LCD Samsung 22" ???

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
rastamax
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 30. Jan, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

LCD Samsung 22" ???

Príspevok od užívateľa rastamax » Št 28. Aug, 2008, 13:43

takze poradte lepsi

http://www.alza.sk/22-lcd-samsung-2253l ... d95857.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/lcd-displej-samsung- ... d92091.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

dizajnovo je krajsi ten prvi ale neviem aky je rozdiel prvi ma 2ms druhy ma 5ms prvi ma 3000:1 a druhy as 8000:1 len v tom maju rozdiel takze ktory teras, budem ho pouzivat prevazne na pozeranie filmov,grafika/photoshop,hry :D

vopred dik
CPU: C2D E8200 @ 4GHz 1,355v AC Freezer Extreme MB: Gigabyte EP35-DS4 OC VGA: GAINWARD GTX 560 Ti @ 955/1910/2250 DDRII: A*DATA EE 2x2GB 800+EE @ 1000mhz 2,2v HDD: SATAII 80GB,320GBSeagate ZDROJ: CORSAIR TX650W LCD: HP LP2475w Notebook: Lenovo S12, Fon: SE Satio "Under a pale grey sky,we shall Arise Again"
"byke CUBE LTD PRO"

chosefina
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55

Re: LCD Samsung 22" ???

Príspevok od užívateľa chosefina » Št 28. Aug, 2008, 14:41

kup si T220 tam je original panel samsung. V ostatnych je to loteria aky panel dostanes.Ja som chytel CMO.Preto som ho predal a kupil T220 tam su montovane iba original panel samsung.

http://www.pcmania.sk/zbozi/22-lcd-sams ... p=z:119526

Na tvoju otazku 2253LW

MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36

Príspevok od užívateľa MacTukahan » Št 28. Aug, 2008, 15:46

oplati sa dat cca o 2 tisicky viac za to Téčko? (co je cca tretina z ceny tej 2253 LW? )

Snake
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Št 28. Aug, 2008, 17:14

T220 je :shit: a aj hore menované su :shit:, je tu toho dost popisane o monitoroch, precitaj si tieto temy:
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=40313" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=37509" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=40061" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=40165" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=39750" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=39717" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=39928" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=37555" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: a kupovat panel len preto ze je to od samsungu, no to je ozaj rozumny dovod ku kupe, poviem ti tak ze daky Hitachi Panel je daleko lepsi, samsung ma tiez dobre panely, ale nie v T220 a nie v TNkach...

PPS: zaujala ma tato veta:
budem ho pouzivat prevazne na pozeranie filmov,grafika/photoshop,hry
Grafika na akej urovni? Raz za cas? Lebo ak seriozne tak tamtie hore menovane si rovno vyhod z hlavy...
a predpokladam ze ten photoshop si si aj legalne kupil :rolleyes:
#rollerman

Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Xaltotun » Št 28. Aug, 2008, 17:35

no dobre snake, ty tu kazdemu napises aky je vsetko shit, aky je TN shit atd... si uvedom ze ludia nemaju/nechcu dat za monitor 10 a viac tisic, a realita je taka ze to odporucane ospevovane lenovo L220 ma jednak input lag a druhak ma nativ 1920 co je skor velke minus pre bezneho uzivatela ako plus.
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Št 28. Aug, 2008, 17:56

Radšej napísať aká je to sračka než aby sa potom pri tvorbe grafiky kopal do hlavy že ten monitor má dithering jak hovado. Vieš, ty si tiež myslíš že ja TNká nemusím a že absolútne neberiem v úvahu cenový strop, omyl, beriem, ale radšej vždy napíšem že buď doložiť alebo počkať a kúpiť kvalitný panel (koncom januára, nie december) a nie kúpiť nekvalitný panel, predsa každý kto kupuje LCD počíta s ním že ho za rok nebude meniť, monitor je dlhodobá záležitosť.

Takže tvoj obraz o mne je vo veľkej miere mylný, a áno, odporučím Lenovo, prečo? Mal som ho doma, je to perfiš monitor, keď sa bavíme o hrách, mám kamaráta ktorý hrá profesionálne CS na PVA paneli s 25ms odozvou (Samsung 193P)

A keď sa už bavíme o TNkách, áno, máš pravdu, sú to sra*ky, a velké, to ti tu povie každý kto mal možnosť vidieť TN vedľa xVA/IPS. Ty si ich očividne ani nevidel (môj predpoklad) inak by si takto nepísal.

Keď sa bavíme o testoch monitorov, na údaje ako homogenita, stabilita jasu, kontrasu, na to sa absolútne vykašli, každý panel je iný (každý), čiže výpovedná hodnota (resp. porovnávacia) je nula celá nič. Keď sa bavíme o Samsungu, ten v prípade 226BW posielal na testy S (Samsung) Panel, a predával Áčka a Céčka, takže sám vidíš ako sa niektorí výrobcovia k testom stavajú.

