Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sohi »

loleqboleq napísal: Pi 16. Júl, 2021, 12:20 Xtreme ani neodporúčame, to je skôr nutné zlo pri tej drahšej verzii predskladanej na kancelarska-zidle.cz. Teda ako nie je hrozná, no mne sa osobne veľmi neľúbi.

Inak, mňa by zaujímalo a to úplne ako informačne a zo záujmu sa pýtam - aké boli tvoje očakávania a máš aj niečo, čo si "z nej" nedostal v rámci komfortu alebo nejakej úľavy chrbtice apod.? Ako keď mám byť ako pokazená gramoplatňa, tak ja stále budem veľkohubne vravieť, že pre nekompromisnú kombináciu ergonómie a komfortu bude jednotkou Therapia. U mňa sa nič nemení, ja si každý mesiac už teraz odkladám maličkú sumu bokom a o pár rokov do nej pôjdem, ja som bol s Ergohumanom bol stále spokojný, potom som bol menej, potom som mal už Laru a síce je super ale tiež platí, že oproti Ergohumanovi to nie je ono, ale ja som s tým v pohode, veď to je stolička za skoro tretinovú sumu.

A ešte mimo témy, dávnejšie nám tu niekto linkoval tento taký vankúš z Jysku
https://jysk.sk/spalna/vankuse/zdravotn ... e-13x25x11
teraz som ho kúpil aj s nejakými inými vecami z Jysku a vynikajúca správa je, že má gumičku na zadnej strane, takže sa dá použiť na stoličke. :good:
Ťažko takto úplne povedať, asi rovnako ako engineer to zaoblené operadlo, je to také zvláštne ale zrejme je to len o zvyku a predpokladám že je to zaoblené hlavne kvôli správnemu sedeniu. Sedák mohol byť tiež možno trochu dlhší, aj keď som si ho posunul dopredu ako sa len dá stále mi príde, že je na moju zadnicu málo miesta. :laugh: Sedák nie je "spojený" s opierkou, čiže keď si na stoličku sadnem, tak v podstate cítiť tam tu "medzeru" v krížovej oblasti, alebo teda že tie kríže mi tam nič nedrží aj keď dám opierku úplne dole, neviem či som sa vyjadril úplne zrozumiteľne. :D Predtým som mal stále len stoličku kde obe tieto časti boli spojené, čo je asi z hľadiska komfortu lepšie. Čo zamrzí, ale bolo to tu aj viackrát spomenuté, je v podstate nepoužiteľný podhlavník, škoda že sa nedá vysunúť viac dopredu. No veľké plus má u mňa hlavne preto, že je to prvá stolička, pri ktorej ma ani pri dlhodobom sedení nebolí chrbát. :good: A stále je to ďaleko lepšia stolička ako všetky, čo som mal predtým. :D

Ergohuman bol môj favorit, až kým som nemal možnosť si ho v predajni vyskúšať. Je to žiaľ príliš malá stolička na mňa.
Na niektorých (väčšinou sieťkové) sa mi celkom pozdával sedák ktorý vzadu akokeby padá dolu, na tom sa celkom dobre sedelo.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Áno, presne toto, Ergohuman V2 (ten s takým "vlnkovým" krížom, nie rovným ako V1) je fakt len pre ženy a V1 je u mňa fakt že na hranici (184cm výška).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

Len taká menšia poznámka k tomu zaoblenému operadlu, každý z vlastníkov/užívateľov si naň zvykol? Lebo je to trochu zvláštne, pretože jeho tvar "núti" ramená krčiť smerom dopredu tzn. kopírovať tvar operadla čo mi nepríde veľmi ergonomické. Ale možno sa mýlim, tak ak má niekto nejaké iné vysvetlenie rád si ho prečítam.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som si ani nevsimol ze je zaoblene viac alebo menej nez ine stolicky prip. sedadla v autach, takze nebolo si ani na co zvykat.
.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Hexaris »

Toz osedlame dneska a budeme testovat … :)

