Smartfon pre otca - cca 200 E

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa Sky »

asi myslel Moto :)
A40 ma svagrina, jedine co jej vadi je chybajuca notifikacna dioda a je aj bez AOD :(
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa mino_85 »

Presne toto teraz riešim a ten Moto G7 Power vyzerá veľmi zaujímavo.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D :D sorry, motorola nie lg :D mala to byt skratka LM (lenovo-motorola).
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa Snake »

tron44 napísal: Ne 21. Júl, 2019, 14:00 v tejto kategórii 200-300e má Xiaomi daleko lepšie fony ako Samsung ktorý na low-end segment sere z vysoka. Argument že nejaky model spred 10 rokov mal problem s nabíjaním je irelevantný, samsung mal vybuchujuce fóny... A za ďalšie Samsung má továrne asi v 8 krajinách, v niktorých sa vyrabaju diely v niektorých sa kompletizujú ale xy sučastiek pochádza aj tak z číny rovnako ako pri všetkých značkách. Samsung má problém na Čínskom trhu lebo huawei a xiaomi maju daleko lepšie produkty cena/výkon.
Ty nielenze si linknes clanok ktoremu absolutne nerozumies, ale trepes dve na tri 😁. Cajna typu xiaomi oppo redmi a pod zacinali na 200 ci 300 eurach. Posledne roky akurat tak vystrkuju rozky a mame tu od nich 700 eurove telefony za co sa da kupit highend. Cina je uz draha vo vsetkom, dat liter za cinana chce riadne gule, o xiaomi a ich build quality sa tu uz popisalo dost, oneplus a ich neustale odrby a QC tiez. Pomer cena vs vykon u tychto znaciek uz daavno neplati.

Ps:Samsung ma tovarne asi v 20 krajinach ak to chces vedet,mobily sa robia v styroch.
Pps: kamos ma a50 a je spoko. Mame uvazujem tiez o a40, clovek sa pri tychto mobiloch neciti aspon ako betatester 😁





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa Leon »

Snake napísal: Ne 21. Júl, 2019, 01:36Nie moj zlaty. Vsetky galaxy mobily su uz hodnych par rokov vyrabame vo vietname.
Snake napísal: Ne 21. Júl, 2019, 16:46Ps:Samsung ma tovarne asi v 20 krajinach ak to chces vedet,mobily sa robia v styroch.
Obrázok

Inak ocovi v piatok dorazil presne ten G7. Na moj vkus veľký telefon, ale lieta teda dosť svižne, na moje počudovanie. A 5000 mAh baterka :OO=
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa HellAngel »

Snake, prepac, ale v kazdej teme na telefon riesis svoj pohlad na cinu a ich vyrobu, kvalitu a este neviem co. Jasne samsung je top a bodka. Kasli uz na to. Neviem ani kde beries furt tych betatesterov. Pouzivam uz cinske telefony xy rokov a ako betatester sa necitim, teda ak sa nim dobrovolne nestanem.

Myslim ze ten co sem dal dotaz, jasne napisal ze cinsku znacku nie, takzbytocne sa tu spamuje. Myslim ze asi top volba je ten a40 a ak by nevadil zmiesanec, tak ten g7 power.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa Snake »

Leon: zapoj trosku to co mas v hlave, isto na to dojdes (aj ked tomu budes venovat urcite menej energie nez pri hladani trapneho gifu).

Hell: uz sme si to pisali v X temach :D, flashovat kazdy mesiac beta rom, nie vobec to neni beta testing. Hovori sa tomu subjektivny pohlad na vec, ja tiez ked idem dve kila po D1 si subjektivne myslim ze to je v pohode, ini ludia nemusia. A to tvoje Samsung je top si uz odpusti :D, uz som ti to raz pisal. A ano, cinu riesim, lebo je pre mna nemyslitelne ako sa ludia nechaju magorizovat, 1000€ za iphone? pohoda, 800 za galaxy? tiez ok, cokolvek pod 400 musi byt cinske, ako keby ostatne znacky tam ani neexistovali*, taka natura sa tu na fore nosi. To je to iste ako keby niekto prisiel, povedal ze ma 40k, tak sa mu tu ponuka passat, ale pri 30k uz iba Leon (ne ten kosicky).

