LCD 22

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
m82
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 04. Nov, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa m82 » St 26. Mar, 2008, 10:25

hmmm no tento nevyzera zle.co som si prave pozrel recenziu. cena 12500 sk.to je tiez dobre. no uvidime ako sa este dohodnem s bratom ze ci zainvestujeme o 4500sk viac.

jararak
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jararak » St 26. Mar, 2008, 11:02

dexx tniesme v krcme :!:

btw, aj ten najhorsi TN panel co sa dnes predava posluzi viac ako nejaky stary roztraseny crt, dajme tomu ze profi 21-4" crt sa este ako tak drzia ale svojim vekom robia uz pomaly aj tie sarapatu.
myslim ze tn technologia je uz ako tak vychytana a nemaju uz co na nej pokazit, bohuzial uz asi ani zlepsit velmi. pokial nemas vadne pixely tak si za vodou, zvisok je uz iba o moznostiach stojana, prisposobenia a pod.
(S)PVA panely maju sice mozno krajsie farby ale ti to prd pomoze ked chces nieco hrat a ti to seka ako ojojo. na druhej strane grafikom to urcite pride vhod.
Darmo, chce to nejaku dalsiu technologiu ktora sklby odozvu (TN) a kvalitu (PVA) - zeby Oled?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa ujo Andydúla » St 26. Mar, 2008, 17:22

zoom: Myslim, ze kritizovat vies celkom dobre, ale mohol by si aj poradit konkretny kus, keD si tak chytry.
Kedze monitor bude vyuzivany na hry, buD tak dobry a vyber nejaky MVA ci ISP, kedze je TN panel tak strasne zla technológia...

Ja odporucam HP 2207- monitor pre hracov s perfektonou odozvou bez inputlagu a Overdrive.
Samozrejme, ako kazdy TN panel ma velmi zle pozorovacie uhly, nepresne podane farby, zle podsvietenie a cierna nieje cierna, ale s tym sa nic robit neda.
Panely MVA (PVA) ci ISP jednoducho na hry vhodne niesu.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

zoom
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » St 26. Mar, 2008, 19:46

Ziadny kus vyberat nejdem, kedze to ma byt monitor do 8 tisic Sk, tak z mojho hladiska je uplne jedno, co si kupi, kedze VA to nebude a IPS uz vonkoncom nie. Akurat vcera som kecal na Ventrile s kamaratom, mal doma pripojene dve LCD - S-IPS a nejaky lepsie hodnoteny Samsung TN (model som zabudol), tak mi rozpraval live porovnanie v hrach a tak. No mozem povedat, ze sme sa zasmiali dobre (a veru nie na S-IPS). Dobre hodnotil dve veci:

1) Odozva (response rate) je skutocne viditelne lepsia
2) Netreba high-end grafiku, pretoze hry na High detailoch vyzeraju rovnako (na :shit:) ako na Medium, takze staci hrat na tom :D

Kazdopadne, pokial chce cosi vyberat, nech si popozera sam, kedze ja asi nebudem ten pravy, s ktorym sa bavit o TN paneloch.

Chce to monitor s minimalnym input lagom (mozne skontrolovat tu, vyber Delay compared with a CRT), s co najvacsim poctom podsvetlovacich trubic (mozno v nejakych dobrych recenziach bude pisane) a podla moznosti, co najnovsi panel (mozne skontrolovat tu, info o paneloch na stranke vyrobcov).

Ten HP monitor nepoznam podrobne, ale HP sa mi paci, lebo si tam mozes dokupit peknu zaruku (5 rocnu NBD).

