Upgrade Pc od HP

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Jozef32
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 27. Mar, 2020, 13:38

Upgrade Pc od HP

Príspevok od používateľa Jozef32 »

Ahojte.
Chcel by som vás poprosiť o radu, rád by som upgradoval moju zostavu.
Mám kupovaný Pc od hp omen. Prevažne hrám pubg, BF5, Warzonev 1080p, časom by som chcel prejsť na 1440.
Chcel by som tam bachnúť aspoň 2070 super, nejakú lepšiu gaming verziu, výrobcu nemám vybraného. Do mojej skrine zmestim Max 280mm, riešil by som teda novú skriňu, a asi aj zdroj keďže je tam len 500w

Základná doska je MS-7A61 ver.1.0
I7 7700
GPU GTX 1070

Vedeli by ste mi poradiť či upgradovať a osadiť to do tejto dosky alebo kúpiť aj novú dosku a procák.
Ak by som bral len GPU, skriňu a zdroj tak rátam cca 800€
Ak by ale bolo nutné meniť aj zbytok tak s cenou pôjdem vyššie.

Vedel by niekto povedať čo by bolo ideálne kompatibilné s mojou doskou? Do akej skrine to hodiť? Moc sa v týchto "predskladanych" zostavách od HP nevyznám, aj ľutujem že som to kúpil.
Ďakujem pekne za každú radu a názor.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Upgrade Pc od HP

Príspevok od používateľa mirjak »

Moj nazor... s takymi upravami a uvahou, ze nova vga, zdroj, skrina, doska, procak... skus to radsej cele predat (prave ako znackovy celok to ma zrejme vacsiu hodnotu) a postavit novy stroj. Alternativne ako pises, len nova VGA + adekvatny zdroj
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4105
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade Pc od HP

Príspevok od používateľa castelL »

Prave ako značkový Pc to má ďaleko nižšiu hodnotu čo sa týka predaja.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Upgrade Pc od HP

Príspevok od používateľa shiro »

...a velku moznost problemov pri pozdejsich upgradoch. zbavit sa toho kym sa da a kupit normalnu skladacku, ked chce clovek upgradovat. tieto znackove tzv herne pc sa beru ako spotrebak - je to slabe? kupim novy.
Ktovie, ci to ma vobec standart ATX konektory zo zdroja. znackove pc to radi mavaju nejake svoje nestandardne, a clovek tam neda ani len normalny zdroj.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Jozef32
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 27. Mar, 2020, 13:38

Re: Upgrade Pc od HP

Príspevok od používateľa Jozef32 »

Ďakujem za rady, už som to aj hodil na bazoš.

Návrat na "Nákupná poradňa"