Upgrade Xiaomi Mi8

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa scream »

Vo svete mobilov sa stracam coraz viac. MI8 som kupil 2.5 roka dozadu za nejakych 370e. Viacmenej som s nim spokojny ale ak by sa nasiel zmysluplny upgrade do 500E, tak ho vymenim. Priority:

1. fotak, tym to zacina a konci, najdolezitejsi parameter vyberu
2. vydrz na jedno nabitie
3. dualsim
4. kapacita uloziska - 128GB je mi ukrute malo, potrebujem idealne nasobne viac, operator telekom, neviem ako dozreli eSIM.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ak si spokojny s MIUI tak chod do Mi10T Pro 256gb. Prechadzal som rovnako ako ty z Mi8. Mi9 som vynechal a siel som nakoniec do Mi10T Pro a nelutujem. Fotak vyborny, vydrz tiez, Dual Sim. Len pozor na displej, ak trvas na amolede tak T Pro ma IPS, ale zase 144hz. V pripade ak trvas na amolede, tak Mi10, len si musis dokupit suplik na dual sim, lebo u nas sa predava len akkze jednosimkartovy
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa scream »

Ten vyzera fajn ale je este vacsi ako MI8 ale hlavne nema podporu pamatovej karty ako vsetky xiaomi a obavam sa, ze aj 256GB bude casom malo.
Ked tak rozmyslam, mozno cloud by bol riesenie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

vyrobci u vlakovych lodi upustaju postupne od podpory pamatovej karty. ja mam kombinaciu pamat telefonu + cloud od google. Stoji to par supov a mas miesta az az. Neviem kolko fotis, ale ak by si chcel zapratat 200GB ulozisko fotkami pri velkosti fotky 10mb, tak ich musis mat cca 20000 ak spravne pocitam. Inac ma napadlo, co tak POCO F3 Pro 256GB? Velkostou je sice ako Mi10T Pro, ale je o nieco tensi a menej vazi

Ono najist nieco podobne Mi8 je tazke, hlavne v tej cene. Mi8 je stale kus dobreho telefonu. Najprv som skusil Note 9 Pro. Ten mi az tak nesadol. Po par mesiacoch som presedlal na Mi10T Pro a som spokojny. Je vacsi, tazsi, ale je to plnokrvny nastupca. HW ziadne ustupky, dobry fotak, super vydrz a s displejom som tiez nad mieru spokojny. Niekto namieta, ze amoled je amoled. Ale toto IPSko je velmi dobre a s pouzitim frekvencie 144hz je to parada.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa werwest »

Poco nema boh vie aky fotak. Inak vykon a 120hz amoled je pecka.
Ja som skusal Mi10t (z mi9) bez pro, a fotak to malo hrozny. Refresh rate toho ips bol cool ale aod a cierne temy proste hodne chybaju. Mozno by som sa obzrel po obycajnom mi10, ale oboje mi10 a mi10t su uz vybehove modely
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi10t nema ten isty fotak ako PRO. Preto som ani verziu bez PRO nespomenul. POCO ma hlavny fotak slabsi ako T Pro, ale zas Macro a fotky z blizka ma lepsie. Aspon podla recenzi.

Keby mal Mi10T Pro AMOLED 120Hz ten co ma lacnejsi POCO, tak by to bola pecka, to suhlasim. Ale kto nepotrebuje AOD a zas nehoncuje si nad ciernou farbou, tak mu postaci aj to IPS. Ako vravim, to IPS je naozaj vyborne a 144hz je super.

Ak by bol rozpocet vyzsi, uz by som siel do Mi11, ale rozpocet je 500€ a adekvatnych nastupcov za Mi8 je velmi malo

Este by tu teoreticky Samsung galaxy FE. Len so snapdragon procesorom sa uz blizi k 700euram a kapacita je len 128GB. Na druhu stranu ma podporu pamatoviek az do 1TB

edit: tak na alze maju FE s SD za 498, to uz stoji za uvahu:
https://www.alza.sk/samsung-galaxy-s20- ... 472799.htm
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa werwest »

Honcovat si nad ciernou nemusis na to aby si ocenil benefity ciernych tem snad v kazdej aplikacii ;) kazdopadne ten diplej nebol boh vie co, oproti mi9 to bol downgrade.
Poco foti dost zle. Macro asi spravis 3x povies si cool a nechas tak. Ja to pouzivam akurat tak na plosaky a suciastky
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

no vidis, a ja si na tej cierno ciernej az tak nepotrpim. Mi10T Pro ma ciernu dobru aj na IPS, samozrejme to nie ako cierna na AMOLEDE, ale neprekaza mi to. Zase je to aj o tom, naco ten telefon pouzivas.

POCO ma hlavny fotoaparat slabsi, ale tak kazdy sme na fotak inac narocny. Mne sa pacili aj fotky z RN 9 Pro. Akoze, ak by som siel cisto po fotkach a bolo by fotografovanie na prvom mieste, tak by som siel do toho FE.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa bepetko »

OnePlus 9R 5G Global Rom 12GB 256GB Snapdragon 870 6.55 inch 120Hz Fluid AMOLED Display NFC 48MP Camera Warp Charge 65T Smartphone - Black
415€
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa werwest »

Tak urcite ma kazdy ine naroky na fotak, ja napr neriesim a preto to poco mam. Kazdopadne ak ma niekto jedinu prioritu fotak, tak asi naroky budu vyssie
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

tan fotak do 500eur bude mat asi najlepsi FE. Ono ja ked som kupoval Mi10T Pro, v hre bol aj FE prave kvoli fotaku. Ale bol drahsi a s exynos procesorom. S SD procakom bol drahsi este o dalsich 150eur a to uz mi za to nestalo. Tak som zakotvil pri Mi10T Pro. A davali este ku nemu vtedy roboticky vysavac zadarmo

bebetko: 9R zozeies iba zo zahranicia a telefon nie je primarne urceny na nas trh ci?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa bepetko »

Primárne asi nie. Chýbajú mu tam nejaké 4g pásma
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one2=10807
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa stiv »

Asi by som vzal FE. Ten foti relativne dobre.
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa werwest »

FE za ty prachy moze byt dost ok, ale nepozeral som jak foti
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Upgrade Xiaomi Mi8

Príspevok od používateľa HellAngel »

FE vseobecne dopada v testoch fotoaparatu lepsie ako Mi10 rada. Aj vo videu. Boli to iba velmi male rozdiely a v tej dobe, ked stal FE s SD o 150eur viacej ako Mi10T Pro, bol Pro jasna volba. Este zahral fakt ze FE je len 128GB a Pro 256GB. Ale teraz ked je FE do 500, zrejme by som sa priklonil ku nemu
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"