A takisto neviem, preco by VA/IPS panely neboli vhodne na hry. Ano, TN ma lepsiu odozvu, ale cim je to vyvazene? Tym, co som napisal o par postov hore - dakujem neprosim, to je velmi zly obchod.

masko
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa masko » St 26. Mar, 2008, 20:06

zoom napísal:2) Netreba high-end grafiku, pretoze hry na High detailoch vyzeraju rovnako (na :shit:) ako na Medium, takze staci hrat na tom :D
:8O: to si nemyslel vazne, ze? ;)

btw, dakujem za prijemne osvetlenie problemu "preco nie TN panel" (na predchadzajucej strane).

k tomu hp w2207. ja ho mam necely rok a zatial som maximalne spokojny. vadny (sub)pixel nemam ziadny, odozva super. pozorovacie uhly horizontalne bezproblemov, vertikalne o cosi horsie, ale koho to trapi.. ;).
co sa tyka vernosti farebneho podania, problem som ziadny nezaznamenal (podotykam, ze pracujem [aj] ako grafik), snad len trochu problematicke zobrazenie svetlo sivej, ale aj tak oproti inym panelom stale velmi dobre.

jedinou moznou subjektivnou nevyhodou je leskla uprava displeja. hovorim subjektivnou - ja mam tu lesklost rad, je to pekne. treba mat dobre umiestnene pracovisko s compom... :)

mal som predtym 17" EIZO M1700 a prechod na HP bol prijemny.
Athlon X2 5200+ [AC Freezer 64 PRO], Asrock AliveNF5 eSata2+, Apacer 2 GB 800 Mhz, MSI 8800GT 512 MB, SB Audigy 2 ZS + Genius 5.1 HomeTheater, 22" HP w2207, Chello 10Mbit

ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa ujo Andydúla » St 26. Mar, 2008, 20:16

zoom
Veru, ty by si do tejto sekcie namal prispievat vobec, pretoze sa tu zjavne jedna o vyber TN panelu a ty si hudies stale to iste.
U teba su vsetky TN panely rovnake a je to.
Je smiesne, ako tvrdis, ze VA a IPS panely su vhodne na hry, pretoze ja co som precital kopec recenzii na LCD panely, v ziadnej recenzent neodporucal VA/IPS panel na hry.
zeby boli vsetci na hlavu padnuti a pristroje, ktore meraju hodnoty zasa padnute na zem z desatmetrovej vysky?
V kvalitnej recenzii na monitor totiz nielen meraju ale i dane hry hraju, takze pochybujem, ze monitor s odozvou 20 - 30ms bude lepsi ako ten s 6ms.
To, ze VA/IPS maju takmer vsetky ostatne vlastnosti lepsie ako TN je dufam kazdemu jasne.
Ale je tu jedno ALE...
Klucove parametre potrebne k hraniu hier, ako odozva, inputlag a prekmit su priaznive jednoznacne pre TN panely.
Je totiz rozdiel hrat na TN panely s priemernou odozvou 6ms a bez Inputlagu a je rozdiel hrat na VA panely s odozvou 25ms a Inputlagom 60ms.
KeD budes mat kvoli tymto faktorom rozmazane hrany, duchov a sum v obraze, hneD ta prejde chut a kupis si TN...
Znova opakujem: Ak chces hrat hry...
Inak podla toho, co si napisal v bode 2 sa v hrach vyznas... :8O:
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

zoom
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » St 26. Mar, 2008, 21:05

Co sa tyka druheho bodu, samozrejme to neplati absolutne, preto je na konci smajlik.

masko: To, ze ako [aj] grafik pracujes na TN paneli a si spokojny je trochu divne, pretoze ja teda ziadny grafik nie som a vadi mi nerovnomernost jednoliatej plochy na S-PVA paneli. TN panel by som vyhodil von oknom. A ze teda mam skusenosti nazivo s roznymi typmi a generaciami panelov.

andydul: Tie recenzie su vskutku zaujimave. To akoze na inom nez TN paneli si nic poriadne nezahras, napriklad ani strategiu a tak? Poznam take tie recenzie, kde recenzent opise z letaku udaje a potom vypisuje, ze tento panel je lepsi, lebo ma jas 500 nits oproti 400 nits pri druhom monitore (nevadi, ze je to uplne mimo). Velmi velmi malo recenzii je skutocne dobrych. Predpokladam, ze v ziadnej recenzii si este nevidel porovnanie color bandingu a ditheringu priamo s inym panelom. Ani ja, pretoze tie fotky vyssie su od ludi z for, co pisu svoje skusenosti a obcas prilozia foto. To, ze nieco nie je v recenzii, pre mna nehra ABSOLUTNE ziadnu rolu, pretoze asi na 80% hardwaru, co si kupim sa dozviem podstatne veci, az ked to mam v ruke, hoci si precitam 10 recenzii predom.

