MP3 pre citlivy sluch + sluchatka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
centrix
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2008, 14:36

Re: MP3 pre citlivy sluch

Príspevok od užívateľa centrix » Št 29. Jan, 2009, 15:58

andrejsvk: pri sluchatkach v tejto cenovej kategorii sa asi nema dovod bavit o impedancii, vsetko su to low-endy urcene pre mp3 prehravace, resp pocuvanie muziky z kompu bez sluchatkoveho predzosilnovaca. Ci budu mat 32Ohm alebo 60Ohm, kazdy bezny mp3 prehravac ich utiahne s dostatocnou hlasitostou. Problem by nastal, ak by sa poobhliadol po nejakych Sennoch HD 600 s 300Ohm, ale to sme uz s cenou uplne inde.
Q9550@3.7GHz / P5Q Deluxe / 8GB DDR2 Patriot cl4 / HD4870 / 2x WD 6400AAKS / Corsair HX620 / Noctua NH-C12P / Thermaltake Soprano DX Black / M-audio Delta 1010lt

Užívateľov profilový obrázok
Pronto
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pronto » Št 29. Jan, 2009, 17:12

louth napísal:Odorucal by som trochu priplatit a volit kvalitu..Za 70 euro kupis tie co mam v popise.Kupujes si to predsa pre seba,ty to budes pocuvat,nie tvoj nepriatel..:)
mas moznost osobne porovnat ProTone a BEYERDYNAMIC DTX-50 WS ??? ak ano tak by som nadtym rozmyslal, ale ako hovorim - som student a 70+70euracov je premna asi ako preteba BMW M6 :-( ...
Skusil by som nazaciatok tie ProTone a ak mi to nebude stacit, predam ich a kupim Ultimate Ears METRO.fi200ky alebo tebou spominane BEYERDYNAMIC DTX-50 WS... ale dakujem za radu :good:

Ohucany
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2004, 14:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ohucany » Št 29. Jan, 2009, 19:36

Ak chces kvalitu a vykon tak prehravac od Iriveru (ale do 40euro sa asi nevojdes) a sluchatka tiez odporucam tie Razer ProTone m100 mam ich doma a porovnaval som s viacerymi a tieto maju suverenne naj zvuk...samozrejme nehovorim, ze su lepsie ako dake za +70€
MB: MSI Z77A-GD65 | CPU: Intel Core i7-3770 + Noctua NH-U9 + FUN Noctua NF-B9 | RAM: 2x 4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 GS | HDD: SSD ADATA Premier Pre SP900 128GB + WD 6400AAKS 640Gb | AUDIO: externá NI Audio Kontrol 1 | MONITOR: 24" Eizo FlexScan EV2436W | CASE: Corsair 550D Obsidian Series black | PSU: be quiet! Straight Power BQT E9-450W GOLD | Print: Canon Pixma TS8050 | Repro: Pioneer S-DJ05 | Sluchátka: In-ear Klipsch S4 | Peripheral: BT usb MSI

bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bassgenerator » Št 29. Jan, 2009, 23:10

Cowon iAudio...jednoznačne-to je ako chodit s Jassicou Alba (pekná, inteligentna, pritazlivá a nebudeš chcieť nič pod tento luxus) :D
NB: Lenovo Thinkpad Yoga 460
Mobil:Apple 11 pro 256 GB

Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Andre » Št 29. Jan, 2009, 23:28

centrix-to si myslis alebo si skusal?Tu ide o max hlasitost pri ktorej hraju rovnako basy,stredy aj vysky,teda hra to rovnako pekne ako na 40%hlasitosti.
Mam iPhone+cx300 a od 65% hlasitosti uz idu hore len stredy.Tych 65% je na doma ok,v rusnejsej miestnosti a na ulici nahrane,pomalsie skladby s tichymi pasazami naprd.
Ked som skusal cx 300 tak hrali podstatne tichsie.Aj keby izolovali rovnako ako spunty,tak si ich bez prehravaca s 2x32mW vystupom na ine vyuzitie ako doma neviem predstavit.
Preto silno odporucam Cowon iAudio u5 za smiesnych 70E na ktorom si mozes vpohode nastavit hlasitost na 95%.

Ale uz sa tu toci len o spuntoch,cize zober teda ProTone a casom uvidis.Nie je problem ich predat za 75% ceny.
Inak cakal som kedy sa tu objavy louth s DTX 50 SW.To bude tvoja meta ked nebudes mat o rok-dva co s peniazmi :)

Pronto
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pronto » Pi 30. Jan, 2009, 12:01

Takže, zhodnotím to zatial:

Prvá méta :laugh: iRiver do 45€ co je T7 alebo T60 4GB, alebo došetriť na iAudio U5 4GB :arrow: Razer ProTone

Druhá méta jednoznačne Cowon U5 4GB :arrow: BEYERDYNAMIC DTX-50 WS

Môže byť ?

sohoenter
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sohoenter » Pi 30. Jan, 2009, 12:05

