WiFi extender

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
darez31
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 19. Feb, 2019, 09:39

WiFi extender

Príspevok od používateľa darez31 »

Čaute,
prosím Vás kto máte skúsenosti alebo sa v tom vyznáte, potreboval by som WiFi extender pretože chcem nech mi WiFi z domu dosiahne až do garáže aby som mohol garážovú bránu ovládať aj cez appku v mobile. Je to vzdialenosť cca. 28m a sú medzi tým aj 1-2 steny. No vôbec sa nevyznám do tých parametrov tak by som stým potreboval pomôcť že ktorý extender by bol na to vhodný. Pozeral som to tu: https://www.alza.sk/wifi-extendery/18854593.htm

Budem vďačný keď mi niekto poradíte :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: WiFi extender

Príspevok od používateľa HellAngel »

A kabel nemas moznost potiahnut? Este by to slo na tuto vzdialenost spravit slusnou wifi. Ak nemas steny zo zelezobetonu alebo moc hrube steny
NB: Asus ROG Zephyrus G14
darez31
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 19. Feb, 2019, 09:39

Re: WiFi extender

Príspevok od používateľa darez31 »

Kábel nemám možnosť potiahnuť a ono tá wifina čo mám, tam skoro aj dočiahne ale je to slabé a vypadáva to, preto to potrebujem poriešiť asi tým zosilovačom. Chcem tam namontovať aj jednu IP kameru s pripojením cez WiFi.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: WiFi extender

Príspevok od používateľa 4040 »

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: WiFi extender

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vidim to na dve moznosti. To co postol 4040, poriesit ro powerline adaptermi. Je to asi to najlacnejsie riesenie, ale potrebujes mat elektrinu tahanu uz medou a idealne zasuvky cez ktore budes napajat adaptery aby boli aj na rovnakej faze. Alebo drahsia a kvalitnejsia alternativa a narocnejsia na nastavenie je poriesit si dom kvaitnym wifi signalom. Kupit kvalitne APcko, ktore ti tam dostreli signal a bude stabilny. Osobne by som skusil AP AC LR od ubiquity.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"