Zalozny zdroj pre PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Zdravim vas..
Potreboval by som poradit, aky zalozny zdroj pre PC, ktory je priblizne v IDLE do 100W/h.
Dovod zalozneho zdroja je casty vypadok el.energie a to viac ako 1x mesacne. Uplne mi postaci, ak mi PC v tomto cca 100W rezime pojde 5 minut, dam hibernovat, a je to OK.
Tento napriklad, za 55eur https://www.hej.sk/zalozny-zdroj-eaton- ... 5e650iusb/ myslite, ze by stacil? Nie som si isty, aj ked som par recenzii cital..
Vdaka za kazdy tip.
ERik
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Vzhladom na cenu by som pozeral rovno na ten 850i lebo aby si nebol prekvapeny, ked ti po par minutach vypne PC.. a tiez pozor na typ zasuviek, predpokladam ze pri tych rozmeroch to nemoze mat vsetko DIN zasuvky, cize rataj aj s kupou nejakej predlzovacky z IEC na 3xDIN napr. kde zapojis menej pazrave prislusenstvo
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Dakujem za prispevok. To je pravda, par eur navyse a mam 850i namiesto 650i. Ak by som povedal, ze mam limit 100eur, zmenilo by sa na tom nieco, alebo do takej sumy je to viacmenej jedno a to site, co sa UPS tyka? Zas nechcem kupovat kazde dva roky za 50, ak mozem raz za 5 rokov kupit za 100.. predsa len, pri dlhom vypadku by som si na to pomol napojit aspon router (ak by vobec isiel internet) alebo notebook, nabit mobil...
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pozri si potom dostupnost nahradnych bateriek... tieto ti po 2r skapu no matter what, tak aby si neostal smutny
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa markus19 »

Náhradné baterky problém nie sú. Mne cca po 2,5 roku úplne odišla v 550i, vybral som ju a za pár minút som na nete našiel adekvátnu náhradu od iného výrobcu v SK obchode. Pôvodná bola zn. Leoch. Ináč 550i mi po výmene batérie drží cca 70-80W idle cez 10 minút.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtop ... 2&t=127701

ja predavam tento, je to ina liga zalozneho zdroja. AK by si mal zaujem, vieme sa dohodnut. Baterie do nej nie je problem zohnat, nedavno som do neho daval nove. Velmi dolezita vec je na zaloznom zdroji elektrnika. Tieto low cost zalozne zdroje moc nemusim, z praxe viem, ze dlho nevydrzia
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa Galo Erik »

lepermessiah napísal: Ut 06. Júl, 2021, 09:39 Vzhladom na cenu by som pozeral rovno na ten 850i lebo aby si nebol prekvapeny, ked ti po par minutach vypne PC.. a tiez pozor na typ zasuviek, predpokladam ze pri tych rozmeroch to nemoze mat vsetko DIN zasuvky, cize rataj aj s kupou nejakej predlzovacky z IEC na 3xDIN napr. kde zapojis menej pazrave prislusenstvo
Hm, a napriklad tento by bol vhodnejsi?
https://www.hej.sk/zalozny-zdroj-cyber- ... 00elcd-fr/
Pozeram ze ma aj LAN IN a OUT, to je prepatova ochrana proti napr statickemu nabitiu pocas burky a podobne?


Pozeral som aj ten ktory ponuka HellAngel, len je v oblasti, kam nemam cestu okolo pre osobny odber... A mozno aj mierne nad moj rozpocet... Ale zas, je pravda, ze 100eur to co som poslal na linku vyssie vs 170eur za inu ligu UPS je na velmi seriozne zvazenie...
Hm, kolko tam stoj baterie?
DO toho idu len dve tieto baterie? https://www.hej.sk/oloveny-akumulator-a ... 007-2-f2a/ pretoze oproti tejto cene https://www.alza.sk/apc-rbc48-d78768.htm je to slusny rozdiel
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja by som siel radsej do toho APC, baterie su rozne znacky, rozne zdroje ale stale je to 7.2Ah alebo 9.0Ah a maju rovnake terminaly, cize tak.
CyberPower som kupoval ku svokre najvykonnejsi model aky sa dal, je to hlucne, niekedy to nestihne zareagovat na vypadok prudu a nevladze to utiahnut laserovu tlaciaren (okamzite sa vypne), pricom moj zalozny zdroj pre NASko s tym nemal problem, hoci len na 2xA4 ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa molnart »

laserova tlaciaren a zalozne zdroje sa moc nemusia kvoli vysokemu kratkodobemu odberu. a hlavne tlaciaren je posledna vec ktoru by som na UPS pripajal, aj to len vtedy keby mi dosli ine zasuvky.
ja som kupoval niekedy 5 rokov dozadu eaton najlacnejsi s 550VA a stale ho mam s povodnou baterkou. nic som od neho neocakaval, len aby mi utiahol router, potom som neskor cez to napajal server a ako mi rozrastal equipment tak mi prestal stacit, takze ho mam za desktopom, nejake brownouty som zvlada s prehladom, napriek tomu ze je to offline UPS. pred rokom mi komponenty so spotrebou okolo 80W utiahol 20 min bez problemov https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtop ... 1#p1498111

