zas nechcem dať...
1500 Eur za repro je celkom slusny rozpocet, viem ze zrovna ked som bol naposledy v Bisaudio cca pred 2 mesiacmi tam mali zlacneny vystavny kus B&W 703 za 1500 Eur. Povodna cena 703 bola myslim niekde okolo 2100-2300 Eur.
palee napísal:a beriem ešte Denon AVR 1611 alebo 1911 a prehrávač Denon BDP 1611 UD...
K B&Wckam by som Denon nevolil (ma skor jemnejsi zvuk). B&W su totiz relativne "lenive" bedne skor s jemnejsim zvukom a take treba zobudit agresivnejsim zosikom, alebo aspon nejakym neutralnym "zlatym stredom".
Ak by si chcel v Bisaudiu kupovat aj zosik (resp. AVR), tak tam maju z agresivnejsich znaciek len Rotel.

Ja som mal k svojim BW Rotel, dokonca som vymenil uz 2, ale nakoniec som skoncil pri neutralnom Vincent-ovi. Neobmedzuj sa vsak urcite len na B&W, podla mojich skusenosti su BWcka dobre az v highendovych radach. Pri BW si totiz velmi priplacas za znacku, to plati aj o 684.

Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Andre » Št 18. Nov, 2010, 22:31

palee napísal:aj tak bude asi najlepšie, ak niektoré popočúvam a potom sa rozhodnem...
a presne to som ti poradil predtym ako si precital tie stovky stran, citat recky je nanic ak nemas aspon daco napocuvane :)

k B&W by som tiez Denon nedaval, ale zas ani Rotel nie
i7-4790K 4,5GHz 1,1V delid| Noctua D15S + 2x Noctua P12 | MSI Z97 GAMING 3 | 16GB DDR3 | RX 570 | Samsung 850 EVO 500GB | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite + 2x out Noctua S12A
Corsair Scimitar Pro + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush MX Red + CM wrist rest | Dell P2414H
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT 150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

palee
VIP
VIP
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa palee » Št 18. Nov, 2010, 23:56

ok, vďaka chlapi :good: ... a na ktoré sa mám zameriať v tej cenovej hladine, do tých 1000 až 1500e? s ktorými máte aj reálne skúsenosti, eventuálne čo by k tým Denonom pasovali?

lucas
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa lucas » Pi 19. Nov, 2010, 09:49

V bisaudiu si skus s Denonom vypocut nejake Cantony v tej cenovej kategorii. Ale konkretne ti budu vediet poradit aj tam, predavaci tam zas nie su diletanti ako v beznom obchode so spotrebakmi typu Nay atd. Este by mohli stat za to aj nejake Heco stlpy, ale tie neviem kde by si si mohol vypocut.

palee
VIP
VIP
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa palee » So 20. Nov, 2010, 13:52

tak som bol včera v Bisaudiu v BA, mali tam hlavne B&W-čka a Cantony, čo som sa tam s nimi rozprával, tak k B&W-čkam odporúčali tie Denony, ku Cantonom zas Marantz a Rotel, že vraj k nim tie Cantony veľmi nepasujú, ale sú ľudia, ktorí berú aj túto kombináciu... takže čo človek, to iný názor :-D

inak tie Cantony sa mi celkom pozdávalli, hlavne Chrono SL séria... no a ešte mi ponúkali Mordaunt Short Mezzo 6, tak tie sa mi veľmi páčili, nižšie rady sú vraj už slabšie, tie veľmi nie... takže uvidím, dohodnem s nimi nejaké to počúvanie, ale už asi len v KE, ak to vobec pôjde, neviem, čo tam presne majú na predajni...

ďakujem :)

Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa Broslowski » So 20. Nov, 2010, 18:55

Skus skocit do basysu s tym ze nech ti navrhnu zostavu do obyvacky:-)

sasko
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: So 14. Feb, 2009, 13:03

Príspevok od užívateľa sasko » Po 22. Nov, 2010, 14:59

Na kino som mal Canton z rady LE stlpy vpredu aj vzadu a center,zosilovac Marantz SR 7500 a na kino to bolo super,stereo az tak nie,tieto znacky si rozumeju,odporucam kupit second hand repro a zosilovac ak treba nove dekodery tak novy inak nie,nieco som uz doma mal a viem ako to chodi ked niekto "zacne" z hifi a domacim kinom,inak vhodnejsie forum je hifislovanet,....

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"