32" monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
paksi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

32" monitor

Príspevok od používateľa paksi »

Poradíte prosím nejaký 32" monitor na prácu doma?
základné požiadavky:
32", nie prehnutý
nastaviteľný kvalitný stojan
2K ( WQHD )
práca na doma, net, nejaké písanie, sem tam video, žiadne hranie
nejaký nástrel kandidátov do 400Eur:
https://www.alza.sk/32-philips-328p6aubreb-d5267628.htm
https://www.alza.sk/32-benq-pd3200q-d4616236.htm
Čiže VA alebo IPS? alebo?
Vopred ďakujem za Vaše rady, názory a tipy.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4105
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa castelL »

Objednal som: https://iiyama-eshop.cz/435-336-monitor ... currency=3 nemá to síce plne otáčavý PIVOT ale výšku si nastaviť vieš, je ako "lacnejší TIP".

Zajtra by mi mal prísť.. za tú cenu to vyzerá ako super kúpa. Je to Poľský obchod ktorý nedávno vstúpil na CZ trh a je to Oficiálny predajca iiyama v CZ.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tak potom hod niekde nejake dojmy z neho pls castell
Spoiler: ukázať
::: ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15051
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak za cenu do 400 euro mas uz aj 32" 4k VA monitory.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa red98 »

Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4105
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa castelL »

paranoid.asian napísal: St 27. Nov, 2019, 20:23 tak potom hod niekde nejake dojmy z neho pls castell
Monitor prišiel až dnes, dosť dlhé dodanie (zaplatené platobnou kartou v nedeľu), ale beriem, že už teraz kuriéri nestíhajú (meškajú mi aj objednávky u nás lokálne - Slovensko) + to posielali až z Poľska z ich strediska a včera mi pípla SMS, že to prevzala SL. pošta na logistickom stredisku, lepšie by asi urobili ak by to riešili cez DPD, alebo inú kuriérsku službu.

Žiadne chybné pixels, pozorovacie uhli na moje prekvapenie dosť slušné oproti predchádzajúcej 24" AOC čo som kupoval ako úplne low-end, tiež IPS dosť zásadný rozdiel aj v podaní čiernej, nepresvitá prakticky vôbec ako ten AOC, ktorý pôjde už len ako sekundárne LCD na testovanie HW. Táto iiyama mi príde kvalitnejšia ako AOC 32" IPS čo je za cca 200 €, kedže som ho mal možnosť dlhšie vidieť/pozorovať, samozrejme cenový rozdiel je a kupoval som iiyamu len vzhľadom na akciovú cenu - 241 €. Našiel som už teraz za totožnú cenu náš Slovenský obchod:
https://comp4u.sk/produkt/32-iiyama-xb3 ... 3270qs-b1/
.. každopádne objednával som z iiyama-eshop.cz kvôli tomu, že sú Oficiálny predajca pre Česko a v tej cene nebolo o čom, záruka by aj tak mala fungovať štýlom, že ak bude problém, príde kuriér vyzdvihnúť LCD

Podstavec je z plastu, ale veľmi pevný - drží na stole, natáčavý PIVOT to nemá (ani by som nevyužil), je ale výškovo nastaviteľný do určitej miery. Pokiaľ ale niekto požaduje možnosť nastaviť výšku viac, tak jedine LCD čo majú PIVOT. Nastavil som si na maximálnu možnú výšku a LCD je od stola vo výške cca 11,3cm čo mne plne vyhovuje a dokonca si to možno mierne znížim.

V balení je napájací kábel, HDMI aj displayport. Inak má to aj repro, ale to je zvukovo "kovová" bieda ako u každého LCD.

Je to obrovské ALE, ale je to o zvyku, uvidím :D Nejaké väčšie dojmi asi až neskôr, ale prvotné WAU tu je, predsa len skok z 24" je znateľný. Osobne pokiaľ by som chcel priamo na hry tak by som volil zrejme 27" 2k, kedže 32 už dá zabrať ale pozeral som sa hlavne na moje využitie pri výbere, ak by nebol tento LCD v akcií tak by som vôbec netuším pri čom skončil ;)
Používateľov profilový obrázok
paksi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa paksi »

Veľmi pekne ďakujem za tip. Vyzerá to že táto iiyama je rozhodne lepšia než mnou vytipované monitory v prvom threade.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

castell, super, vdaka za info.
tvoje vyuzitie pls?
Spoiler: ukázať
::: ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4105
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa castelL »

paksi napísal: Pi 29. Nov, 2019, 13:37 Veľmi pekne ďakujem za tip. Vyzerá to že táto iiyama je rozhodne lepšia než mnou vytipované monitory v prvom threade.
Myslím, že to budú lepšie LCD (kvalita), veď cena je rozdielová výrazne, aj keď neberieme do úvahy akciu. Neviem či by som kúpil iiyamu za plnú cenu 280 €+ a v čase keď som riešil kúpu comp4u tiež nemal dané LCD za takú cenu. Inak dá sa ešte aj otáčať do strán čo beriem ako obrovské + a konečne nemusím s LCD hýbať vôbec.

Moje využitie je: práca/sledovanie filmov/seriálov a čo sa týka hier tak maximálne FIFA, ale určite do budúcna sem tam niečo raz spustím :)

Uvidím po pár dňoch ako budem výsledne spokojný. Napísal by som, že všetko je to o rozpočte koľko ste ochotný zaplatiť.

//Úprava
Práve som testoval blacklight bleeding, tu máte nejaké obrázky ako je "chytený" tento panel:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Písal som s Andrejom a dolný roh má väčší backlight bleed a na bonus toho som si po zmene nastavení atď všimol chybné pixely.. premýšľam či vrátiť do obchodu, alebo riešiť výmenu kus za kus so servisným strediskom.. uvidím.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4105
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 32" monitor

Príspevok od používateľa castelL »

Zdravím Bratia!

Objavil som túto "nádheru": https://datacomp.sk/philips-328b6qjeb-32-_d400514.html

Mal niekto možnosť odksúšať?

Pôvodnú iiyamu som vrátil späť do obchodu a teraz po presťahovaní už je čas špekulovať nad niečim iným..

Návrat na "Nákupná poradňa"