Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Pozri saturna je ergo stolicka ( for real) s certifikatom a dostupnym servisom. Najdu sa u nas aj rozbite kusky ale ludia su hoveda...
Prva ma sietovany sedak, na druhej nie je kusok chromu, cim nechcem povedat, ze su zle vysia cena u saturnu je opravnena.

Mozno sa este prejdem do prace otestovat nejake nove kusy, zjavne sa to tam to tam typovo rozsirilo :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Mne sa tá Saturn OfficePro celkom páči, našiel som skoro rovnaký model Mercury W002 Tisun s nižšou cenou a podobný model Antares Oklahoma, ak by mal niekto skúsenosti. A potom je tu LD Seating Lyra Net.
Ale...musím priznať, že LD Stream je zaujímavejšia z pohľadu vlastnej konfigurácie. Veľmi sa v parametroch stoličiek nevyznám, preto by som ocenil radu:
1. ohľadom poťahu pri LD Stream SY/SYS
2. kríž (stačí základný pri nižšej hmotnosti)
3. područky, aké odporúčate (môj výber 3D BR210)
4. mechanika (čo znamená SYS pravá atď, za ktorú sa oplatí priplatiť)
5. bederní operka integrovaná?

V ostatných veciach mám jasno, ale ak mi niekto vie tieto odôvodniť, prečo sa oplatí priplatiť budem rád.
Celkom by som ocenil reakcie scream a loleqboleq (predpokladám, že sa vyjadria :-) )
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Ja len tak v rychlosti... ak sa ti pozdava LD nie je dovod experimentovat. Kriz pri stolicke, co ma zaruku 5r som ja osobne bral nylonovy ( lacnejsi), podrucky som vzal 2D lebo mam vyskovo nastavitelny stol. Inak by som urcite vzal nejake co su aj pozdlzne nastavitelne aby ti nezavadzali ked sa zasunies. Mechanika je najlepsia taka, kde si zaaretujes v nejakom uhle maximalnu poziciu ale stale sa ti operadlo vrati po uvolneni do minimalnej.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

kancelarska-zidle.cz napísal:Co se týče látek bych jednoznačně doporučoval volit typ: EXTREME nebo FAME. Tyto 2 jsou typově nejlepší a nejpříjemnější.
V případě volby mezi ERA a STYLE určitě volte typ STYLE. Antistatické látky bohužel nejsou žádné.
ITX >>> ATX
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Tak kríž som zvažoval tiež ten čo už je v cene. Poťah Style sa zdá dobrá voľba. Vďaka za reakcie chalani.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Kriz je cisto len designova a pocitova vec, ak ti staci zakladny tak kludne zober ten, rozdiel v pouzivani to ziadny nespravi. zaruka je rovnaka pre kazdy material, tak nie je problem.

porducky si vybral dobre, ohladom mechaniky mas popis priamo v konfiguratore (rozdiel je v moznostiach posunu sedaku - dopredu/dozadu, naklon), bedrova opierka je fajn vec ak na nej budes sediet dlhsie.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kenvele, ty ale pozeráš skladačku a tá je drahšia. Tie predskladané verzie sú cenovo výhodnejšie a aj hneď dostupné.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Pozrel som si verziu, ktorá je dostupná a oproti nej, ak si vyskladám je rozdiel cca 23€ menej za 21 dní čakania. Ušetriť by som mohol na základnej verzii SY (254.48 € s DPH). Oplatí sa priplatiť za SYS?

Tá drahšia je verzia, ktorá je na sklade vs skladačka s čakacou dobou.

https://ibb.co/Nxh3gy7
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

jediny dovod nebrat skladacku s hlinikovymi doplnkami by som videl nevyhovujucu farbu latky. inac nema vyznam brat skladacku
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

kenvele napísal: So 23. Máj, 2020, 19:59 Pozrel som si verziu, ktorá je dostupná a oproti nej, ak si vyskladám je rozdiel cca 23€ menej za 21 dní čakania. Ušetriť by som mohol na základnej verzii SY (254.48 € s DPH). Oplatí sa priplatiť za SYS?

Tá drahšia je verzia, ktorá je na sklade vs skladačka s čakacou dobou.

https://ibb.co/Nxh3gy7
Len tak FYI, čítal si môj príspevok na margo reálnej ceny v tom danom obchode?

Ja by som napríklad bral len SY verziu, SYS je skôr len o tom, že pridá posun sedáku a nastavenie náklonu ale nemyslím si, že to je potrebná fičúra. Potom jediný taký funkčný rozdiel je v tom, že SY nastavuje tuhosť sedáku klasickým válcom vpredu, SYS páčkou na pravej strane).
Okrem toho vyzerá SYS, že by daná mechanika mohla byť objektívne kvalitnejší produkt ale to len hádam.

Ale znovu, neviem, či by som za to priplácal, hlavne za ten (by default) cca 30€ doplatok. Na druhú stranu, keď sa to dostane do košíka, tak začína peklo, každá dostáva inú výšku zľavy za platbu vopred a napríklad aj ako si posielal screen, tak 17€ rozdiel v zľave, keď človek vezme skladačku je super.


Moja najobľúbenejšia konfigurácia je 285-SY skladačka

Typ potahu: Látka F) STYLE
Područky: BR-210
Kříž: F40-N6 leštěný
Kolečka: Kolečka RM 60 mm
Ostatní: Bederní opěrka

cca 337€ (platba vopred, prevod, takže výsledná CZK suma / 29 = €)

Na druhú stranu ich predskladačka stojí výsledne okolo 267€, čo je paráda, akurát človek príde o Style látku (Era je tiež dobrá), o 3D podrúčky, o leštený kríž (ako ja osobne nenútim nikoho, ale osobne ak stojí len 16€ leštený kovový kríž, tak mne to za to stojí ale je to čisto len pre viac deluxe pocit oproti nylonu) a hlavne o bedrovú opierku a to už stojí za zmienku (ale tie stoličky sú stále ergo, príjemne podporuju aj bez opierky ale opierka je nástroj pre doladenie podpory do dokonalosti).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Matne si spominam, ze kovovy kriz ma specifikovanu vyssiu nosnost ( pri Lare) ale nylon mal aspon 100kg. Na funkcnost to vplyv nema, cize ja som bral to co je lacnejsie ( ako aj podrucky).
Kov tiez nieje vecny, kolega urval aj sidiz v kovovej casti. Aj tu saturnu som videl uz na totalku...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

scream napísal: So 23. Máj, 2020, 23:23kolega urval aj sidiz v kovovej casti.
Uau
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Vďaka za rady. Určite pôjdem do LDseatting. Teraz sa už len rozhodnem, či beriem najlacnejšiu dostupnú verziu Stream SY, čo je skladom alebo počkám a doplatím si za 3D područky a bedrovú opierku. Celkom zaujímavo vyzerá aj ich vyskladaná Lyra.

https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... 0n6_d8033/
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

9200,- CZK je trošku veľa za niečo, čo nemá dosť výplne a ani bedrovú opierku. Lyru je skôr na úrovni Lary VIP.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Tá podobnosť s Lara VIP je veľká, cena hrá pre Laru. Rozdiely budu v mechanikách. Ale tento model Lary vyzerá zaujímavo.

https://www.kancelarska-zidle.cz/alba/l ... hlavnikem/

Návrat na "Nákupná poradňa"