nakup NT

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
benyla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2014, 16:47

nakup NT

Príspevok od používateľa benyla »

dobrý deň
Nakoľko ste mi na fóre už dobre poradili pri kúpe a moje znalosti v IT sa stále nezlepšili prosím Vás znalých o radu pri výbere repas NT, Cena do 200-250 eur. Bude náhrada za Acer Aspire ES 15, DD3 4 GB , 128GB SSD, intel pentium 4405U 2,1,GHz,2MB L3 cache túto
https://pc.bazos.sk/inzerat/104785216/1 ... -zar2r.php
Bude na bežnú prácu tu tam film, a bude viackrát aj cestovať so mnou
Je to dobrá cena za tento NT, alebo sa radšej vyhýbať NT z bazošu ? máte skúsenosť s týmto predajcom ? ale niečo iné poradiť ?
ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa pepkopav »

15,6" s rozlíšením ,len HD,určite nie...to aspoň HD+ alebo full HD...

https://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebooky?pager=36

pozri,túto stránku,je tam elitebook 840G1 za 217,99 bez DPH...novší,väčšia ram aj ssd,displej HD+...tiež 2 roky záruka...je tam toho na výber viac...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
benyla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2014, 16:47

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa benyla »

Pepkopav ďakujem za odpoveď (nie prvý krát) ako som sa na to pozeral tak tieto NT nemajú mechaniku CD. je to praktické? dá sa pripojiť externá?
ešte by som sa chcel informovať či sa oplatí ísť do repas PC. Chlapec sa mi dostáva do veku, že začína hrať hry (legends o games) (samozrejme pri iných aktivitách a učení) a chcel by som nahradiť tento PC
AMD A8 3850 APU with radeon HD graphics 2,9 GHz, Ram 4 GB, 64 bitový, HDD asi 500GB. samsung obrazovku (sync master E1920)
Teraz keď sa na to pozerám tak HDD mám rozdelený na
lokalny C 111 GB
lokalny F 151GB
vyhradený E 99,9 GB
data G 314 GB
je to takto v poriadku?? za pomoc vopred ďakujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa HellAngel »

dvd mechanikusi mozes kupit aj externu. Casom zistis ze je to uz prezitok a postupne toto medium vypustis zo zivota

osobne som za tie reapasy ako notebooky z bazosa v tejto cene. Repas mas aj so zarukou, kdezto cez bazar nemas ziadnu zaruku vratenia v pripade pokazenia notebooku a v tejto cene su tam vacsinou totalne shity.

Chlapec ma kolko rokov? To co ma je uz celkom stary stroj a neinvestoval by som do neho. Skor by som kupil nejaky solidnejsi zaklad s integrovanou grafikou a ked to rozpocet dovoli neskor dokupil graficku kartu. zaklad ratam tak cca 400€

napriklad Ryzen 5 3400G
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa pepkopav »

externú mechaniku nieje problém pripojiť cez usb slot...ale ak chceš tým nb nahradiť stolný pc(aj na hry) tak takéto biznis booky niesú dobrým riešením,kvoli slabej,len integrovanej grafike...ak trváš na nb,lepší bude herný nb ak nie,tak pc,ktorý bude mať pri rovnakej cene,vyšší výkon..toto si treba ujasniť...len pri tom rozpočte,to nijak ružovo nevidím...aj slabší pc,ktorý rozbehá nejaké hry bude stať,len bedňa aspoň 400€...ale zas tú hru,čo si uviedol,utiahne aj integrovaná gk..

ps: ako vidím,HellAngel ma predbehol ale v podstate máme rovnaký názor...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
benyla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2014, 16:47

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa benyla »

pani ďakujem za odpoveď.
NT nebude náhrada za stolový. Ten sa osobitne kupuje na prácu.
Takže tie stolové repas počítače sú nevyhovujúce ? nebola by to dobrá náhrada za môj? naozaj nehľadám extra delo.

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: nakup NT

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak sa na tom planuju hrat hry, tak repas biznis notebooku alebo PC nema zmysel. PC na hry si treba poskladat. Do 400€ sa zmestis a vykon je celkom solindy. Ked si pozries youtube, tak na rom procesore a integrovanej grafike beha v pohode aj GTA5, co je uz hra inde ako to co si pisal

ak potrebujes notas za 250€ na pracu, tak si myslim ze repas je dobra cesta, a asi ta najlepsia. Kupovat nieco neoverene z bazara, je celkom risk a pri repasoch potesi 2 roky zaruka, velmi pekny stav tych notebookov.

a k tej tovjej poslednej otazke ohladne repasovaneho PC za to co mas. No v kategorii okolo 250€ to moc zmysel nema, moc extre vo vykone sa neposunies. To radsej pritlac na tych 400 a mas to nove, vykone a rychle
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"