ale z variantov ktore sa tu spomenuli by som zobral ten od Hella a skusel s nim vyjednat nejaku rozumnu cenu :P
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Ono na tychto UPS sa da nastavit, aby PC nevypol, ale hibernoval sa, pripadne presiel len do spanku? I ked ten spanok moze byt riskantny, lebo potom po urcitom case uz nemusim stihnut PC zobudit a hibernovat ho.. Pozerma ze to APC je schneider vyrobca, od nich mam nejake vypinace, to som nevedel, ze robia aj UPS... Len ked pozeram, ze tie baterie stoja tak malo, a samotna elektronika resp box UPS stoji tak vela, tak skoda ze sa neda do toho boxu vpratat viac tych baterii... Ale potom zas.. naco by mi to bolo, vsakze...

EDIT
Este taka otazka, da sa tieto UPS pozuit aj na take , tusim tomu hovoria studeny start? Tj, zoberiem si ich niekam kde nie je zasuvka a napojim na nich nieco, co zvladnu.. Pripadne je to kus od kusu UPS ?

EDIT2
riesil to niekto aj tak, kedze tie UPS mozu byt hlucne, ze ich umiestnil niekam na chodbu, alebo miestnosti kde je rozvadzac, a napojil cely okruh (napr 1 izbu) na tento UPS? Sice potom by ten PC nemohol byt USB kablom prepojeny, mozno tak LANkom ak by tam bola nejaka predpriprava, a pokial by to clovek nechcel riesit cez wifi/bezdratovo.. A tym padom by sa mozno nevypol, len ma zaujala takato moznost, ze by som mohol napr celu obyvacku dat na UPS (sice 400W plazma je asi blbost tam davat), ale zas, potom by som mal asi obmedzenie nezapinat na ten okruh 2000W ohrievac (nie pri vypadku, ale vseobecne), resp neznicilo by mi to UPS/baterie ovela skor?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

K tomu pc a hybernaci. UPC ma priamo aplikaciu, cez ktoru si nastavis co sa ma s PC spravit ked ide iba na zalozny, alebo dosiahne urcite percento baterie. Musis mat ale UPS a PC prepojene cez USB kabel.

Ten studeny start, na tejto UPSto odskusane nemam, ale ina este drahsia UPSka od APC s tym problem nema, ale nesmies prekrocit povolenu zataz.

Edit2: teoreticky to spravit mozes, ale je to blbost. Nemozes na jeden vystup z UPS zapojit xy spotrebicov. Na UPS plati, co dierka, to spotrebic

Ohladne baterii. Vyrobcov je viacej a aj ceny su rozne, xo je ale najdrahsie na UPS je elektronika
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Re: Zalozny zdroj pre PC

Príspevok od používateľa mrsko12 »

Ahojte,
vyberam zalozny zdroj, byvam zial v obci, kde niekolko x za den vypne elektriku, niekedy na par sekund, a niekedy aj minutu ci dve. Obcas je to burkou a obcas staci aj modra obloha a stejne to blika. Zaloznych zdrojov je xy. Nemam s nimi ziadnu skusenost a je mi jasne, ze doba "utiahnutia" na zdroj zalezi od napojenych zariadeni, tie napisem nizssie. Co od toho ocakavam, ze aspon minutu, by to utiahlo. A samozrejme aby tie par sekundove vypnutia sa uplne eliminovali. Elekrikar nie som, ak mi niekto bude chciet vypisovat prilis odborne, minie sa to ucinku. Pri pohlade na ponuku, za tym citim nejaku kulisarnu, ked vidim co tam vsetko chcem dat, asi to nepojde za par funtov, ze? Dakujem za rady a odpovede.
PC DESKTOP:
Ryzen 7 3700x,EVGA SuperNOVA 650 G+, 32GB RAM, 2xSSD Disk, GTX Geforce 1660, 4xklasicky disk, nejake fany
MONITOR: 1x 32palec monitor, 1x 24 palec monitor
DATOVE ULOZISKO:
Synology DS220+, 2x10TB HDD, mam ho sice stale v krabici pod stolom uz cca 5 mesiac, ale urcite chcem aby to bolo zapojene v zaloznom zdroji, teda ked ho rozbalim
ROUTER:
netusim aky, pekny biely 😃 chcem aby to bolo zapojene tiez, lebo staci blik a blik a 3 minuty nabieha wifina, je na nom napis DASAN, dal mi ho moj provider LCNET

Návrat na "Nákupná poradňa"