Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
martin936
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 23:12
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa martin936 »

Zdravím. Už dlhšiu dobu som vyberal nové kreslo k PC, mal som vyhliadnutú LD Seating Stream 285 SYS v plnej palbe. Potom mi padlo do oka kreslo Secretlab Titan v prevedení softweawe. Snažil som sa o kreslách Secretlab zistiť čo najviac recenzií, narazil som aj na negatívne ohlasy, no napriek tomu som to riskol a 14.2. objednal. Na další deň mi prišiel mail s DPD tracking number, vravím si: “Super, tento týždeň snáď balík dorazí” (na webe majú uvedené 2-4 dni). Problém však je, že doteraz vidím balík v stave “Dáta prenesené do systému DPD” Tak som trocha pátral a ohlasy na Trustpilot hovoria sami za seba: https://www.trustpilot.com/review/secretlab.eu
Tak sa chcem spýtať tých čo objednávali zo Secretlab, koľko vám trvalo doručenie? Pretože podľa tých hodnotení je to hotová katastrofa (2-4 týždne) a komunikácia s podporou je zas tragikomédia.
OS: macOS 10.15 Catalina
PC: iMac 5K 27” 2017
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Nuz, mal si objednat streamku. Na tu som tiez cakal skoro mesiac, ale zase ju robili podla toho ako som si ju vyskladal.
.
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Mám dxracer edíciu ninja, ktorá je teraz tuším v ponuke v inej farebnej verzii, ale v pohode je. Drží si stále povrch výborne (nič sa neošúchalo) a konštrukcia je aj po 3 rokoch stabilná. Čokoľvek originál od dxracer odporúčam.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

martin936 napísal: St 19. Feb, 2020, 10:17 a ohlasy na Trustpilot
Tieto odkazy na zlé recenzie, mno ...

Dal som si tú námahu a pozrel si to všetko. Je faktom, že keď človek ide písať recku, tak skôr preto, že sa ide sťažovať a nie preto, že ide chváliť. Choď sa pozrieť na webstránku SL. Majú ich tam 6 a pol tisíc. A nie tách 300 na Trust. Väčšina tých zlých recenzií je tam za obdobie január-február, kde niekoľkokrát priznali, že mali nejaký glitch problém. Navyše teraz pozerám na SL stránke a shipping robia už z Waršavy a nie z Londýna (december shippovali ešte z Londýna). Nečudoval by som sa keby opozdené stoličky boli aj touto vinou , než si dajú všetkú logistiku dokopy. Potom sú tam recenzie od augusta a len sem tam nejaká na support. To len potvrdzuje čo som písal vyššie.

K strateným stoličkám je tam len pár postov a aj to vinou Fedexu, takže to by som na SL nezvaľoval. SL shippuje cca 300 stoličiek denne. Ukáž mi spoločnosť, ktorá beží bez chýb. Pochybujem, že sa nejaká streamka k tomuto príbľíži čo i len za mesiac ... Keby som si fakt zobral tých 40-50 zlých recenziíí z Trustpilota, tak sa stratí alebo oneskorí každá 12 tisíca stolička čo už predali ... akože o čom tu ešte debatujeme? Schválne si tam vyhľadaj taký spomínaný DX Racer (alebo hocijakú inú spoločnosť) a riaď kúpu podľa toho :D Alebo môžeš samozrejme ísť aj k Noblechair. To sú zlodeji, ktorý ukradli nápad od Secretlab v momente, keď vydali integrovanú opierku, a potom znova keď predstavili Softweave materiál ...

14 si objednával (piatok) a čakal si doručenie v ten istý týždeň v sobotu a nedelu ? Máš na stránke jasne napísané, že 1 deň je processing a 2-4 pracovné dni je doručenie. Takže niekedy až v piatok by ti mala dôjsť, a ty už stredu stresuješ kvôli nejakému trustpilotovi. c'mon man ...
.
martin936
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2013, 23:12
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa martin936 »

Leon, recenzie na ich stránkach som si pozeral. Každopádne nijak Secretlab nehaním, len som sa chcel informovať aká je momentálne situácia s objednávkami. O tom presune shippingu z Londýna do Varšavy som ale nevedel. Teda takto, vedel som, že je shipping z Varšavy, ale netušil som že to oneskorenie objednávok môže byť kvôli tomu presunu.

A nie, nečakal som doručenie v ten istý týždeň. Dobre viem že jeden deň je processing (v sobotu mi prišiel mail s tracking number) a 2-4 dni býva doručenie. Prišlo mi len divné, že to na DPD stránke stagnuje, to je celé. Dnes som im napísal na ich stránke do chatu v akom stave je teda objednávka, odpísali mi, že balík majú v sklade a čaká na prevzatie od DPD, vraj do konca tohto týždňa to pošlú, mám sledovať tracking. V opačnom prípade mám znova kontaktovať support.
OS: macOS 10.15 Catalina
PC: iMac 5K 27” 2017
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa sanjuro »

Cca 4-5 dni to bolo v DPD v tom stave a nasledne to prislo za 2 dni.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

martin936 napísal: St 19. Feb, 2020, 18:50Každopádne nijak Secretlab nehaním, len som sa chcel informovať aká je momentálne situácia s objednávkami.
Chápem. Ja som na SL žiadne sťažnosti v takom množstve nepočul. Mne práve prišlo divné to čo píšeš, tak preto som to musel pozrieť. Je to proste pakateľ sťažností, pri tom množstve čo predajú. Ja som tiež nevedel, že sa presunuli z Londýna, tj možno o dôvod viac k tomu, prečo tam mali nakumulované tie sťažnosti práve za posledné 2 mesiace. Hlavne si treba uvedomiť, že aj keď na stránke píšu shipping 2-4 dni + jeden deň processing, tak DPD im robí shipping do komplet celej Európy z jedného skladu. Tak tipujem, že neutekajú do Waršavy automaticky hneď po každú jednu objednávku, ale skôr než sa im to nakopí.
.
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa CRO »

Zdravíčko

Potrebujem kúpiť stoličku so 110€. Jediná podmienka je, že musí byť z alzy.

