55" TV (LED,OLED)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

55" TV (LED,OLED)

Príspevok od používateľa Reinok »

Ahojte, hľadám TV, pre rodičov. Potreboval by som poradiť.

Teraz majú Panasonic plazmu 42PX neviem co....skrátka skoro 10 ročnú, obrazovo stále TOP aj keď HD ready.

Hľadáme 55", už teda 4K, neviem ale či LED alebo QLED, alebo OLED.
Neviem či je dobré kupovať lacný OLED alebo lepší, drahší LED.
Musí to byť z alzy.

Cena by mala byť cca 1000-1100 bez dph. Ja sa len bojím tak drahej telky že keď nedajboh po 2 rokoch odíde, škoda 1000€ vs. 500€.
Ja mám za 500 Panasonic 55" 4K, a podľa mňa by on rozdiel nevidel.

Problém je ten že sa na tom bude pozerať iba TV, lokálny provider cez optiku, kvalita obrazu celkom dobrá, najmä športové kanály a sračky podobne televiznym novinam. Žiadny netflix ani zrkadlenie ani iné featurky nepripadajú do úvahy k dennemu pouzitiu, to si mozno tak ja pustim ked pridem na navstevu.

Je teda lepšie zvoliť lacnejsi, menej vybaveny ale stale s dobrym panelom OLED.
Alebo ist do drahsieho LED zbytocne natrepaneho funkciami, ( a aj lepsim panelom?) LED

Neviem ci tie LED naozaj su ze lepsi obraz alebo horsi obraz, alebo je to rozdiel len v tom ake featurky to ma natrepane dnu.

Za kazdu radu budem vdacny, velkost obrazu bude stacit 55" ( maju 42 a to mne pripada sice uz ako CRT ale otec nechce viac)
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 55" TV (LED,OLED)

Príspevok od používateľa Dunar »

"Natrepane ficurky dnu" su u LCD a u Oled uplne rovnake. Tam sa to nijako nelisi. Nie su menej vybavene ako LCD.
"Lacny" oled ma lepsi obraz ako LCD v rovnakej cene, takze tam velmi nie je o com.

Za 1000€ bez dph je na alze Panasonic TX-55FZ800E.

Ked sa bojis o to, ze odide po 2 rokoch, vies si dokupit dlhsiu zaruku. Philips mava akcie asi 2x do roka ked k svojim TV dava 5 rocnu zaruku. Aktualne ale nebezi, zvykne tak pred vianocami.

Návrat na "Nákupná poradňa"