DAC ku receiveru

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa dargy »

Moze aj nahravka, moze aj stereovaha, treba nastavit dobre usadenie prenosky na ramene, antiskating. Pritlak cez vahu, nie podla toho co je nakreslene na zavazi. Bez dobrej sablony je to o nicom. Pricom vies si nastavit prenosku na 3 krivky skreslenia. A ze to je piplacka ani nevravim. Pozri aj rychlost otacania ci je realna aka ma byt,je na mobile appka.
Skus aj platne dat vyprat. Jednoducho vynil a jeho prehravanie. Niekedy stravis viac casu stelovanim ako samotnym pocuvanim.
Pokial nepostelujes gramofon mozes menit co chces. To je gro vsetkeho. Ak to robi aj na novej platni ze vysky su ako pokrceny alobal, moze to byt pritlak alebo azimut. Ak si dal korkovu podlozku aj vyska ramena by sa mala upravit kvoli VTA.
Prejdi toto:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... dt_dCeHCQZ
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Pietro sk »

len treba dobre nahravky.
pri analogu si nemozu dovolit take hovadiny co pri digitale, lebo fyzika.
Spoiler: ukázať
vyssie harmonicke nastrojov vyzaruju nad pasmo pocutia, profi tape/vinyl dokaze toto zaznamenat.
Obrázok
Majchel napísal: Po 19. Júl, 2021, 10:43
Bas je taky trosku vlacny, nieje pevny a vyrazny ako by som cakal aj pri tejto urovni. To vsak je na 90% prenoska, nieco uz zaznelo aj v recenziach na tuto prenosku (OM5E). A celkovo izolacia a vsetko k tomu...
Druhy problem je vsak pri vyskach. Pri niektorych pesnickach (garfungel-sound of silence(cisto nova platna), elvis(stara 80'), deep purple- child in time(70')) hraju pravdepodobne vysky, kedze sa to deje hlavne pri sikavkach, zasumene az praskajuco.. skoro ako keby niekto sumel s alobalom v repraku.

Mozu byt tieto problemy sposobene nahravkou ? (obohrata platna, zbrusene vysky) alebo nestiha prenoska ?
Kedze jeden song (Sound of Silence) mi to robi aj na cisto novej platni. Skusal som aj vstavany phono v reciaveri, ale problem rovnaky.
ak je to najma blizsie ku stredu, bezny vybrus nestiha. resp, sa "nezmesti" do drazky a ho tam primackne. (pinch effect)
Spoiler: ukázať
Obrázok
kolikom do rajcin sa neda vyskrabnut detail. na to treba drahsie motyky (shibata,), ich vyhoda je ze tlacia vacsou plochou do drazky, nie bodovo. (opotrebenie lp,stylus)
https://www.petervis.com/record_players ... stylus.gif
https://www.sound-smith.com/articles/st ... nformation ******
Apparently according to Jico (manufacturer of the highly regarded SAS stylus), the amount of playing time where a stylus will maintain its specified level of distortion at 15kHz is as follows:

Spherical / Conical - 150hrs
Elliptical - 250hrs
Shibata/Line contact - 400hrs
SAS/MicroRidge - 500hrs
This is not to say that at 500 hrs a SAS stylus is "worn out" - but at that stage the wear has reached the point where distortion at 15kHz surpasses the level specified by Jico for a new stylus. (Which I believe is 3%).

Summary
In pure sonic terms on pristine vinyl a top notch elliptical can do as well as all but the very best Line Contact / Shibata styli, but will ultimately be surpassed by the better MicroLine styli.
However in terms of reduced wear on both stylus and records - the entry point is the Line contact / Shibata category.
In terms of playing back worn vinyl line contact stylus types also have an advantage in that they can contact "virgin" unworn vinyl.
Narrower side radius = improved tracking and reduced high frequency distortion.
Obrázok Obrázok
Obrázok
https://imgur.com/gallery/SLR0mdb
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

no..
Dargy, no nastavit sa da len pritlak, a tam si myslim ,ze nebude problem, merali rozne gramofony T1, a vsetky mali presne 1,5g. Tusim sa to udava.
Zdvihnutim podlozky, je hrubsia asi o 1mm. Ale vysky bez zmeny. Ten naklo je uz asi iny... kedze ramienko je vyssie. Nastavit ho ale nejde, tak isto ako antiskating a azimut netusim... Platne som doma prepral statocne, ale ultrazvuk som este neskusal. Skusim premerat co sa da.

Pietro... pri analogu si sprostosti nemozu dovolit..Asi to tak bude. Lebo je to rozdiel.
Ku druhej veci, tie vysky... no super. Ale potom vsetci co maju zakladne gramofony maju taketo hrozne ultra vysky ? Ved to by neslo.. Ale je to tak. Problem robia hlavne skladby ktore su ako posledne na platni, Child in Time, Sound of Silence. Tak teraz ako z toho von ? Mam zobrat jemny smirgel a trosku prenosku zbrusit ? :D
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa dargy »

Vyska ramena aj azimut by sa mali dat nastavit. To zavazie na konci ramena je excentricke to bude na azimut.. Tym vies naklanat kvazi ihlu cez tazisko ramena "doprava a dolava". Poloz na zrkaldlo ci mas pravy uhol(resp.by mala byt priamka aj s odrazom) tym imbusom by to malo fungovat ak sa nemylim. Opatrne. Antiskating my si mal odpojit aby nefungoval. Inac ti bude klzat po zrkadle.
Pevne nervy. Bez sablon sa ani nepohnes. Tie presnejsie aj stoja prachy. Ja som pouzival od dr.feickerta ale aj stoji fajne prachy.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

No, kupil som sablonu na azimut, od cinana... cakam pokial pride. Klasika papierove nastavenie vodorovnosti prenosky tam je.
Vahu dokupujem tiez, je tam len hupackova priblizna mierka na sledovaci pritlak..

Zavazie je excentricke a da sa hybat blizsie a dalej, to meni sledovaci pritlak, doprava-dolava azimut..to by slo. Ako sa nastavuje vyska som este nezistil.. popozeram nieco na internete.

V ramci testu dokupim asi Musical fidelity V90 a k tomu Goldring E3 Phono prenosku. Uvidime co to spravi so zvukom pri zmenach nastaveni. Kazdopadne hromada moznosti, kombinacii a dufam radosti :D
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Majchel napísal: Po 19. Júl, 2021, 19:07 Problem robia hlavne skladby ktore su ako posledne na platni,
lp nevlastnim lebo aby to splnilo medium level, uz by mi neostalo na nosice (ako nahradu mam hi-res). nieco v style aspon 2m bronze/black.

Návrat na "Nákupná poradňa"