Server / ulozisko do malej firmy

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
joelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa joelancer »

Ahojte,

potrebujem poradit ako riesit ukladanie a distribuciu dat v malej firme - zubna klinika.
Pocet uzivatelskych PC - cca 5 (Win 10). Siet cez 6a kable do racku (dost velky na umiestnenie servra).
Vyuzitie - ulozisko dat, databaza (program SOSW), objednavkovy system, web stranka, pristup z kazdeho pocitaca

Rozmyslal som aj nad nejakym vykonnejsim Synology, alebo nieco ako HP Microserver...

Dakujem
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa Sugyi »

Zisti aky OS tam potrebujes. Cize ako bezi ten program/databaza a objednavkovy system.
Web stranku by som daval na hosting a nie lokalne. Takisto neviem ci maju objednavkovy system len lokalne alebo vyuzivaju nejaky internetovy.
Inak ten HP Microserver je overena cesta.
Používateľov profilový obrázok
joelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa joelancer »

“Ako bezi program” - na co presne sa mam pytat? Program sa vola SOSW... aktualne ma jednu licenciu na pc a tam je Win7...
Objednavkovy system nemaju aspon zatial
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak napriklad, potrebujes pre beh programu windows platformu? Na spusteni databazy potrebujes SQL, ci je to len lokalne spusteny program na nejakom PC, ktory ma zdielanu zlozku niekde na sieti a tam zapisuje? Naroky na HW?

Objednavkovy system zalezi od toho ake ma naroky. Ak je to len nejaka web sluzba, uplne nenarocna na HW, tak nevidim problem to spustit aj lokalne, pripadne to riesit hostingom
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa Hexaris »

Vzhladom na informacie sa to da povedat iba vseobecne. Bud ako tu padlo microserver od HP alebo nieco kratke od supemicro, nejake mozno hp, fujitsu. Ostatne riesit asi cez virtualizaciu. Web by som k sebe nedaval ak sa o to nema kto starat a hlavne ide o bezpecnost. Synology sa da pouzit, ale vzdy to bude kockopes. Ram by mohla stacit do 16GB a disky nejake ssd, pripadne klasika a k tomu ssd ako cache ak tam budes mat normalny FS.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa Sugyi »

Tak ked to chces davat z 1 licencie na 5 tak musis riesit aj licencovanie. Plus dodavatel by ti mal povedat ake maju sietove riesenie a ci vobec maju.

Ked nemaju objednavkovy system tak mozno by stalo za zvazenie ci by nechceli zeby sa zakaznici objednavali sami cez internet priamo na terminy. Neviem ci by tak vedeli fungovat. Mozno by usetrili par telefonatov.

Pozor na velkost toho racku. Servre byvaju dost dlhe (nie microserver) a niektore racky byvaju kratsie aj ked su dost vysoke a siroke.

Naroky na ulozisko si vies zistit asi z doterajsich dat. Kolko mali doteraz. Vynasobit x5 kedze budes po novom mat 5 klientov. Potom este x10 na 10 rokov plus rezerva. (predpokladam, ze 500gb ssd by malo staci)
Používateľov profilový obrázok
joelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa joelancer »

Tak nakoniec ziadny objednavkovy system nebude.

SW firma sa vyjadrila, ze staci aby bol jeden comp s lepsim procesorom i7 a da sa vyuzit aki server.

To sa mi velmi nepaci a radsej by som to riesil samostatnym serverom- mam kam dat aj skrinu.

Pocitace v ordinaciach budu mat urcite win, aky sw ma byt na serveri neviem.
Používateľov profilový obrázok
joelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Server / ulozisko do malej firmy

Príspevok od používateľa joelancer »

Este jeden update- jeden z pocitacov je i5 6500 v minitoweri, kde jendnes len jedno SSD. Pocitac bude takmer na 95% casu nevyuzity.

Moze byt server v tomto compe?
Sietove pripojenie by malo byt ok (Gb Lan)

Návrat na "Nákupná poradňa"