TV 49'' tak do 500e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Lachdadan »

Caute

viem ze tu je strasne velke mnozstvo tv vlakien a v mnohcyh boli aj 49 TV spomenute, ale rad by som poprosil s vyberom TV v tejto kategorii.

Vyuzitie TV bude siroke - primarne netflix a filmy cez HDD, potom ked tak sport a hry (couch co-op hry a Fifa). Normalne TV stanice nepozerame. Mame zaluzie, ale miestnost je dost slnecna, Vzdialenost TV od gauca je nieco pod 2,5m. Som obmedzeny rozmermy priestoru, kde vo vstavanej srkini mame sirku len 115cm na TV. Terajsia TV je 12 rocne panasonic Viera (37'').

Co som sa pozeral tak hisense 7100-7500 su casto odporucanu, len sirka je uz asi moc (vleze to tam, ale ked budem chciet nieco pripojit bude to asi otravne sa tam s tim serkat:) + 7100 sa da kupit za 299e, 7500 je 429e a rozdieli tam vyzeraju len v roznych super mega enhanceroch - tam by som sa opytal ci to je realne hodne tych 130e naviac. Este co sa mne osobne zda ako uzitocne je local dimming funkcia, co ma napriklad H50U7B, ale to uz je za 499e, cize opat, ci to stoji realne za 200e. Taktiez mam dilemu, ci nezobrat racsej 100hz tv, ale tam je vyber velmi maly a ide v podste cez rozpocet.

Som si vedomi toho, ze mnohe je subjektivna vec a pre niekoho tie funkcie neznamenaju nic, pre niekoho so elementarne pre jeho TV.

Vopred vdaka za rady.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Dunar »

Keď maš širku 115 cm, tak keď budeš chcieť niečo strkať aj do 49", tak to tiež bude otravne tam niečo strkať. Rozdiel v širke medzi 50" a 49" je nejakych +/- 0-5 cm (podľa širky ramov jednotlivych modelov), tak tam si veľmi nepomôžeš. Každopadne ak maš miesto zhora, tak to nebude až taky problem.
Ber radšej 50", tam maš istotu lepšieho panela ako v 49".

Local dimming v tejto kategorii užitočny veľmi nie je. To ma prinos u modelov s direct led, ale to sme v uplne inej kategorii. U edge led veľmi nie.

B7500 ma oproti B7100 širši gamut, interpolaciu pohybu, širšiu podporu HDR formatov, bluetooth, lepši zvuk a tenšie ramy.
U7B už ma potom lepši obrazovy procesor, tam je už ten obrazovy rozdiel väčši.

100 Hz modelov v uhlopriečke 49" je na trhu veľmi malo (nejake 3-4 modely) a do 500€ nehrozi.

Skus zvažiť aj Philips 50PUS7304, je sice nad limit (550€), Ambilight si v tvojom pripade neužiješ, ale spracovanie obrazu je u tych novych Philipsov veľmi dobre.
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Lachdadan »

Vdaka za rady Dunar.

Zvazoval som to a na co som pred tym este nemyslel je, ze keby to malo byt tak natesno (cca 1 cm na oboch stranach), tak by to muselo byt uplne vpredu toho "vyklenku" co tam mame, cize ak tam je podstavec na hlbku, tak by som to musel dat priblizne 10 cm do vnutra, co by uz mohol byt problem pri pozerani (ak by clovek nepozeral priamo na tv, tak by nevidel kraje, neviem ci svetlo odrazajuce zo stien "vyklenka" by nemalo nejaky vpliv na kvalitu)

Cize mozno by som nakoniec hladal 43'', tam som nasiel ten Philips 43PUS7304 za 430e
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Lachdadan »

Caute

ozivujem tuto temu, kedze pred rokom som nakoniec nekupoval TV.

Podmienky su viac menej tie iste - ako som pisal pred rokom, asi by som zvazoval 43'', kedze bude asi tak 10 cm vo vnutri a tim padom by z vacsich uhlov nebolo vidiet okraj obrazovky kvoli skrini.

Rozpocet ostava, ale teoreticky viem mat 200e vouchre do niekolkych obchodov, cize asi tak do 700e

Bol som pozerat v jednom obchode a celkom sa mi pacil obraz na sony-kd-43x81j https://www.hej.sk/televizor-sony-kd-43 ... gJlQPD_BwE

Mali tam aj Philips 43PUS7805, co je casto odporucany model, ale obraz sa mi moc nepozdaval. Problem ale je, ze na kazdej tv tam maju rozne veci pustene a niektore vyzerali by nastavene s kvalitnim zdojom obsahu, ale to philips tam malo len nejaku reklamu a cele sa mi zdalo divne malo svetle, nevyrazne, co moze byt aj nastavenim len.

Hisense tam mali len ten zakladny, bolo to ok, ale nic extra.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Dunar »

Pokial si nevypytas v predajni dialkove a nepohras sa s nastavenim, vela toho nenaporovnavas. A v predajni je vela svetla, tam sa straca cierna farba. Co je prave problem toho Sony kedze ma IPS panel. 700€ je zanho vela.

Philips 43PUS8505 ma VA panel a lepsi obrazovy procesor ako 7805. Akurat nevyuzijes Ambilight.
Alebo potom nejaky Qckovy Samsung.
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Lachdadan »

dik za rychlu odpoved Dunar - no prave mne prisiel ten philip na papieri lepsi, tak som sa cudoval, ked som to videl nazivo a bolo to v podstate ani nie ok, ale zle...ale skusim teda este raz ist do nejakej predajne a pohrat sa z nastavenim a nech tam daju nejaky kvalitnejsi zdroj videa. Na tom 43'' ten amblitight uz by bol aj vidiet,trochu, ale v predajni ma to nejako nenadchlo. Rozmyslal som nad 100hz, ale nasiel som len trochu vyssiu verziu toho sony 43X85J - ale stoji uz okolo 870, co neviem ci by sa oplatilo priplatit 370e orpoti tomu Philips 8505napr
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Dunar »

Da sa splasit za cca 850€. 150€ nad limit je asi ok.
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Lachdadan »

priebezne sledujem ceny a stale spekulujem - rozmyslal som, ze kupim detom xbox/ps na vianoce, nasiel som vsak tuto ponuku

https://www.mall.sk/smart-tv/lg-oled48c ... parameters

je to oled, 100hz, velkost dobra a maju tam k tomu xbox s - len neviem ci to je kvalitny kus, ale predpokladam ze aj horsi oled je lepsi ako priemerna led.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 49'' tak do 500e

Príspevok od používateľa Dunar »

Po obrazovej stranke je to urcite lepsie.

Návrat na "Nákupná poradňa"