pCloud za polovicu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Kris87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 10. Sep, 2019, 09:20

pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Kris87 »

ahojte, mohol by som mať pCloud Premium 500GB + Crypto Lifetime za 150.-€ normálna cena je 300.-€ a neviem čo mám robiť, či to zobrať alebo nie? poviem pravdu, že aj by som to chcel, len je to zas 150.-€, kamoš sa ma včera spýtal, že či by som to využil, tak keby som to mal aj možno aj áno, dal by som tam dôležité veci, ako napr fotky z osláv, dovolenky vianoce a pod. viem že si poviete že na cloud také nepatrí, no písal som s nimi a oni moje súbory nevidia, a preto je tá služba crypto aby mi to šifrovalo dáta,,
vy by ste čo robili? zobrali či nie?

momentálne používam dropbox, mám tam len 23,5GB synchronizujem s mobilom a PC fotky čo nafotím, zatial to stačí keďže vždy nové fotky presúvam do PC, a dropbox uvolnujem,,
hovoria že pCloud je rýchlejší ale je to pravda, skúsil som a zdá sa mi že fakt je,,

čakám na vaše názory,,
Fractal Design Define C černá (okno TG), MB: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, CPU: INTEL Core i9-9900K (3.6GHz, 16M, LGA1151) delid, RAM: G.Skill D432GB 3000-16 Trident Z RGB K4 GSK, GPU: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G, SSD: Samsung 970 EVO PLUS M.2 1000GB - Samsung 860 EVO SATA III 2TB, Source: Seasonic Prime Pt 650 650W 80Plus Platinum, Cooler: Noctua NH-D15S Noctua NF-A14 PWM Chromax.black.swap 2x, Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap 1x Noctua NF-S12A PWM Chromax.black.swap 1x, CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit - schwarz/rot Kristian
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Snake »

Za mna nie, mna stoji 5TB + OneDrive cca 4,5€ mesacne :D tak si sprav matiku :D





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa scream »

mne to svieti v zlave za 175E, tak to boh vie ako neusetris oproti standardu...lifetime ti je na 2 veci...o 5 rokov moze byt 500GB free u googlu...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
XYZ.HELP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa XYZ.HELP »

Snake napísal: Št 06. Feb, 2020, 20:57 Za mna nie, mna stoji 5TB + OneDrive cca 4,5€ mesacne :D tak si sprav matiku :D
chcel by som tak 2TB cloud, poradis mi ako najlacnejsie? Dik
i7 9700k 4.8GHz, NH-D14, GB Aorus Z390 PRO, GB 1080 Ti Aorus, G.SKILL 32 GB 3200MHz TridentZ RGB CL 16, SSD: 970 EVO PLUS 1TB, 3x Noctua NF-A14 PWM Chromax, 3x Enermax T.B. Silence 120mm, Seasonic X-660, Fractal Design R2, Dell AW3418DW, Acer Predator Z35P, MB Pro 13 2017, iPhone 11 Pro Max, CS:GO Global Elite
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak pouzivas telefon s androidom, tak si predplat za 9.99€ mesacne 2TB ulozisko v Google disk, respektive Google ONE. Sluzba je od google, takze mozes si tam zalohovat cely telefon a neriesit sluzby tretich stran na zalohy
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa scream »

Zalezi, co clovek od cloudu pozaduje ale da sa to z casti riesit aj domacim NAS a to je asi najlacnejsie a najbezpecnejsie riesenie z dlhodobeho hladiska :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kris87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 10. Sep, 2019, 09:20

