Mini outdoorova IP kamera

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Mini outdoorova IP kamera

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Caute,

hladam lacnu outdoorovu IP kameru s ONVIF prip. RTSP, inymi slovami kompatibilnu so Synology Surveillance.

Potrebujem ju dat na okno, cca 5m od routra a napajat budem maximalne tenkym USB kablom alebo flat ethernet s POE, aby mi to voslo popod tesnenie okna.

Potrebujem aby mala bud fixny zoom alebo moznost zoomovania, 100 stupnovy zaber mi je na 2 veci, lebo potrebujem mat dohlad na parkovisko/cast zo 7. poschodia. Vychadza mi to na cca 12mm pri 1/2.7 senzore. A kedze to sa nebude pacit mnohym ludom, najlepsie keby ta kamera bola co najmensia/nenapadna. Dome/Bullet je mi jedno, ale miniaturny bullet by bol asi lepsi..

Mal som Xiaomi 1080p vykuchanu z obalu a na nej 2.8-12mm objektiv a skryte v kvetinaci pod umelym kvetom, ale neprezila zimu.. Sice by som mohol ist znova do takeho riesenia, ale rad by som to dal na Synology a tam uz je problem ze novsie modely nejdu flashnut na custom firmware s podporou RTSP.

Co som cital na SK internetoch, ochranu sukromia nemusim riesit (lebo na obraze nebude nic citatelne) ani oznamovat a teda by to malo byt plne legalne aj keby som mal tu kameru jasne viditelnu, ale nechce sa mi to vysvetlovat susedom.

Neviete nieco take poradit?
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Mini outdoorova IP kamera

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Toto je dobra otazka, ale zaujimalo by ma, co sa stalo s tou, co si mal, preco odisla, ak vies?
Nemam skusenost konkretnu, no ja to hladam tak ze dam do aliexpressu "mini ip cam" a podobne klucove slova a su tam naozaj male kamery.. otazne je tych 12mm, ci existuju..
Este by ma zaujimalo, ciste teoreticky, ta kamera co si mal, aj dovidela zretelne cez 7 poschodi? Nebol uhol prilis "vtáčí" ? Pripadne nevies tu kameru dat, ak tam mate, kontainerove stojisko? I ked potom je problem s napajanim..
No drzim palce, ja som na 12poschodi a je to z uhlu, kde neviem nevidim na auto a je to o nervy..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mini outdoorova IP kamera

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Neviem co sa jej stalo, zomrela .. ale kedze som nenasiel nic ine, kupil som znovu tu Xiaomi, rozluskol obal, naskrutkoval objektiv (ten bol cisty, cize zatecenie cez objektiv mozem vylucit) a fungujem dalej. Na plosaku kamery nebolo vidno ziadne poskodenie od vody ani nejake vyskratovane cesty, pri zapojeni na 2.1A zdroj sa aj rozsvieti ale cierny obraz, tak mozno jej bolo moc zima alebo moc teplo .. neviem .. druha funguje zatial asi mesiac, podla teplotneho senzora je v tom kvetinaci nonstop 50 stupnov tak si snad vykuri aj v zime :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Mini outdoorova IP kamera

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Hm, no skus dat na kvetinac bielu farbu, mohlo by to odrazit kus slnecnej energie. Potom by som skusil dat, tak ako by t nebolo vidiet, nejaky hlinikovy chladic, mohol by odviest teplo prec :) Pripadne aspon prevrtat kvetinac, predierkovat ho.. Ak mohol byt problem v tej vysokej teplote :)
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.

Návrat na "Nákupná poradňa"