*chlapca ste tu par mesiacov dozadu skoro ukamenovali ked siel kupovat SEcko, preco? Lebo to nestoji liter ale tri kila a v tej kategorii uz sa ajfon kupovat co nema. Vzdy ked sa spomenie telefon 200-400 nabehne china squad a uz to tu ide, xiaomi, oppo, redmi, oneplus, toto dokolecka. toto je po rokoch prva tema kde padlo Sony, LG ci Motorola.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja flashujem,lebo chcem. Ked som telefon kupil, bola v nom stable ROM. Plnefunkcna a stabilna ROM. Bolo to cisto moje rozhodnutie prejist na beta.

Ano vseobecne nabehne cina, lebo vacsina to neriesi. Tu zadavatel dotazu jasne napisal cina nie. Tak mu ju tu nebudem linkovat.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa tron44 »

a sme pritom že všetko je Čína, otázka je len ktorý výrobca ta viac ošklbe
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa stiv »

jj ved platis len za znacku :D

Priklanam sa k samsungu. V rodine si nestazuju.
Naposledy upravil/-a stiv v Ne 21. Júl, 2019, 22:30, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa stevo891 »

Teraz sme dvom novym kolegom nakupili A40. Na prvy pohlad slusne telefony akurat pri jedom znich nieco vietnamci zle poskladali lebo aj pri jemnom stlaceni tlacidiel telefon neprijemne vrzga/praska. Druhy je na tom lepsie ale prvy tyzden sa 2x z nicoho nic restartol.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa dadik08 »

Kamarat si z telekomu k pausalu tiez kupil A40. Par hodin po rozbaleni si vsimol, ze sa mu na displeji usadza prach. Sklo na displeji bolo trosku odlepenem Telekom mu to nechcel vyreklamovat.
Ja som ho z telekomu zobral tiez, ale hned som ho, este nerozbaleny, predal. Asi som nemal smolu na chybny kus, kedze kupujici sa mi zatial neozval.
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa stanomx »

Snake napísal: Ne 21. Júl, 2019, 17:07 Vzdy ked sa spomenie telefon 200-400 nabehne china squad a uz to tu ide, xiaomi, oppo, redmi, oneplus, toto dokolecka. toto je po rokoch prva tema kde padlo Sony, LG ci Motorola.
ukaz kde kto radi kupu oppo, oneplus a v ktorej teme 200-400eur
xiaomi je redmi
a ano telefony do 200€ maju toho od xiaomi co ponuknut naviac oproti samsungu... tak sa stym zmier

zase je to len o tom ze ty si sam cely ten samsung squad, a nikto nema pravo na nic ine na tomto fore, lebo ty si samsung ovca
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa Snake »

stanomx napísal: Ne 21. Júl, 2019, 22:51
ukaz kde kto radi kupu oppo, oneplus a v ktorej teme 200-400eur
xiaomi je redmi
Najst si ich vies aj sam. Nie si tu prvy den
stanomx napísal: Ne 21. Júl, 2019, 22:51 ano telefony do 200€ maju toho od xiaomi co ponuknut naviac oproti samsungu... tak sa stym zmier
Nie nemaju
stanomx napísal: Ne 21. Júl, 2019, 22:51zase je to len o tom ze ty si sam cely ten samsung squad, a nikto nema pravo na nic ine na tomto fore, lebo ty si samsung ovca
Oh, hurt my feelings, uz nerob :(. A aj skus citat s porozumenim, podstat bola totiz uplne niekde inde, ty si si ako tradicne uz vybral iba to co sa ti hodilo do shitpostu, inak by si ani neprispel





.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Smartfon pre otca - cca 200 E

Príspevok od používateľa red98 »

Za 200e a bez ciny- to vylucil 90% znaciek. Ani ja cinske znacky velmi nemusim, ale musim dat za pravdu ostatnym- v tejto cenovej hladine je cina top.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

Návrat na "Nákupná poradňa"