Robotický vysávač do 350€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa MoQwai »

Ahojte, ako názov témy hovorí, hľadám vlastne zázrakom žena ma o to poprosila(po roku prehovárania - isto klebetili s kamarátkami že aká to je fajná vecička :D ) aby som našiel nejaký schopný robotický vysávač.

Nevyznám sa , aké by to malo mať parametre. Bývame v dome , vstup do izieb riešene prechodovými listami, par ks kobercov.

-výhradne ma prosila aby to malo schopnú funkciu MOP-u z dôvodu že mame bábo, ktoré pomaly začne loziť tak aby to bolo ako tak stále "čisté"

Ostatné features si nechám poradiť - čo by to malo mať

Cena max do 350€

Ďakujem :good:
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa maniak »

Mal som Roborock S5, kde mop fungoval len na suchani navlhcenej handry po podlahe, ta sa navlhcovala z drziaka na vodu. S5 sa mi pokazila, dostal som peniaze spat a kupil teraz S5Max. Recenzie vravia, ze to ma uz celkom schopny mop. Je tam vacsia nadrzka na vodu a elektronicky riadena pumpa, ktora davkuje vodu smerom do mopu. Akoze, v zasade to vie zotriet (najma ak to das 2-3x prejst po jednom mieste), ale zazraky od toho necakaj. Vie to zotriet rozlicne kvapky po podlahe, jemne zaschnute, ale isto nie tvrdsie zaschnute veci.
https://www.youtube.com/watch?v=VSkw5FFur7Y
Cena za S5max je ale cez tvoj limit.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Pred tyzdnom som kupil s5 max na ali za 340, shipping z EU. Treba to sledovat, da sa odchytit za dobru cenu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa newmi »

Ja som pred par mesiacmi kupil v akcii symbo xbot 5 pro za cca 250€ to bolo tusim. Vysava slusne, ma aj funkciu mopu ale ako vyssie spominal maniak, je to len take roztieranie. Ale musim povedat ze ked to parkrat prejde po tom mieste tak to vycisti take mensie skvrny. Samozrejme, ked chcem poriadne umyt dlazku, treba normal mop.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Robota bez mapovania by som osobne radsej vynechal. Hlavne pre mna je dolezite aby som vedel nastavit nech vysava chodbu viac krat denne, kedze z tade sa nosi najviac bordelu ale celu byt len raz. Treba pockat na nejaku zlavu z ali a kupit z eu skladu, mne prisiel dneska s5 max a slusny upgrade z s5, tesim sa z neho cely den :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa newmi »

a naco bude cakat na aliexpress a Cinu ked moze mat nieco z EU a z 2r zarukou a slusnym servisom. Hlavne ked ma babo, ktore zacne lozit a predpokladam, ze aj ten vysavac to lahko moze schytat od neho (prisadne ho alebo nieco) a je jednoduchsie poslat to na Slovensko (alebo do Ciech) do servisu ako dakam cez pol zemegule :facepalm: :rolleyes:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa MoQwai »

Dakujem za odpovede, ano S5max je uz cez rozpocet , na to ju nenahovorim, cize symbo xbot 5 pro nema mapovanie ?

Tu funkciu by som chcel mat.

https://www.roboticky-vysavac.sk/symbo-laserbot-750 na tohto krasavca co hovorite ?
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Vies na co? Na to aby mal vysavac ktory je urovnou o galaxiu inde :)
A ak vysavac "schyta" tak vyreklamujes tak prd. Roborock ma pomerne lacne a dostupne snad vsetky nahradne diely.