Pronto, ja mam iAudio 7 + razer proTone, ktore striedam s Koss Porta Pro - vydrz na tych razeroch je realne 60 hodin, lebo player viac ako na 60 % vykonu na nich nedas inak riskujes poskodenie svojho sluchu, niekde si spominal ze sa bojis rozbitia displeja co je relevantne ale ten cowon je dobre spracovany a co som pozeral na fore http://www.cowonamerica.com/forums/foru ... y.php?f=93 bol tam zatial len jediny pripad ze sa chlapikovy rozbil display... Mal som uz aj ja jednu nehodu ze som sa zdzigal z bicykla a trosku som ho poskrabal ale funguje dobre, cowon je fakt kvalitka, za ktoru si sice priplatis ale budes spokojny a tie peniaze lutovat nebudes...

centrix
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa centrix » Pi 30. Jan, 2009, 12:53

Nieco odskusane, nieco nacitane. Ked som vyberal svoje sluchatka, snazil som sa byt aspon trocha v obraze. Mam pajace HDJ 1000 a mozem s kludom povedat, ze hraju na vsetkom moznom s dostatocnou hlasitostou, este aj na shitnom Sencor mp3 prehravaci (vystupny vykon netusim). Ale tak v zasade je to tak:ked je velky odpor a maly vykon, tak to bude hrat potichu. So spuntami skusenosti nemam absolutne. Ale to, co bolo napisane vyssie plati.
Q9550@3.7GHz / P5Q Deluxe / 8GB DDR2 Patriot cl4 / HD4870 / 2x WD 6400AAKS / Corsair HX620 / Noctua NH-C12P / Thermaltake Soprano DX Black / M-audio Delta 1010lt

Pronto
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pronto » Pi 30. Jan, 2009, 16:03

centrix - pravidlo velky odpor a slaby vykon->hra potichu je vseobecne zname. preto rozmyslam o kvalitnejsom MP3 prehravaci. som velmi rad ze mas sluchadla za 180€ ale bohuzial nepomohol si mi s vyberom aj ked su urcite velmi kvalitne :(

sohoenter - takze ty mas skoro presne spojenie co by som chcel ja. ako si spokojny s tymi Razerkami v skojeni s Cowonom ? nejake postrehy by som uvital :good:

sohoenter
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sohoenter » Pi 30. Jan, 2009, 17:01

Ako som ti uz pisal, ta kombinacia je skvela razer = vela muziky za malo penazi (http://www.progamingshop.sk/razer-proto ... -3326.html), fakt ich nikde lacnejsie nenajdes, a iAudio7 je dost bohaty ako na funkice, tak aj na vykon, nastavenia - jedina vec co mi na nom vadi je ze nepodporuje ziaden druh playlistov a playlisty si ani nevies vytvarat, ale da sa to naharadit ze si vytvoris playlist formou adresara a nastavis si nech ti prehrava foldre = to je taka mensia mucha ale kazde :shit: ma svoje muchy ...
Fakt ked chces nieco o nom vediet viac tak si prejdi ten link co som ti postol vyssie

centrix
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa centrix » Pi 30. Jan, 2009, 17:22

Kvalita reprodukcie na nezaplatenie, konstrukcne neskutocny shit! Len som chcel prispiet svojimi dvoma centami do mlyna. Nie som ziadny expert, ani nic podobne, dufam, ze kupis, co ti bude naozaj vyhovovat. Co tak ist do kamenneho obchodu a vyskusat, co ti bude vyhovovat najviac?

Pronto
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pronto » Pi 30. Jan, 2009, 18:44

centrix napísal:Kvalita reprodukcie na nezaplatenie, konstrukcne neskutocny shit! Len som chcel prispiet svojimi dvoma centami do mlyna. Nie som ziadny expert, ani nic podobne, dufam, ze kupis, co ti bude naozaj vyhovovat. Co tak ist do kamenneho obchodu a vyskusat, co ti bude vyhovovat najviac?
stuple sa skusat nedaju kvoli hygiene to je za 1. a za 2. Razery objednavaju len s velkoskladov... na predajni to nikde nemaju. nemysli si ze ja som sa neinformoval :)

sohoenter - tak to som velmi rad ! aj reakcie pouzivatelov maju tie razerky velmi dobre, uz sa nane tesim :good:

sohoenter
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sohoenter » Pi 30. Jan, 2009, 19:40

tie razery maju v baleni 3 velkosti stuplov, lietadlovy jack, prakticke puzdierko.. To len tak na okraj, sadnu naozaj kazdemu a vypadavaju z usi iba ak zatiahnes nejak pri pohybe kabel.. ten je pogumovany, avsak len 80 cm (rozmer odkial vychadza z jacku po rozdelenie dvojzilaku) dlhy. Toto je pre mna jedine obmedzenie ked mam nohavice s hlbsimi vreckami..

Aky konstrukcny shit? mam ich zhruba od oktobra a zatial sa na nich nezosuchala ani farba a to s nimi nijak lahko nezaobchadzam, nepouzivam to puzdro, nosim ich volne vo vrecku v taske, pri klucoch.. tak popis centrix co ti na nich konstrukcne nesedi...

centrix
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa centrix » Pi 30. Jan, 2009, 20:35

Pronto: fakt, to ma nenapadlo pri tych spuntoch.

sohoenter: ja som hovoril o tych svojich pajacoch:) zlomili sa nieco malo po dva a pol roku, musim zadovazit nove.

stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa stanomx » Pi 30. Jan, 2009, 21:05

takze uz som vcera objednal tie razerky cierne... dufam ze budu dobre... (pre porovnanie do teraz som používal slúchadlá kt. boli zvukom podobné, ak nie totožné Koss porta pro)
RAMMSTEIN

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"