Notebook - do 2500e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
xardo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 20:37

Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa xardo »

Ahojte,

rad by som po 5 rokoch vymenil stary herny notebook (https://laptopmedia.com/laptop-specs/asus-rog-g751jt/) za nieco nove, co najsilnejsie, nech to zas par rokov vydzi. Rozpoctovo mam polopevny limit 2500e s DPH (zahrna pripadne rozsirenie na dual-channel).

Rrad by som mal aspon 2070 Max-q (idealne bez Max-q). Uhlopriecka, rozlisenie monitora, frekvencia ma az tak nezaujimaju kedze vacsinou hrat na exterom monitore, viac mi zalezi na vykone, termalnych vlastnostiach a podobne. Sledujem situaciu uz nejaku tu chvilu, no stale si neviem vybrat "to prave".

Uvazoval som na ASUSMI:
https://www.alza.sk/asus-strix-scar-g73 ... 607242.htm
https://www.notebookcheck.net/ASUS-ROG- ... 725.0.html
no mam obavy o teploty a hlucnost.

Dakujem :-)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa Snake »

Kriste pane tolko prachov za taky crep :D kamos, kup si nieco biznisove co ma thunderbolt a neuckove CPU, smar tam eGPU box, do toho GPU aka sa ti zapaci, a budes mat vyriesene aj chladenie, aj hlucnost ,a mozes chodit so 14" jak pan po vonku a doma posielat do riti vsetky NB co maju "dedikovanu" GPU





.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa CageJ »

Snake on chce herný notebook, nie prenosnú elektráreň :D.....
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa Snake »

Vsak prave prenosnu elektraren si kupuje, a zbytocne, to akoze sa bude hrat v parku na lavicke hej? za 2,5k€?





.
xardo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 20:37

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa xardo »

Snake napísal: Po 25. Nov, 2019, 22:20 Kriste pane tolko prachov za taky crep :D kamos, kup si nieco biznisove co ma thunderbolt a neuckove CPU, smar tam eGPU box, do toho GPU aka sa ti zapaci, a budes mat vyriesene aj chladenie, aj hlucnost ,a mozes chodit so 14" jak pan po vonku a doma posielat do riti vsetky NB co maju "dedikovanu" GPU
to vobec neznie zle, mas nejake konkretne odporucania? Nebude tam ale botleneck minimalne v thunderbolte?
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Ked sa to tak vezme, vacsina hernych notebookov koli vahe konci kdesi na intraku alebo doma na stole ako desktop pc, zapojeny v sieti 24/7.

Uz som si par krat vyskusal zit s takym niecim a veru cloveka to prenasanie hoodne rychlo omrzi ... + ak beriem fakt ze na baterke ide vykon strmhlav dolu. Potom taketo quality of life veci ze na cestách vacsinou ani neni kde dat mysku, vseobecna vydrz baterie u hernych ntb atd.

Osobne by som to tiez riesil podobne neakym e-gpu boxom a bookom s poriadnou vydrzou baterie a nizsou vahou + kompaktne rozmery.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa pepkopav »

Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja by som to srpavil tak ako pisal snake. Je zachovana mobilita a notebook bude pouzitelny par hodin aj na baterku, co v pripade herneho notasu nehrozi.
O teplotach a hluku ani nehovorim
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa pepkopav »

ak chce používať nb,doma aj na intráku,tak by to bolo dosť nepohodlné riešenie...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa HellAngel »

ani nie moc, ako je to krabica naviac, ale tie pozitiva z takehoto riesenia to podla mna prevysuju
Uz len to ticho, nizsie teploty, moznost osadit idu GK, mobilne pouzivanie NB (co pri hernom NB je velmi diskutabilne) podla mna stoja za tu krabicku naviac.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Notebook - do 2500e

Príspevok od používateľa Snake »

xardo napísal: Ut 26. Nov, 2019, 03:12 to vobec neznie zle, mas nejake konkretne odporucania? Nebude tam ale botleneck minimalne v thunderbolte?
Prepad vykonu je cca 10% (pri vystupe priamo z GPU - tj monitory idu z GPU). Sam tento setup mam a lutujem ze som si vzal P2000 v konfigu, mam k tomu pripojene AKITIO Node s P5000 a naozaj sa nemozem stazovat, GTAV to potiahne na 2,5K :D

Mozes si pozret 6XD81EA (alebo hocico s Intel Titan Ridge TBT a zalozene na Whiskey Lake, Dellom sa vyhni lebo ten doteraz sa nenaucil poriadne tahat lanes ku komponentom, fuckup s TBT3 kde pri K/H CPU potiahol 2 lajny, nevynimajuc ich doterajsie navyky tahat 2lane eDP k monitorom, pripadne pri UHD tahat 4 a potom NVMe ide cez PLX/PCH), k tomu bud Akitio Node, pripadne razer core alebo hp omen accelerator ak chces aj dock, vsak si to popozeraj a uvidis, do 2,5k sa hravo zmestis si myslim, a mas tam aj potencial do buducnosti





.

Návrat na "Nákupná poradňa"