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Kris87 »

sorry, že až teraz píšem, nechodia mi oznamovacie maily z fóra, neviem prečo,,
noo, teraz to mám poriešený vlastný cloud tak, že disk (SSD Samsung 2TB 860 Evo) mám v takomto boxe https://www.alza.sk/axagon-ee25-xa6-aline-d5293191.htm a ten mám napojený do routru cez USB a zdielaný cez SMB a FTP, takže k dátam mám prístup aj z vonka, a v PC mám soft GoodSync cez ktorý synchronizujem disk v PC s tým čo mám k routru pripojený,, lenže, tá krabička Axagon mi svieti v kuse, tak neviem či dáva do režimu spánku disk, podla popisu by tá krabička mala vedieť dávať do spánku, len či dáva to neviem nakolko ledka na nej svieti v kuse, a chcem mať prístup k dátam aj z vonka, cez FTP ako mám teraz je to trošku pomalé ale nevadí, ide mi o to aby sa disk šetril a dával sa uspať,, pred rokom aj pol mi odišiel celý HDD, musel som poslať do jednej firmy v BA aby mi vytiahli dáta za nie lacné peniaze, takže to riešim tým synchronizovaným to mám ako zálohu a hned mám aj prístup z vonka,, chalani mi hovori, že SSD má menšiu životnosť ako HDD ale HDD už nechcem, odišlo mi za 5 rokov 3 HDD-čok, tak mi radili ešte cloud, viem že pcloud dáva aj 2TB doživotne, a má aj službu crypto, na google by som nedal svoje všetky dáta čo mám v pc,
takže neviem ako to poriečiť? alebo či nechám ako mám teraz ten disk k routru napojený neviem,, a onedrive mi velmi pomalý, ten by som nechcel tiež
Fractal Design Define C černá (okno TG), MB: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, CPU: INTEL Core i9-9900K (3.6GHz, 16M, LGA1151) delid, RAM: G.Skill D432GB 3000-16 Trident Z RGB K4 GSK, GPU: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G, SSD: Samsung 970 EVO PLUS M.2 1000GB - Samsung 860 EVO SATA III 2TB, Source: Seasonic Prime Pt 650 650W 80Plus Platinum, Cooler: Noctua NH-D15S Noctua NF-A14 PWM Chromax.black.swap 2x, Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap 1x Noctua NF-S12A PWM Chromax.black.swap 1x, CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit - schwarz/rot Kristian
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Snake »

Kup to a daj vediet po rokoch (ak budu fungovat), lebo ty mas problem s 90% sluzbami a prisiel si si sem obhajit svoje.





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa scream »

NAS synology... prasknes tam 2 HDD s mirrorom, pristup z vonka cez ich servre. alebo bezny cloud.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa werwest »

Si das este z neho backup na C2, je za 25 rocne za 300gb.
Ja mam 1TB za 70, od 1tb hore to je s deduplikaciou
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa HellAngel »

no mat zalohu dat na ktorych ti zalezi na jednom disku, nie je moc dobre, respektive uplne cele zle. o tom si sa ale presvedcil ako citam.

najprv si utras co vlastne chces a hlavne kolko si do toho ochotny zainvestovat. Aj cloudove sluzby dokazu poskytnut velmi dobru rychlost smerom dnu aj von, ale to sa skor bavime o biznis rieseniach, ktore ale nestoja 7€ mesacne.

ak to chces mat doma tak doporucujem si spravit alebo kupit NAS. Pri hotovych NAS ale treba si radsej trochu priplatit. Lacne NAS maju slaby vykon, co v pripade rebuildu diskoveho pola je problem. Rebuild sa ani nemusi dokoncit a prides o vsetky data. Pridadne ak sa pouziju 2TB disky, tak rebuild moze trvat aj tyzden.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Snake »

scream napísal: Ne 09. Feb, 2020, 21:03 NAS synology... prasknes tam 2 HDD s mirrorom, pristup z vonka cez ich servre. alebo bezny cloud.
a je tam kde zacal a preco to riesi, kym si ludia neuvedomia ze 3-2-1-1 princip je nutny aj v domacich prostrediach tak bohuzial. A bohuzial to aj nieco stoji, neviem preco si vy chlapci myslite tuna ze bachnut nieco do raidu je riesenie, lebo aj btrfs sa uz zdrbalo, a potom mas 2x nic.