Co sa tyka odozvy a spol. tak input lag to chce samozrejme co najmensi (najlepsie ziadny), ale taka response rate... tam by som sa celkom hadal. Sam mam moznost response rate porovnat a vidim, ze oproti CRT to LCD proste maze, ale po jednom dni hrania to uz nevnimam a to som clovek, ktory od svojho HW cosi vyzaduje. Jasne, nie som nejaky benchmark, podla ktoreho sa urcuje, kde je mazanie este dobre a kde uz zle a urcite sa najde niekto, komu to vadit bude.

Ak ma peniaze, moze si objednat dva rozne panely a po vyskusani jeden vrati podla zakona. Ja by som sa celkom stavil, ze naspat poputuje to TN, pretoze hoci bude menej mazat (vec, na ktoru si mozog zvykne), tak uvidi tie srackoidne farebne prechody a piesok nasypany vo farbach. Ja si totiz na rozdiel od velkej vacsiny ludi dam obcas tu namahu, donesiem si domov nejaky panel a zapojim ho do dualu, ci uz je to TN, MVA alebo S-PVA.

Ja osobne mam S-IPS a ano, oproti CRT je mazanie viditelne, ale mozes mi uplne najviac maximalne verit, ze sa to rozhodne, ale ROZ-HOD-NE nechystam vymenit za Totalne Nahovno panel.

Uf, to som sa zase rozpisal. Ked budes odpisovat, radsej nie tak, aby som musel ja odpisat naspat. Zhrnutie je, ze sme kazdy inak narocni na to, co kupujeme ALEBO nemame zrovnanie s niecim inym. Zaujimavostka na koniec: kazdemu cloveku (tym myslim aj uplnym PC laikom) ked som ukazoval pri kupe VA a TN, tak sa rozhodli pre VA a to som ani nemusel vymenuvat vsetky nedostatky TN.

ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa ujo Andydúla » St 26. Mar, 2008, 21:41

zoom: Ja mam na mysli recenzie, kde prebiehaju merania a nie odpisaovania zo stitku, to si si asi nevsimol v texte.
Keby podla teba hodnotili monitory v hrach, tak by tam pustili peknu textovu adventuru a vyhral by VA panel kvoli krajsim farbam, pretoze na tom nepohyblivom obraze by odozva, inputlag a prekmit nehrali rolu.
Neviem, preco su recenzenti tak sprosti a testuju monitory v narocnych FPS hrach...
Zakladatel vlakna ma zaujem o LCD monitor, neviem, co tu stale zrovnavas s CRT - kazdy vie, ze prechod z profesionalneho CRT na LCD (ci VA, IPS, TN) je VzDY sklamanim po vsetkych strankach okrem sirokouhleho obrazu, pivotu, hmotnosti, velkosti a spotreby (jeden profi 21" CRT mam hneD vedla).
Uz konecne napis vhodny panel na hry, ktory odporucas (samozrejme nie TN).
Som zvedavy, ako ti buduci majitel poDakuje za "radu k nezaplateniu", keD si na chyby v obraze nezvykne a pojde si kupit k VA/IPS co si mu vybral este jeden TN panel, aby sa mohol aj zahrat nejaku FPS hru...