Takže nabudúce najprv poprosím mať aj nejakú prax predtým než začneš komentovať ;)

PS: nemyslím si každý je milionár, ale každý si dá 1 a 1 dokopy či vyhodí za :shit: peniaze.
PPS: nevýhoda vyššieho rozlíšenia? veta za milión, keby to malo PP 0,282 tak by som ju aj bral ako logickú a dobre myslenú ale pri 0,247 je to somarina.
#rollerman

kajfun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa kajfun » Št 28. Aug, 2008, 19:22

aaaaale dievcata skludnime hormon aby sme si nevbehli do vlaskov :)

ja uznavam snakea [sklonovanie podla vzoru orangeu], on plus zoom plus ja plus zopar dalsich mame proste pravdu s tymi aktivnymi panelmi ktore nie su sestbitove. Zase na druhu stranu, a to sme tu uz vsetci vyjadrili niekolkokrat, ked niekto nema moznost ist nad nejaku cenovu hranicu tak bohuzial o dve alebo tri tisice lacnejsie TN panely zostavaju ako jedina moznost. A tak je to aj v tomto pripade - snake napisal ze pokial je mozne tak dolozit pripadne pockat a kupit kvalitny panel... atd, atd. Mozno by sa autor otazky vedel zamysliet nad nejakou pozickou od rodicov pripadne kamarata, mozno by vedel zobrat veci na splatky - takze nedam teraz 6500,- lebo to je moj strop, ale zoberiem nieco v cene 9000,- a platim cojaviem tisic korun mesacne. Ano, v konecnom dosledku zaplatim namiesto 9000 az povedzme 9500 alebo mozno aj 10000 korun [vacsinou byva to navysenie okolo 10%], ale zase sa to natiahne v case : nemusim mat TERAZ HNED peniaze ale v priebehu celeho roku... no a ono to uz potom tolko neboli a ten vysledok zvykne stat za to.

vzhladom na to, ze primarne pouzitie bolo autorom temy specifikovane ako pozeranie filmov [strasne bacha pri podhlade na TN panel, TNka maju NAJVACSI problem pri pozerani filmov z postele lebo kukas smerom zdola hore a to je ich najvacsia slabina!], grafika/photoshop a na zaver hry, ja osobne sa tiez priklanam k doporuceniu od snakeho : doplatit AK SA DA pripadne pockat pripadne uz menovane splatky a zobrat kvalitny panel AJ NAPRIEK TOMU ZE BUDE O TRITISIC DRAHSI. Zdoraznujem este raz podmienovani sposob: AK SA DA. Majitel urcite nebude lutovat.

no a teraz k tomu rozliseniu : existuju ludia ktorym to vacsie rozlisenie = mensie body prinesu problem, existuju ludia [napriklad moj otec] ktori kvoli ociam priamo az potrebuju taketo mensie body aby nemuseli sediet meter od monitoru. Kazdy z nas je iny...

Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Xaltotun » Št 28. Aug, 2008, 20:32

no dobre kajfun tak povedzme ze 10 litrov.. porad daco? jednoducho je to hlucha zona, za TN sa tolko dat neoplati a SPVA atd. este za 10 nekupis /to lenovo L220 nie je vhodne na hry aj pre to rozlisenie nakolko to uz chce fakt brutalne zelezo aby to utiahlo 1920/ a pixmaniu neratam.
A s tym rozlisenim to je tak ako hovoris, ja napriklad neznesiem vysoke rozlisenie na beznu pracu, mam 21" monas a pouzivam len 1280*1024. Manzelka ma akoze super book HP z roboti 15,4" ktory ma nativne 1680*1050 - pri inom rozliseni je prakticky nepouzitelny, obraz je totalne rozostreny a skus pracovat s textom na 1680 pri 15,4" monitore, manzelka sa moze podakovat zamestnavatelovi za okuliare...
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Št 28. Aug, 2008, 20:41

Ze si to ty tak popri mojej robote som ti nasiel:
http://shop.pocitac.sk/zbozi/hp-lp2275w ... p=z:127038" onclick="window.open(this.href);return false;

A áno chlape, je to S-PVA, panel má Samsung LTM220M3 ktorý má 6ms odozvu. Vidis tu cenu? Este mu ostane aj na veceru s priatelkou a ma bomba panel ;)
#rollerman

Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Xaltotun » Št 28. Aug, 2008, 21:04

Wow tak to vyzera konecne ako monitor ktory hladam, ak sa do mesiaca neobjavy nieco nove na 99% idem do neho. DAKUJEM

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Št 28. Aug, 2008, 21:10

Není zač, vidíš netreba sa len hádať, ja to nemyslím v zlom, reálne chcem len pomôcť lebo viem že TNko si v dnešnej dobe môže zobrať iba neznalý človek...potom založ tému a daj dojmy ;)
#rollerman

MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36

Príspevok od užívateľa MacTukahan » Št 28. Aug, 2008, 21:15

:) este by si mohol doplnit + alebo som ich prehliadol?