.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 786
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Hexaris »

A preto je btrfs v syno nad lvm a os je na ext4, este suhlasim to davat do C2 + ja to mam este do dalsieho nas mimo dom. Plus to NAS to laduje este do inej lokacie :) Takze 3 dalsie lokacie, geolokacne oddelene. Ale k teme, asi jedine onedrive ako pise had, hlavne rychlost je super. Cena je pritulna. Ak by vtedy neorezali kapacitu, tak som tam dodnes. Inak ak nepotrebujes priamo citat data, tak tu mas stale aws, backblaze atd. Aws som pouzival funguje spolahlivo, len treba dobre vybrat model (:
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa scream »

Snake napísal: Po 10. Feb, 2020, 00:39
scream napísal: Ne 09. Feb, 2020, 21:03 NAS synology... prasknes tam 2 HDD s mirrorom, pristup z vonka cez ich servre. alebo bezny cloud.
a je tam kde zacal a preco to riesi, kym si ludia neuvedomia ze 3-2-1-1 princip je nutny aj v domacich prostrediach tak bohuzial. A bohuzial to aj nieco stoji, neviem preco si vy chlapci myslite tuna ze bachnut nieco do raidu je riesenie, lebo aj btrfs sa uz zdrbalo, a potom mas 2x nic.
No NAS ma za tie prachy trosku lepsiu vyuzitelnost, hlavne v domacnosti, kedze to mas v jednej sieti alebo po kabli ako cloud. Ako centralne ulozisko dat pre vsetky mobily a laptopy je to podla mna stale top riesenie. Replikovat si to uz mozes, kde chces a ako chces, kludne Synology C2 Backup.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kris87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 10. Sep, 2019, 09:20

Re: pCloud za polovicu

Príspevok od používateľa Kris87 »

takže, dozvedel som sa isté veci, že či mi SSD v kuse ide čo mám napojený k tomu routru, a zistenie bolo také, že to je ako keby som sa pýtal že či je zapnutý USB klúč ktorý mám strčený do PC, SSD nie je ako HDD ktorý sa vie dať do spánku a prestať sa točiť,, SSD je ako klúč, je v nonstop zapnutý ale funguje len ked číta alebo zapisuje, ale ked je v nečinnosti tak je akurát len pod napätím, bez odberu,
čítal som aj články, a že SSD by malo vydržať viac ako HDD, samozrejme nehádam sa, možete mať doma aj 15 ročné HDD ktoré funguje, no mne za 5 rokov odišli 3 HDD,
ale k veci,, dostal som od viacerých rady, že to mám nechať ako mám, SSD napojené k routru a dalej synchronizovať veci ako mám, že za cloud je zbytočné dať cca 480€, ked mi odíde SSD v pc tak budem mať zálohu na disku pod routrom, a ked to odíde tak bude v pc, rozmýšlal som aj nad NAS https://www.alza.sk/synology-ds218j-d5150061.htm len to je dalšia vec ktorá žerie elektrinu, a aj tak už máme plno vecí, tak nechcel by som dalšiu,,
cloud mi stále nedá pokoj, ale je to 480.-€ ako zohnal by som som love napr predal ten SSD čo mám k routru a ešte nejaké drobnosti, len svoje veci už nemám v 100% súkromí, ale niekde v cudzine na servery, a mám v pc odfotený aj OP, adresy rozne, lekárske dokumenty a pod.

werwest - od koho máš cloud? 1TB za 30? mne by stačilo aj 1TB
Fractal Design Define C černá (okno TG), MB: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, CPU: INTEL Core i9-9900K (3.6GHz, 16M, LGA1151) delid, RAM: G.Skill D432GB 3000-16 Trident Z RGB K4 GSK, GPU: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G, SSD: Samsung 970 EVO PLUS M.2 1000GB - Samsung 860 EVO SATA III 2TB, Source: Seasonic Prime Pt 650 650W 80Plus Platinum, Cooler: Noctua NH-D15S Noctua NF-A14 PWM Chromax.black.swap 2x, Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap 1x Noctua NF-S12A PWM Chromax.black.swap 1x, CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit - schwarz/rot Kristian

Návrat na "Nákupná poradňa"