Slúchadlá na hudby/filmy

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Zdravím, čo by ste mi prosím odporúčili na posluch hudby, ale skôr sledujem seriály/filmy a hry vôbec, čiže mikrofón nepotrebujem. Aktuálne mám tieto od Sony https://www.alza.sk/sony-mdr-v55-cierne-d370625.htm pred dvoma rokmi mi tu na fóre odporúčené boli, spokojný som bol zo zvukom ale konštrukcia je dosť vrzgajúca a zároveň po dlhšej dobe celkom nepohodlné. Nie som zároveň žiadny audiofil ani nič. Prípadne ak by bolo možné aby bola konštrukcia čo najlemenšia, mával som Superluxy a tá konštrukcia mi prišla veľmi veľká po čase.

Premýšľal som nad niečím takýmto https://www.alza.sk/jbl-quantum-100-cierne-d5876146.htm viem, že sú herné, aj s mikrofónom, ale zaujal ma dizajn a, že sú od JBL skôr, že by mohli mať dobrý zvuk aj keď podľa rezenzií píšu, že na hudbu skôr nie. Zároveň ak by sa dalo tak aby boli na alze prípadne na muzikeri keď tak. Cenový strop mám 40€, nie je to veľa, ale už som pár slúchadiel do takejto ceny mal a prišlo mi to dostačujúce tá cena s takou kvalitou.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

JBL dobre sluchadla vyrobit nevie. O tej znacke je fajn uvazovat, ak hladas nejake lowend reproduktory. Sluchadla su ale konfekcia.

Ak chces nieco do 40€, zaroven aby to dobre hralo, tak Superluxy su viacmenej jedina moznost.
Pokial by si nepotreboval izolaciu, tak jednoznacne (aj ked je to nie o nad rozpocet) Omnitronic SHP-600. Este sa daju splasit. Za tie prachy maju fantasticky zvuk. Rovnako tak su vyborne konstrukcne zvladnute. Eventuelene este Hyperx Cloudx 2020, za 50€.

V opacnom pripade budu fajn aj Maxell Retro DJ/Rocking Residence One. Polovica tvojho rozpoctu, vyborny zvuk za tie prachy, aj konstrukcia ok. Len su to skor prenosne sluchadla.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Myslel som si ze nic zaujimave v takejto cene nebude. Najviac ma zaujali tie HyperX CloudX, cize by boli v pohode?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

No, nic zaujimave...
Superluxy su vysoko nadpriemerne sluchadla za prachy co stoja. Rovnako tak Samsony (obdoba Superluxu). Uplne najlepsia volba AKG K240 (cca 55€), ale tiez su otvorene. Z uzavretych este stoja mozno za zmienku Pioneer se-ms5t.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Skúsim teda položiť otázku inak myslíš si, že by boli tie HyperX na podobnej úrovni ako tie čo mám aktuálne Sony MDR-V55? Lebo ak na podobnej úrovni to mi dostačuje, lebo fakt audiofil nie som a zároveň mám ešte do toho iba klasickú integrovanú zvukovku. Lebo napr. aj pri tých od Sony som bol prekvapený, to som si nechal poradiť, jeden človek mi poradil a rovno som ich kúpil a bol prekvapený aký je to zvuk a to stáli 35€, teda tá konštrukcia tá ma sklamala vrzganím hlavne. Zároveň aj to som pokukoval po Sony, ale reálne už nič také lacné som nenašiel.

Superluxy to ti verím, mal som ich štvore, HD662, 669, 662 EVO a 681, presne v takomto poradí, zvuko všetky boli skvelé až na 681 tam mi asi vadí tá polo-otvorená konštrukcia keďže som si od 662 zvykol na uzatvorenú. Len mi u Superluxov začala vadiť tá ich veľká konštrukcia.

Zároveň možno by sa zdalo, že chcem úplne niečo TOP za tú cenu a nechcem si nechať poradiť, ale reálne keby som sem nenapísal a nezistil, že sú tie JBL nanič tak už by som ich možno mal kúpené, a ľutoval tú kúpu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

HyperX su lepsie ako tie Sony. Ale to su tiez klasicke velke sluchadla ako Superluxy.
V55 su prenosne sluchadla na von. Preto maju kompaktnejsie rozmery. Vsetko co som tu doteraz spominal (s vynimkou Maxellov) su vsetko velke domace modely.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak zobral som tie HyperX, a prídu mi skvelé. Hneď po nasadení úplné ticho :D tie Sony ako uzavreté ani nazvať nemôžem lebo fakt tieto tlmia o 100% lepšie a sú aj o dosť pohodlnejšie. Zvukovo som tiež spokojný. Zároveň tá kontruškcia vyzerá dosť pevne a síce aj keď ako si písal, že sú veľké tak síce sú, ale prídu mi menšie ako Superluxy za čo som najradšej. Veľmi pekne ďakujem za poradenie :)