kajfun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa kajfun » Št 28. Aug, 2008, 21:16

mohla by to byt moc pjekna vec hento hpcko... treba checknut doma na stole :)

ale sme presne tam kde sme boli - henten monitor stoji 8800,- s danou ; TNka stoja 6500,- povedzme. Presne tie dve az tri tisicky rozdiel o ktorom som hovoril... na druhu stranu, argument od snakeho je platny, ten monitor budes mat na stole cojaviem dva roky, mozno pat rokov takze ten cenovy rozdiel je UPLNE nepodstatny. Situacia moja [a zrejme aj snakeho, teda pozicia ekonomicky aktivneho cloveka] je ina ako situacia povedzme studenta na vysokej skole. Tiez som si cez to presiel, kazdy z nas musi ale to uz som v rovine filozofickej.

ja osobne som napriklad mal stastie, z pixmanie som kupil daewoo 24", mozno si moju temu videl [9000,- s danou, MVA panel, pivot, naklapaci/rotovaci vyskovo nastavitelny stojan]. Potom ho stiahli z ponuky inak by som ti ho okamzite sfleku doporucil.

som rad ze sme nasli konsenzus bez preliatia krvi a nabeton budes henten monitor lubit jak kona ked ho budes mat doma. Ak nie henten, prudko ti doporucujem obzerat sa po nejakom inom 22" aktivnom paneli, tie dve tisicky navyse za to urcite stoja.

Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Andre » Št 28. Aug, 2008, 23:51

Snake napísal:Ze si to ty tak popri mojej robote som ti nasiel:
http://shop.pocitac.sk/zbozi/hp-lp2275w ... p=z:127038" onclick="window.open(this.href);return false;
:no1: :bier: :hi: treba pridat smajla(vlasne dvoch)jeden dava druhemu pusu na celo.Ani nevies ako si mi pomohol(hladal som jak debil),kazdy kto ku mne pride tak chce taky monas ako mam ja(24 MVA pixmania)-bohuzial za odpoved "l220 za 11,5k" som vacsinou dostal :furious: ,diki moc :dance:
Naposledy upravil/-a Andre v Št 28. Aug, 2008, 23:55, upravené celkom 1 krát.

zoom
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » Št 28. Aug, 2008, 23:55

Ja uz do takychto diskusii teda neprispievam, pretoze ma nebavi dokola citat, ako niekto nazgrlosil 4,50 Sk a uteka si s nasolenou ritou kupovat monitor a chcel by najlepsie aspon 24" za 2990,- Sk s DPH. Zastavam nazor, ze ked na to nemam, tak si to nekupim a nesnazim sa to zamaskovat nejakymi nahrazkami. Tento post pisem preto, lebo som si pozrel ten HP v tom linku a musim povedat, ze ak tam nie je nejaky hacik, tak je to konecne nejaky monitor prave pre takychto milovnikov TN. Nestudoval som ho blizsie, neviem, ci ma, alebo nema nejake vady (input lag, atd.), ale za taku cenu je to naozaj vyborna kupa, ak to ma S-PVA panel.

Doteraz som mal v low-ende ten 20" S-IPS NEC a teraz pribudol aj tento 22" S-PVA. Urcite ho este niekomu odporucim z mojich znamych, ked bude chciet kupovat monitor. Ten monitor ma zaujal este preto, lebo ja vlastnim seriu LPxx65 a hento je LPxx75, takze teoreticky by mohlo HP inovovat celu radu a teda aj moj kusok. Som rad, ze ostali pri tom paradnom vzhlade: jednoduchy hranaty cierny ram, male logo hore a pomerne pekny hranaty podstavec. Absolutne nenavidim vselijake pogulatene obaly a ovalne podstavce, najlepsie este nalakovane na klavirnu lesklu ciernu. A pozeram, ze 24" kolega z rady LPxx75 je k dostaniu pod 15 tisic Sk.

Zhrnutie: kto si chce kupit lacny LCD monitor a mal vo vybere TN panely, tak nech velmi tuho uvazuje nad tym HP, pretoze pri takej cene kupit nejaky homo-TN monitor je jemne povedane - nerozumne. Takze zoom, velky odporca LCD, dava zelenu tomu monitoru (aspon pokial si neprecita nejaky podrobny test s input lagom; osobny tip je okolo 30 ms).

EDIT: Tak citam si nejake veci o tej novej LPxx75 serii a vyzera to tak, ze 24" monitor by mohol byt S-IPS a nie S-PVA... tak za taku cenu by to bola uplna honirna! Ak by to tak bolo a neboli by tam vyraznejsie vady (pocitam iba klasicke nedostatky S-IPS), tak kazdy, kto by chcel kupit 24" monitor a nekupil by si to HP by si ku mne osobne prisiel po pohlavok.
Naposledy upravil/-a zoom v Pi 29. Aug, 2008, 00:00, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"