S6ka je za pomerne dobru cenu na amazone
https://www.amazon.fr/dp/B07RYBT3DN/

K hentomu vysavacu neviem co povedat, test nanho som nevidel aj ked zo zaujimavosti sledujem yt kanaly co testuju tieto roboty.
Ked tak sa pozri po xiaomi mi robot vacuum (novej generacii)
https://m.alza.sk/xiaomi-mi-robot-vacuu ... 17.htm?o=1
ktory by sa mal zmestit do rozpoctu a mas tiez istu podporu a nahradne diely oproti hentym "random" vysavacom

//edit doublepost - newmi
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa maniak »

Werwest: na s5 sa mi pokazil motorcek na laseri. Kupovany bol tu v AT, reklamovany cez predajcu, nakoľko bol v zaruke. Ako, reklamacia trvala, lebo v AT nie je limit na dobu trvania, musel som zapojit pravnikov, ale zaruka bola uznana a dostal som peniaze spat. Keby som to kupoval cez amazon, tak je reklamacia uplne bez problemov.

Inak, bez mopu je vrajdobra aj Roborock S4, aspon podla vacuum wars.

//edit doublepost - newmi
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa newmi »

bavime sa o mapovani alebo mopovani? :D Ako cez appku xbot 5 pro robi mapu toho kde upratuje ale pokial viem nijak si to neuklada, ze co je co. Holt nema laser navigaciu. Inak samozrejme scheduler a podobne veci ma. Btw pred tym ako som kupil ten symbo, tak som prestudoval tony recenzii a v danej cenovej urovni si hravo poradil so xiaomi robotom. Ja som hlavne pozeral vykon, to ako uprace a vydrz. Nevravim ze to bola konkretne s5 max alebo s6 lebo si to uz nepamatam. Moze byt ze ine xiaomi su lepsie ale nie do tych 250€ co som ja hladal.

Ten symbo laserbot nepoznam ale myslim, a vzhladom aj na moje zatial skusenosti, ze symbo je dobra znacka, takze aj ten laserbot bude fajn ;)

ehm, chlapci, poznate tlacitko edit??? :!:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Ano mapovanie, ukladanie mapy.
Roboty bez toho ani nesledujem, kedze tie s mapovanim nie su o nic drahsie, cize to nema zmysel.
Treba pozret rakuten, a cez mailbox kupit bud ten mi robot pro za 250 alebo s5 max za 390
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa srebalat »

ja skusim este hodit do placu aj nieco od iRobot , za 359€ sa teraz da kupit uz celkom pekny model( https://xpressshop.sk/produkt/irobot-roomba-976/ ) , osobne mam najnizsi model z ich rady za 199€ , ale neviem si ho vynachvalit ako vysava, a nezaujima ma ze nema kamerku a podobne ako tento co som postol, proste ho dam rano vysavat cele poschodie a ked pridem z prace je pekne zaparkovany na nabijacke a vsetko je pekne povysavane, hlavne chlpy od psa na koberci su povysavane lepsie ako ked som vysaval rucne s vysavacom..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Roomba je lepsia iba vo vysavani kobercov, inak roborock vo vsetkom ostatnom vedie
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa MoQwai »

ach som vedel že to nebude ľahké :D

Symbo LASERBOT 750 WiFi :?
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black :?
irobot roomba 976 :?


Ten od Xiaomi sa mi pozdáva už aj kvôli tým náhradným dielom ktoré vravíte že sú pomerne "lacné" keď sa niečo dototo po záruke, ak náhodou ho nebudem chcieť z alzy odkiaľ budem vedieť že je to tá nová generácia ? Lebo ujo Google po zadaní Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black vyhodí ceny od 280 vyššie
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Robotický vysávač do 350€

Príspevok od používateľa werwest »

Na nejake symbo zabudni.
Kamera < lidar co sa tyka navigacie.
Roomba vs xiaomi zalezi na tom ci mas viac kobercov alebo podlah.
Ale akokolvek, ked ide o mop, tak s5 max vyhrava na plnej ciare. Toto predsalen neni investicia na rok, a s5 max predavaju za 407 ked uz je fuj fuj zahranicie, urcite by som sa poobzeral a hladal moznost ako zan priplatit.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Nákupná poradňa"