vie Smart Android TV 4k streaming ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Ahojte,

Nas 10 rocny LG 42LD650 dosluzil a rozhodujem sa pre kupu noveho TV do mensej obyvacky.

Ocakavam:
42" <-> 50"
4k
staci 50Hz
+-500e

90% sa bude pozerat na streaming videa a teda jak som pozeral dnesne Smart Android TV dokazu streamovat.
Otazka je ze ci dokazu aj 4k streaming ?
Napr.: Sony Bravia KD-43XG8096

Ide mi o to ci kupit TV uz s touto zabudovanou feature, alebo radsej kupit zvlast krabicku.
Ako prehravac by som chcel pouzivat KODI.

dik
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Otazkou je ze co si predstavujes pod pojmom "4k streaming". Ak aplikacia poskytuje takuto funkcionalitu a GPU daneho zariadenia to zvlada, tak s tym problem nie je.
Teda napriklad u Shield TV s Netflix 4k streamingom problem nie je. Nie je ani problem s prehravanim 4k H.265 obsahu. So Sony/Philips TV ti ale nepomozem.
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Vybrany TV ma:
SoC MediaTek MT5596
CPU ARM Cortex-A53
CPU Cores 4
CPU Frequency 1100 MHz
GPU ARM Mali-T860 MP2
GPU Cores 2
GPU Frequency 700 MHz
RAM 3 GB
Storage 16 GB
Operating System Android

Zvladne to 4k dekodovat/prehravat plynule 4k H265 napr. z Netflixu ?

Najde sa niekto so skusenostami s Android TV v Sony Bravia, alebo inom TV ?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa killswitch »

Mám Phililps 58PUS7304 https://www.displayspecifications.com/en/model/37ab198d
Teraz som skúsil prehrávať cez vstavaný prehliadač (DLNA z plex serveru) a 4K prehralo pekne (x256 mkv, HEVC Main 10 HDR)
Plex aplikácia prehrá tiež direct stream 4k v pohode, Smart YoutubeTV https://smartyoutubetv.github.io/ aplikácia prehráva 4k úplne bez problémov.

Netflix nepoužívam, takže ti to nemám ako odskúšať.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa hulo92 »

neviem preco by hociaka smart telka nemala vediet prehravat 4k netflix
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

hulo92 napísal: Ne 14. Jún, 2020, 16:10 neviem preco by hociaka smart telka nemala vediet prehravat 4k netflix
napr. lebo vraj do tych TV davaju lacny HW ako napr 100Mbit/s sietovky ktore mavaju problem s 4k s vysokym bitrate.
Cize napr. situacia. Mam v LAN NAS s 4k .mkv H265 obsahom. V PC aj v Mobile Sony XZ3 mam Kodi ktore to prehravaju no problem.
Otazka je ci aj ta Bravia to bude prehravat no problem. HW spec som uz dal.
Mam si kupit Android TV za 500e ? alebo TV bez Androidu za 350e a ku tomu napr. spominany Shield TV.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa zoom »

Hello, mam Philips s Android TV (65OLED803, rocnik 2018), skusal som tam nainstalovane Kodi, ale isiel by som do samostatnej krabicky. Je vidiet, ze ten CPU v TV je len tak... akurat aby zvladol, co treba a nic viac. Streamovat napr. Netflix 4K HDR tam v pohode ide, ale TV ma potom viditelne oneskorene reakcie v menu.

Ako krabicku velmi odporucam Vero 4K+. Prijemna krabicka, bezi na tom OSMC s Kodi a hlavne normalny vyrobca. Takze odpovedaju na fore, staraju sa o updaty (garantovanych 5 rokov updatov), pribaleny dialkovy ovladac je fajn, podporuje HDMi-CEC properly(!). Pricom updaty nie su len nejake, ze... eee, tu sme zmenili ikonku, ale normalne vyvijaju teraz vlastny video stack pre 3D a HDR10+. Tu mas posledny change log, ako to asi vyzera pri updatoch.

Je mozne, ze novsie Philipsy s rychlejsim CPU su uz na tom lepsie, ale odporucanie mat vlastnu krabicku by som nemenil. A ked si ju nahodou budes kupovat, kup si rovno niekde aj proper HDMI 2.0 kabel. Ten dodavany totiz nepretlaci 4K a HDR. Neviem, preco to tak maju, ale maju to. Som doma debugoval, ze preco mi nejde obraz na TV.

Ta tvoja posledna otazka: Shield TV bude asi zasadne rychlejsi ako akykolvek CPU v TV. Nvidiu nemam rad, mali aj dlho problem tusim s prepinanim farebnych priestorov. Asi uz opravene nejakym poslednejsim firmwarom.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa shiro »

100Mbit LAN je v pohode na 4k stream z Netflixu. Prehravanie videofilnych 4k ripov s 200Mbit bitratom nieje cesta, ktoru vyrobcovia spotr. elektroniky podporuju. Podla nich si mas kupit 4k BD prehravac :-)
Tusim ani neexistuje TV s gigabit LAN.
Dalsia moznost je kupa multimed. krabicky ala nvidia shield, ci vero4k+, majucich dost rychle rozhrania pre prehravanie podobne vysokych bitratov. Potom nemusis riesit rychlost LAN do TV, pretoze TV bude len zobrazovatko.

Mam vero4k, co je predchodca vero4k+. Mozem potvrdit, co pise Zoom vyssie.
V pohode prehram testovacie videa z jellybean.us 4k h265 s 250Mbit bitratom. Samozrejme len z interneho uloziska, krabicka ma USB 2.0, ktore na to nestaci a 100MBit LAN tiez nie. V sucasnosti predavany Vero4k+ je oproti predchodcovi vylepseny o gigabit LAN ma kusok navysene takty GPU, tam by problem byt nemal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa Dunar »

b8wrdoc napísal: Ne 14. Jún, 2020, 16:25 napr. lebo vraj do tych TV davaju lacny HW ako napr ktore mavaju problem s 4k s vysokym bitrate.
TV nemavaju problem so streamovanim cez net. To je nezmysel. 100Mbit/s sietovky, to ma aj 99,99% android krabičiek. V tom rozdiel nie je. To čo ponuka net, prehraš uplne bez problemov na ktoromkoľvek TV (aj bez androidu).

Inak ten Sony nie, ak niečo s androidom, tak Philips 43PUS7304. Lepši obraz, lacnejši, Ambilight a pri kupe u vybranych predajcov (do 30. 6.) je aktualne akcia na 5 rokov zaruky.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: vie Smart Android TV 4k streaming ?

Príspevok od používateľa CageJ »

Môžem odporučiť mám ho doma (tuším teda 7303).

Návrat na "Nákupná poradňa"