Wifi router cca 100e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj ano aj nie... to je komplikovane, v kazdom pripade Chris nie je ziadne béčko. Ani céčko a u neho taketo veci budu hrat ulohu. Jeho totiz IT živí.
Aj s tou stabilitou je to sranda, dva z hentych troch co som uviedol hore riesil samovolne rebooty, pady, crashe... to som ani nespominal lebo naco.

Mna najviac vzrusuju tie zamknute veci operatorov - dostanes nejaky opticky konverter s radiom, firmware custom, updatnut nemozes, oni na to salam parky a potom ten svet vyzera tak ako vyzera.
Kam pozres, samy virus - kovid nekovid :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ludia si neuvedomuju zranitelnost cez internet. Drviva vacsina riesi problem az ked vznikne. Prevencia ziadna. Minuly tyzden sme riesili s jednym operatorom opticke pripojenie pre vystavbu co realizujeme. Zacali rozpravat.ako tam daju svoje zariadenia, ze to nema problem pokryt na cca 80% priestor atd. Ja som im zahlobil, ze by mohli nasadit nieco kvalitnejsie uz ako tie ich lacne cinske ksunty s uzavratym systemom a ze ta wifi na nich stoji za tri veci, tak na mna vsetci cumeli ako na chuja. Este som zabrdol aj do supportu nebiznis klientov, ale tam som aj skoncil. Uz som to radsej nehal tak :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa Hexaris »

Pre bezneho cloveka aby mu fungovala kompatiblita pokial mozno s kazdym device je aj ten blby tplink super, proste to funguje. U MT je to naprosta tragedia ak sa jedna o arm, este ze doma clovek nema zapnute nv2 a nestream lebo si vytrhal vsetko na hlave. 6.48 je ako tak uz funkcna, ale pre bezneho usera ktory nevie nic o wifi, je MT skor pain. Ubi funguje dobre ak vypneme vsetky features na zlepsenie pasma (funny). Zariadenia maju problem ci uz so sirkou 20/40, 802.11r, teraz je tam bug kedy mame plny log error offer lease. Ludia chcu auto restart a ubi ze nie, ze je chyba inde ak clovek potrebuje restartovat pravidelne AP :D :D Teda posledny fw to asi uz riesi.
Ak ma chut, ok kludne tu pomozeme ked sa rozhodne pre MT, ale ruku na srdce bude mu to vobec stat za to?

p.s. mne sa to mozno oplati ked ma clovek tisice ks na test :D
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

doma nemozes mat zapnute NV2 - na to sa ziadnou wifinou predsa nepripojis. Je to proprietary protokol Mikrotiku ktorym vedia komunikovat len jeho zariadenia medzi sebou, nieco podobne ako ma Ubiquity Airmax ci LTU ci co to maju, Airfiber protokoly ; ako ma Cambium svoju vlastnu "layer 1" vrstvu (PHY rádií) atd.

Toto Chris ovlada.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa Chris »

tak my pouzivame CAP2802/3802 a prechadzame na catalyst 9100, len tam su ine cenovky :) Ja som chcel nieco na doma lacne s mapplom, len nic schopne s openwrt som nenasiel a mikrotik ani 802.11ax nema, cize preto som sa pytal ci niekto nieco nepozna :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa Hexaris »

@mp3turbo Jasne ze to nepojde, to len na margo v akom stave MT poslednu dobu je :rolleyes: ... ak by som volil ja, tak ako router a fw MT a wifi aruba/ruckus.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Wifi router cca 100e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ubiquity ma kazdu chvilu vydat https://eu.store.ui.com/collections/ear ... ional-beta
ci sa oplati cakat netusim
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"