Notebook na upravu fotiek

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa |lucas| »

Caute, zhanam pre znameho novy ntb, vyuzitie hlavne uprava fotiek, videa. Pouziva adobe lightroom a photoshop, cenovo by sa chcel vojst do tych 800e. Mate nejake tipy? Diky.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa pepkopav »

dell xps z bazáru...žiadny nový nb do 800€ nieje príliš vhodný,tam sa budú musieť robiť riadne kompromisy,hlavne čo sa týka displeja...

https://www.alza.sk/hp-probook-450-g6-d5604513.htm

+ dokúpiť RAM
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa Snake »

nechyba ti tam jednotka pred tou osmickou? Lebo to tak vyzera, uprava fotiek a videa sa neda robit na notebookoch co maju 45% pokrytie sRGB a vykon vdaka fejkovemu turbu. Nech si ujasni co chce, lebo ak chce nieco za 800€, tak to rozhodne neni na upravu fotiek a videa, to je kancelarsky.
pepkopav napísal: Ut 14. Jan, 2020, 11:37 dell xps z bazáru..
ale fuj :)





.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa |lucas| »

Tak zas to neni úprava na profi urovni, vsetko len tak pre seba, hobby by som povedal. Len som chcel vedieť na čo sa asi zamerať, či treba aj dobrú grafiku alebo stačí integrovaná a hlavne riešiť procak s ram.
Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa Mando »

Hlavne kvalitný displej aby si mal čo najrelistickejšie farby.
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa Snake »

|lucas| napísal: Ut 14. Jan, 2020, 19:28 Tak zas to neni úprava na profi urovni, vsetko len tak pre seba, hobby by som povedal. Len som chcel vedieť na čo sa asi zamerať, či treba aj dobrú grafiku alebo stačí integrovaná a hlavne riešiť procak s ram.
este raz, fotky mas povacsinou v adobe rgb, za 800€ mas 45%/72% pokrytie sRGB, je uplne jedno ci to je hobby alebo nie. Video, ake? v com? premiere? Aky vystupny format? aky level enkodingu? ake rozlisko? aky vykon caka od scrubbingu?

Vies lebo toto co tu riesis je jak keby ja som si dosiel kupit auto, a teraz sa ma opytaju akej triedy, a ja hned prelaknuto poviem no viete ja len rekreacne na take jazdenie, sak nech to ma 4 kolesa a volant. Ked niekto pride sem ze ide riesit NLVE/NLAE/DTP, tak vie preco si na zaklade toho vybera notas, vid analogia hore s autom, ja chcem jazdit, chcem tym padom auto, tak potom sa nekrutim. 800€ mas zakladny office work a povacsinou iGPU so 6bit vystupom a panelom. Doloz prosim co bude robit a v com bude robit a potom sa mozeme bavit dalej :). Ak chce niekto v roku 2020 co uz kazdy druhy mobil nahrava 4k o slusnom bitrate robit video, tak sa bavime o notebookoch ThinkPad P series, ZBook DreamColor mWS a Precision serie, a rozhodne nie s budgetom 800€.

PS: fascinuje ma ako tu vytahujeme Photoshop a lightroom za ktory rocne da to co teraz chce dat za notebook a pouziva sa rozhodne nie v hobby sfere, samozrejme ak to neni zlodej/socka a nema to upiratene aj to tri verzie dozadu lebo to su posledne cracknutelne. mmm, to mu na tych nonISV ovladacoch pojde naozaj paradne :).





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12265
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa HellAngel »

fotku upravis aj v skicari :laugh: na to ti staci aj notas za polovicu :laugh:

licenciu programov v ktorych sa ide robit by som nerozoberal. ak riesi notas za 800€ na hobby upravu, tak si asi zrejme neplati licencie programov, co stoja viacej ako ten notas, tak ako spomenul snake

chces auto na preteky, ale rozpocet mas tak na hrcu na styroch kolesach.
NB: Asus ROG Strix G16
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa |lucas| »

Licenciu by som neriesil, neviem ako to ma ale pochubujem keď chce notas za taku cenu ze si platí licenciu...ďalšia vec, ja to nekupujem, ja som strop nezadal, ani požiadavky, viem ze v tej cene vela vody nenamuti, takže zabudnite na "notebook na upravu fotiek " pretoze sa to tu zacalo uberat trochu inym smerom ako som čakal. Cize dajme tomu, že hľadám co najlepší office ntb do 800e.
Naposledy upravil/-a |lucas| v Ut 14. Jan, 2020, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa Snake »

Hore mas probook, nic lepsie nedas (tak aby sa to nerozpadlo)





.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Notebook na upravu fotiek

Príspevok od používateľa |lucas| »

Ok, posuniem, diky.

Návrat na "Nákupná poradňa"