Inak mám takú otázku ešte, keďže tieto slúchadlá majú jeden jack aj na mikrofón a slúchadlá, tak ako hľadám tak hľadám tak neviem sa dopátrať či ich rozbehám nejako na počítači aby išiel aj mikrofón. Či jediné riešenie pre počítač bude asi táto redukcia čo? https://www.alza.sk/oem-audio-4-polovy- ... 379600.htm
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

Ano, potrebujes taku redukciu. Kedze je tento model koncipovany ako riesenie pre konzoly, tak ma konektory zdruzene do jedneho 4 pinoveho jacka. Takze priamo ti bude fungovat aj s mobilom ci NTB, kde je mikrofon aj vystup zdruzeny do jedneho konektora.
PC ma sluchadlovy vystup a vstup pre mikrofon vedeny samostatne, tak tam to potrebujes rozdelit.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Dobre, ďakujem, ako tušil som to, tak som to nekupoval v Alze, ale nevadí, kúpim :D . Na NTB som práve skúšal tam mám ten jeden jack pre obidvoje tak tam to ide ako má, aj ma prekvapila kvalita mikrofónu, že je celkom v poriadku na bežné používanie a odnímateľnosť je to najväčšie plus.

Ešte popri tom ako som skúšal zvuk mal by som ešte na to otázku. Defaultne bez nejakých nastavení ekvalizéra mi prišli basy dosť nízke. Mám dosku ASUS a Realtek klasika a na to mám nejaké rozhranie čo má svoje ASUS a sú tam nejaké predvolené možnosti pre ekvalizér jedna z nich bola aj basy a tak som vyškúšal, nie zlé, ale pri ostanom okrem hudby mi prišiel ten zvuk už taký divnejší. Napr. na notebooku tam mám Dolby Audio a úprimne keď porovnám pri Dolby čo som tam mal defaulte pre hudbu už od kúpy a pri PC Realteku default tak rozdiel tam je, znateľný.
Moja otázka znie, viem cez nejaký iný program si navoliť nejaký režim, prípadne manuálne v nejakom programe sa s tým pohrať? Ako napr. ja som v tom Realtek programe namiesto toho režimu basy čo tam je vytvorený vytvoril si vlastný kde som len jednu vec dal na maximum a to pod číslom "62".
Prípadne akým spôsobom dosiahnuť najlepší zvuk z integrovanej zvukovky a tak aby bol zvuk dobrý aj pri počúvaní muziky aj pri pozeraní filmov/seriálov atď. Lebo reálne som toto nikdy neriešil pravdu poviem, vždy som kúpil slúchadlá, zapojil a hotovo, ale teraz cítim rozdiel tak to chcem zmeniť k lepšiemu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

Zalezi z akeho programu pocuvas muziku. Mozes si nieco ponastavovat priamo v programe. Inak z integrovanej toho vela nevycarujes.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Je mi jasné, že nevyčarujem, keďže je to len integrovaná... ale pozriem sa na to pohrám sa s tým nejako aby to bolo čo najlepšie k obrazu môjmu :D

Mal by som ešte asi poslednú otázku :D mám pripojené slúchadlá cez predĺžovací jack kábel, tie predošlé Sony mali krátky kábel tak som využil ešte zo Superluxov asi metrový predlžovací kábel, HyperX síce majú trošku dlhší, ale asi mi príde komfortnejšie s predĺžením. Len teraz som skúšal na NTB kde by mi mal ísť mikrofón, ak ich pripojím na priamo tak mikrofón ide a ak ich pripojím s predĺžovacím káblom tak už nejde. Typujem asi správne, ak chcem ich mať pripojené cez predĺžovací kábel tak potrebujem taktiež taký čo podporuje 4 pinový jack?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa Dunar »

Tie Superuxy co si mal, nemali mikrofon. Takze tam logicky pribalili len klasicky 3pinovy kabel, kde chyba vedenie pre mikrofon.
Takze ano, ak potrebujes aby ti isiel aj mikrofon, potrebujes 4 pinovu predlzovacku.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Slúchadlá na hudby/filmy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ďakujem, nakúpil som už tie redukcie a už to fíčí ako potrebujem :)

Návrat na "Nákupná poradňa"