DAC ku receiveru

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Ahojte,

Mam receaver (DENON AVR-X1400H) na filmy a zacal som trosku pomahat mu v pripade sterea na hudbu. Zobral som fx audio dac-x6 od stolneho PC, pustam z neho zvuk priamo do receavera. Hra to lepsie a tak sa rozhodujem kam to posunut.

Pocuvam z PC, vecsinou spotify, chcem prikupit elektronkovy predzosilovac (Box X2) a ku nemu nejake lepsie DAC. Uvazujem nad Fosi Audio Q6.
Ma zmysel investovat tolko do lepsieho DAC ? Paci sa mi PCM 384K/32Bit cez USb a samozrejme display kde vidim zakladne info.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Dunar »

Potrebuješ aj sluchadlovy vystup? Ak nie, tak lepšie je niečo bez neho. Nejaky Topping E30, SMSL Sanskrit 10th MK II alebo niečo podobne.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Nepotrebujem vobec veru. Ide cisto o vystup do predzosika alebo reacievera. Na sluchadla mi staci x6.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Dunar »

V tom pripade nejaky ten spominany E30 bude fajn.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Ano asi beriem ten. Vyzera dobre.

Mozno este otazka. Ma tu niekto skusenosti s elektronkami ? Viacmenej pre zabavu som objednal ten elektronkovy pred-zosilovac a hladam do neho aj nejake elektronky. Ale nemozem najst nejaky spolahlivy obchod.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Dunar »

Elektronky maju špecificky zvuk, tam je to dosť o tom ako si to sadne s konkretnymi repro/sluchadlami.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Ved prave, este som to nepocul a neviem ako sa to bude chovat na tych zakladnych. Preto by som rad skusil viacero a porovnal ich spravanie.
Je to skor za ucelom sa nieco o tych elektronkach naucit pripadne si trosku poladit zvuk, mozno to bude lepsie mozno horsie.

Niesu proste nejake dobre zname modely ktore maju uz popisanu charakteristiku? Proste nejaky zaklad kde zacat?
Do toho co som linkol hore su ako replace(6K4/6J1/6J4/GE5654/6AK5/66) ale ake maju ktore plusy minusy... netusim.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2730
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa patro16 »

mozem odporucit firmu jj elektronky - https://www.elektronky.sk/
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Majchel napísal: Ne 25. Apr, 2021, 18:15
Do toho co som linkol hore su ako replace(6K4/6J1/6J4/GE5654/6AK5/66) ale ake maju ktore plusy minusy... netusim.
http://www.r-type.org/exhib/aaa0122.htm https://frank.pocnet.net/sheets/049/6/6AK5.pdf preamp vhf pentody.. (triody su lepsie zvukovo, ale maju mensi gain). je mozne ze to bude mat tranzistorovy zvuk..
cert vie ako je to vnutri zapojene. soket heptal (7pin) na to sa horsie zhanaju nahrady(ako noval). tu s jj-e nepochodis vobec, iba ebay.
gain 39, 42, 45 db bude stacit hlasitostou na bezne mm prenosky(5mv), gramec samozrejme.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Dik, presne to som nasiel a dokupil.
6AK5 s ciny, nikde sa normalne zohnat nedala. Takze si chvilku pockam.

Chcem to vsak pocut, ma to aj klasicky RCA vstup, alebo teda 3.5mm jack aj pre silnejsie signaly (napojim tam DAC).
Takze skusim tie elektronky najskor cez to. Nemam totizto prave nejaky solidny gramac, kde by som to plnil cez mm. Ale kedze som chcel mat tu moznost objednal som ten.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Pietro sk »

phono preamp pouzit ako line preamp je zly napad. okrem prilis vysokeho gainu este aj riaa ekvalizacia.
Spoiler: ukázať
Obrázok
aspon ma line in, tak to nebude uplne marne.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

Neviem ci otvarat dlasiu temu, ale ked uz je to tu pohromade bolo by hlupe to delit.

Ok, cielom bolo najst lepsi DAC, to sa mi podarilo, dik Dunar.

Cesta dva je tiez cisty analog cez gramofon a priamo ten elektronkovy pre-amp. Najskor som ho chcel hlavne pocut. Aku ma charakteristiku, co to robi zo zvukom.

Ak by som chcel priamo pripajat phono signal z mm prenosky, potrebujem ale gramofon :D
Viete mi poradit nieco vhodne ku mojej zostasve ? Hore je spomenute ze mam Denon 1500h receaver, k tomu Jamo S809 repro. Napajat ich budem elektronkovym pre-Ampom ktory je tiez linknuty, takze uz len nejaky gramofon.

Na bazare hladat nejdem. Nemam skusenosti, neviem zhodnotit stav.
Preto asi nieco jednoduche, bez elektroniky, cisto manual, bez predzosilovaca, bez sprostosti ako su BT alebo digitalizacia. Existuje nieco do 200eur ?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Dunar »

Ak to ma byt nieco bez novych serepeticiek, tak kludne nejaku staru Teslu (NC450, 470, 500), ci nejaky starsi Technics. A k tomu nejaku kvalitnu prenosku.
Ono aj tak tie kvalitne gramce Technicsy, Audi-Technicy atd. su aj tak len do velkej miery obslehnute Tesly. To bola naozaj svetova spicka. Po nejakej mensej renovacii (nove kable v ramene, prenoska...) stale budu kvalitne.

Ak nieco nove, tak najblizsie k 200€, co je ako tak kvalitne, je Audio-Technica AT-LP120. Sice ma serepeticky, ale je to fajn gramec.
Dobre su napr. aj Pro-ject radu Debut. Aj s OM5E prenoskou sa da kupit za nejakych 250€.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Pietro sk »

vraj modnute vyssie tesly su fajn.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: DAC ku receiveru

Príspevok od používateľa Majchel »

No to, kde zozeniem tie tesly?
Ja som skor chcel ist do toho co je dolezite. Nepotrebujem serepeticky, ale ak su naviac ok. Vyuzivat ich ale nebudem tak preco za ne platit ;)

Pozeral som aj Pro-Ject Primary, ta ma tiez solidnu prenosku pre moje ucely. Kazdopadne zacinam, je to nieco pre zaciatocnika, ale zasa to nesmie byt lacny sunt z ktoreho budem sklamany a zanevriem na gramofon a analog.

Návrat na "Nákupná poradňa"