Zatiaľ mám vybrané tieto dve:
https://m.alza.sk/antares-novello-bielo ... 286136.htm

https://m.alza.sk/autronic-ka-v301-cierna-d5453596.htm

Čo by ste mi odporučili?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja by som najprv odporučil mazať "m." z odkazov na Alzu.

Samotná podmienka, že to musí byť z Alzy značí, že ti to je celé jedno a nemá najmenší zmysel hľadať niečo lepšie. Zober to, čo sa ti páči viac.
Za mňa je ale voľba jasná
https://www.alza.sk/antares-taurus-tn-c ... 007741.htm
(myslím to vážne).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

lolqo dakedy si vedel poradiť, ale neviem či ti za posledné 2 roky kvôli tým riešeniam a hľadaním všelijakých záruk preplo na hlavu alebo čo, že si z toho taký nadržaný, ale fakt sa uvedom ... (tiež to myslím vážne)

CRO : hlavová opierka, bedrová opierka a nastaviteľné podrúčky by som hľadal ako základ. V tej cene ale nemáš proste už viac čo vymyslieť. Ja by som skôr pozeral (ak nechceš stoličku na ryby od lolqa) na overený Antares. (+ pekný leštený kríž a kolieska na koberec)

https://www.alza.sk/antares-sander-cierna-d4236291.htm
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A ten hnůj, čo ty si linkol je...akože...pomoc? Stolička s len 2-ročnou zárukou, mechanika za tri koruny, kríž a kolieska, ktoré už poznám z firmy a lacných stoličiek, kedy sa s ňou bude horšie hýbať (stoličku ťaháš so sebou, nie posúvaš s ňou). Žiadna zmienka o výplni (t.j. nekvalitný molitan), sieťovina bez pružnosti.

Za štvrtinu ceny som linkol niečo, do čoho sa usadne a paradoxne to bude držať tam, kde má - true story, predtým ako som si do roboty kúpil Laru VIP, som mal tento šláger šit za 50€
https://www.alza.sk/antares-tennessee-d4236295.htm
a bol na tom už tak zle, že som to vymenil za tú konferenčnú stoličku a to, čo nemá oproti tej kancelárskej nevadí, lebo tá kancelárska to má ale kvalita je aj tak podpriemerná.

Takže čo sa stalo so mnou za dva roky? Neviem, odkiaľ si nabral dva roky ale fajn, no nič sa nezmenilo, v starej téme som sa opakoval ako gramofónová platňa:
- kupovať len z obchodu s ozajstným a bezstarostným servisom (nie Alza)
- zamerať sa na skladačky so zárukou ideálne 5 rokov (Alba také robí, napríklad Matrix), alebo aj tie "semi-skladačky" ako York (myslím, že York Šéf)
- zamerať sa na produkty, ktoré majú studenú penu ako výplň sedáka.

CRO prišiel s tým, že odignoroval každý bod a tak som našiel z toho aj tak o ničom rozpočtu v o ničom obchode (pre nábytok) to najlepšie v rámci jeho rozpočtu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

loleqboleq napísal: So 22. Feb, 2020, 14:32 Stolička s len 2-ročnou zárukou
Tu som prestal čítať ... stavil by som čokoľvek že zvyšok je wannaby cryout o tom čo si ty akosi kedysi kdesi, ako je u Teba zvykom. Niekto možno potvrdí.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak začni čítať všetko a možno sa aj niečo naučíš. ;) Odporúčam ti poriadne si naštudovať
viewtopic.php?f=29&t=99065&hilit=stolicka+k+pc
aby si pochopil, prečo chceš mať isté nároky (tie nároky splníš aj pri stoličke pod 100€).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

To si prečítaj znova ty. Bolo to ešte v období o ktorom som práve písal, že si ešte vedel poradiť. A nie teraz, keď pre Teba je stolička , ktorá je tá istá (alebo hocijaká iná) ako ju odporúčaš ty v tom tvojom shope, úplne inde odpad.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A ty čítať vieš?
- kupovať len z obchodu s ozajstným a bezstarostným servisom (nie Alza)
reklamácia stoličky inak ako zaslaním náhradného dielu alebo v prípade, že musí ísť späť (inak, kontaktoval som SecretLab support - doslova 10x som sa musel opakovať, ja som sa ich pýtal "Oke, a čo ak nebudete vedieť určiť príčinu problému a budete potrebovať stoličku späť na servis" a oni, že to by sa stať nemalo - t.j. žiaden plán a na 90% platí zákazník), tak kde v takom prípade nebude vybavená doprava od teba a potom k tebe na náklady predajcu je základ. Alza sa ti vykaká na hlavu.

A nakoniec, nie, ja by som takú stoličku (to, čo majú v tej cene 100€ na Alze) neodporúčal ani z iného obchodu. Ak by na Alze bolo niečo ako Alba Matrix, tak by som ju linkol a doplnil to o obchode s ozajstným servisom. A druhý prípad, kedy to, čo si povedal je blud je, že
https://www.alza.sk/antares-tennessee-d4236295.htm
by som sa ani netrápil odporúčať kupovať z iného obchodu (pokojne aj z Alzy, wotevr), to je spotrebný tovar a tak primitívny, že pokiaľ ho nehodíš pod tank, tak sa tam veľmi nemá čo "pokaziť".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"