Edit: los ziadna vyhra … skoda :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ooo, takže si šiel do sieťoviny? Zaujímavá voľba, len pre istotu by som dával pozor s rifľami (ak to je pracovná a nie domáca).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa castelL »

Otázočka:
https://secretlab.eu/products/titan-evo-2022-series - odosielajú z Poľska (Total Including €85.81 in taxes €458.90)

https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... _boair_e9/ - 400 €

Prakticky cenovo porovnateľné okolo 400-450 €, preferovali by ste Titan pred Streamkou?
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Hexaris »

loleqboleq napísal: Št 29. Júl, 2021, 13:16 Ooo, takže si šiel do sieťoviny? Zaujímavá voľba, len pre istotu by som dával pozor s rifľami (ak to je pracovná a nie domáca).
Mam ju doma k pc. Ziadna extra zataz. Sedlo ma Lara v praci o nieco tvrdsie co mi viac vyhovuje, ale tak LD mam par dni, mozno to casom budem vnimat opacne :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

castelL napísal: Ut 03. Aug, 2021, 05:47 Otázočka:
https://secretlab.eu/products/titan-evo-2022-series - odosielajú z Poľska (Total Including €85.81 in taxes €458.90)

https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... _boair_e9/ - 400 €

Prakticky cenovo porovnateľné okolo 400-450 €, preferovali by ste Titan pred Streamkou?
Toto by ma aj mňa zaujímalo :) Pretože mne na Stream-ke absolútne nesadlo to neergonomicky zaoblené operadlo a musela ísť naspäť.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

v piatok mi pride zasielka nabytku do kanclu medzi nimi tusim 9 LD seatingov a ta Kimera :D celkovo 670kg nabytku, mam dost kym to poskladam, p.s. snad niekoho ochotneho najdem co to spravi za mna ...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

castelL napísal: Ut 03. Aug, 2021, 05:47preferovali by ste Titan pred Streamkou?
nie
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja si myslím, že ak by niekto silou-mocou chcel rejsink stoličku, tak prečo nie. Tieto mi menej vadia - je tam nastaviteľná bedrová opierka, 5 ročná záruka (ak trošku poopičkuješ na fejsbúku) a k tomu by mal byť aj dobrý servis (zasielali by náhradný diel, no ich support som ani po 5 opakovaniach otázky, že "a čo ak nebude možné na diaľku určiť problém, kto platí dopravu stoličky k Vám?" ale tak asi sa to nedeje, tak možno to stojí za risk).

Každopádne, castelL, akú verziu si vyberal? Ja som pozrel a regular veľkosť je v látke za 469€. Ak si tam klikal niečo iné, tak vezmi látku...inak budú spocené rice. Možno tá koženka vydrží dlhšie ale nakoniec sa začne lúpať a to už nezachrániš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sohi »

Ja tiež, keď som Streamku dostal prvýkrát, tak som si na ňu musel pár týždňov zvykať ale zvykol som si. Nakoniec ani tá hlavová opierka nie je až tak márna. Za mňa celkom spokojnosť. Tá Titanka má všade celkom dobré recenzie, tam ma iba odradilo, že by som to musel posielať dakde do Nemecka či kde v prípade RMA a s tým sa mi moc srať nechce :D . No možno by to stálo za ten risk.

Loleq myslím, že spocené rice budeš mať nech sedíš na čomkoľvek. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ani zďaleka, koženka je 100% nepriepustný materiál, tam si ty, boženka a čoskoro vlhkosť. Cez látku to luftuje, či pot, tak prd(y).
Koža je v tomto o veľmi veľmi veľmi máličko lepšia ale látka je iná vec. A potom Hexarisova polosieťka je v tomto výborná. O mojej čisto sieťovinke na Ergohumanke ani nehovoriac, to je akurát sitko (fuj).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Teroo »

Ahojte,

chceli by sme doma vymeniť 2 staršie pc stoličky do domácnosti.
Keď som pozrel vlákno tak najviac sa asi stále streamka odporúča.

Je to teda taká naj voľba čo sa týka aj pomeru kvalita/cena alebo stojí za pozretie aj niečo iné?

Vďaka.

Návrat na "Nákupná poradňa"