Bonta-kun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2004, 14:00

Príspevok od užívateľa Bonta-kun » St 26. Mar, 2008, 23:31

Osobne mam skvely 21 SPVA samsung panel a nepozoroval som nic z nedostatkov, ktore su tu opisane. Nema ghosting, prekmity, dvojenie hran ani nic ine co by som si vsimol. Okrem input lagu ale ten som po tyzdni prestal uplne vnimat. Keby si bol progamer alebo ked hras skutocne rychle hry(cez emulator semtam hravam ozaj svizne arkady tam to trochu robi zle ale fps ani ostatne pc hry niesu ziadny problem), kde moze byt kazda milisekunda dobra tak tam asi bude TN vhodna volba. Ja si prechod z crt na spva neviem vynachvalit a to bolo dobre crt. Uzasne farby a plynule prechody to su veci, ktore u tn panelov nenajdes. Este poznamenam, ze som nedavno kupil 10bit spva fullhd tv a sa mi ani verit nechcelo - nema ziadny lag, farebne este aspon o triedu lepsi od tohto samsungu :8O: ale to som trochu odbocil. Ak to zhrniem su 3 dovody preco by si mohol chceit TN panel:1 si progamer/ extremne vnimavy na inputlag 2 niesi narocny 3 nemas financie.

m82
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa m82 » Št 27. Mar, 2008, 04:05

pekne pekne chlapci viem vyhody jedneho aj druheho.ale moze to byt jedno kedze uz od zaciatku som viac menej rozhodnuty pre lacnejsiu volbu a to znamena TN panel. takze zatial som tu az na to HP 2207w nevidel ziadnu inu radu na konkretne typy.ale dobre je ze viem ze nahovno mi kupovat dobru grafiku ked mi postaci VA/IPS panel!!!! Ja niesom ani prof grafik ani profigamer ani nic podobne so slovom profi :E !nemyslim tym ze teraz mi postaci uplny smejd.ale naco dam za monitor 15000 sk ked aj tak viem ze ja by som si na neho zvykol rovnako ako na monitor za 7000 - 8000 sk. takze zbytocne sa tu bude pokracovat v uprednostnovani VA/IPS alebo ja ani neviem akych panelov. ja len chcem schopny monitor aby ste mi odporucili. konkretny typ. ale neze napisete ze tento je dobry lebo ja ho mam to mi velmi nepomoze.nieco podrobnejsie (recenzie,alebo nejake foto dvoch Panelov kolo seba a ze ci tam je vidno rozdiel a podobne) aby som sa mohol rozhodnut. Takze VOPRED za pomoc pri vybere. DAKUJEM

zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00

Príspevok od užívateľa zachary » Št 27. Mar, 2008, 08:23

tak si pozri svethardware.cz .. mas tam recenzovany HP 2207w, Samsung 226BW, 226CW aj nejake LG a rozhodni sa ..

ten HP sa mi zda najlepsou volbou, i ked ma trosku odradza to leskle prevedenie panela..
PC:
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell U2412M | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od užívateľa I-pop » Št 27. Mar, 2008, 10:55

m82: myslim, ze do monitora ma zmylsel investovat, lebo oci mas len jedny.

m82
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa m82 » Št 27. Mar, 2008, 11:13

zachariasko

dobre dakujem za konkretnejsie typy.popozeram si recenzie. a co sa tyka toho HP mne sa ten leskle prevedenie celkom paci.

Dexx
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dexx » Pi 28. Mar, 2008, 12:36

Dakujem MODERATOROM ze mi zmazali vsetky prispevky, ale Zoomove nechali bez povsimnutia, pritom tu akurat totalne zvrhol diskusiu a jeho posty su totalne OT od podstaty

Este raz velmi dakujem.

Gudas
VIP
VIP
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gudas » Pi 28. Mar, 2008, 13:00

Zhrniem sitaciu (?):
Videl som vedla seba skodu Fabia a Volvo S80. Skusil som obe a hneD som kupil Volvo, ine by som ani nechcel...a teraz sa nim vozim z roboty a do roboty celkovo 10km denne...

Ja viem, TN panely su vsetko len nie "super", no nie kazdy je tak rozmaznany a narocny - aj ja som kupil TN panel a predstavte si tu hrozu - pozeram na tom filmy, hram hry, a dokonca upravujem fotografie! Neskutocne! uchylne!...
KeD budem mat na to peniaze, kupim si drahy a extra-kvalitny monitor, dovtedy zostavam beznym clovekom...

[no offense]
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"